Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie znajduje się czujnik pomiaru temperatury wewnątrz auta?


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

nad wyświetlaczem siły nadmuchu wentylatora, ale z tego co ja się orientuje to jest kilka takich czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad wyświetlaczem siły nadmuchu wentylatora, ale z tego co ja się orientuje to jest kilka takich czujników

Czujniki zdaje sie są również przy kratkach wylotowych powietrza, żeby klimatronic wiedział, jaką temeperaturę ma powietrze, które tymi kratkami wylatuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat i też zapytam o to czemu klimatronik raz dmucha cieplym a po pewnym czasie dlucha zimnym powietrzem, po podwyzszeniu temp o jeden stopien zaczyna znowu dmuchac cieplym powietrzem i po pewnym czasie znowu leci chłód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat i też zapytam o to czemu klimatronik raz dmucha cieplym a po pewnym czasie dlucha zimnym powietrzem, po podwyzszeniu temp o jeden stopien zaczyna znowu dmuchac cieplym powietrzem i po pewnym czasie znowu leci chłód ?

Też drążyłem ten temat. Po pewnym czasie dmuchania ciepłym, w kabinie "robi się" taka temp. jaką masz ustawioną na klimatronicu i jakby dalej dmuchał ciepłym to byś miał wyższą niż ustawiłeś, więc przestaje dmuchać ciepłym i "dodmuc**je" Ci chłodniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nazywa się klimatronic. W klimie manualnej musisz sam regulować temperaturę. Zimno/ciepło, odczucia subiektywne. U każdego inny próg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam wrażenie ze u mnie po ogrzaniu kabiny zaczyna dmuchac stosunkowo zbyt mocno zimnym powietrzem, skoro ustawiam 21 stopni to niech leci 21 a po nagrzaniu zmniejsza sie predkosc wiatraków, ale co zauwazylem ostatnio to to ze po ogrzaniu kabiny zaczelo leciec chlodne powietrze z nawiewów spod szyby i kokpitu, natomiast na nogi lecialo cieplo, wiem ze cieplo idzie w gore ale to zimne powietrze z nawiewiu potrafi juz oslabiać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nowy skrót na dziś TTTM, szkoda, liczyłem na to że skoro jest climatronik to jest po to aby trzymał temperaturę taka jaką mu zadałem a nie balansował jak sinusoida ze średnią np. 21, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wskazania są poprawne, po prostu nasz organizm inaczej reaguje. Musiałby ktoś wyprówać jakimś porządnym termometrem, czy to nasze odczucia czy winny producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam wrażenie ze u mnie po ogrzaniu kabiny zaczyna dmuchac stosunkowo zbyt mocno zimnym powietrzem, skoro ustawiam 21 stopni to niech leci 21 a po nagrzaniu zmniejsza sie predkosc wiatraków, ale co zauwazylem ostatnio to to ze po ogrzaniu kabiny zaczelo leciec chlodne powietrze z nawiewów spod szyby i kokpitu, natomiast na nogi lecialo cieplo, wiem ze cieplo idzie w gore ale to zimne powietrze z nawiewiu potrafi juz oslabiać ;/

Na nogi daje ciepłem a u góry zimnym właśnie żeby trzymać temperaturą zadaną na klimatronicu. Mi któryś z kolegów powiedział żeby zrobić taki test: jak zacznie dmuchać zimnym to otworzyć drzwi i sprawdzić czy spowrotem zacznie dmuchać ciepłym. Jeśli tak to wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba moje słowa... Dlatego piszę o odczuciach subiektywnych.

To tak jak z temp. Na dworze.

Kiedy latem ochłodzi się z 25-30 st do 15. Wkładamy ciepłe swetry.

Gdy z kolei zimą ociepli się z 0-10 do 15 st C. Wydaje nam się, że jest upał.

Dlatego uważam , że działa to poprawnie. Aczkolwiek z chęcią zobaczyłbym test TERMOMETRU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGa podłączałeś? Może któraś z klap świruje i działa tylko w skrajnych pozycjach.

Jeśli błędów nie będzie to mimo wszystko możesz zrobić adaptację klap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...