Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podwyższone obroty po wymianie ECU


zepol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś rano wymieniałem ECU po odpaleniu wsio OK obroty na 850-900 zajechałem elegancko do domu. Pół godziny temu byłem na przejażdżce i obroty zaczęły wariować podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła spadają na 1500 skaczą do 2 i opadają do 1500. Podpiąłem się pod VAGa - nie zaadoptowana przepustnica - zrobiłem adaptacje ale nadal na jałowym przy nagrzanym silniku obroty stoją na 1280.

Ma ktoś jakieś pomysły co się znowu spier..oliło :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij przepeustnice i zaadoptuj jeszcze raz. Odepnij wtyczke na jakies 30 min .

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ECU czyli odłącz mu aku na noc i dopiero adaptacja przepustnicy :) Powinno pomóc :)

nie pomoglo. mozliwe ze silniczek krokowy padl:kwasny:

btw czy temperatury w blokach

01>08>21 i

17>08>02

powinny byc takie same? na zimnym silniku w pierwszym mam kolo 20* w drugim 49* i dopiero jak silnik sie rozgrzeje do temperatury wyzszej to zaczyna rosnac

wymienilem czujnik temperatury z tylu silnika na ori i podmienilem kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sterowniku silnika temp. powinna być zbliżona do tej na zewnątrz :) I w ADR nie ma silniczka krokowego tylko przepustnica steruje otwarciem, jeżeli coś jest nie tak to jedynie wymiana przepustnicy pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak mega delikatnie dodaje gazu to obroty wkrecają się do niecałych 2k po czym czuć na pedale gazu lekki uskok i obroty spadają do 1,5k. jak wcisne hamulec i zacznę ruszać delikatnie z samego sprzęgła obroty powoli spadają do 900 i jak wcisnę sprzęgło to się utrzymują ale jak przegazuje wracają na 1,5k.

a co do temperatury silnika jak auto ostygnie porobie screeny z VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak mega delikatnie dodaje gazu to obroty wkrecają się do niecałych 2k po czym czuć na pedale gazu lekki uskok i obroty spadają do 1,5k. jak wcisne hamulec i zacznę ruszać delikatnie z samego sprzęgła obroty powoli spadają do 900 i jak wcisnę sprzęgło to się utrzymują ale jak przegazuje wracają na 1,5k.

a co do temperatury silnika jak auto ostygnie porobie screeny z VAGa

Otworz przepustnice na maks i sprobok poruszac tym talezykiem w srodku. Jezeli sie rusza znaczy ze ma luz i przepustnica do wymiany

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem przepustnice i brak luzow. zauwazylem ze auto po odpaleniu ma 900 obr a dopiero jak.sie nagrzewa stopniowo rosnie tak jakby mu sie popierdzielilo cos i zamiast odpalac na ssaniu to wlacza dopiero w miare nagrzewania sie silnika.

jak recznie w ustawic obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyregulujesz ręcznie :) Zobacz jeszcze czy nie masz za mocno linki naciągniętej :) A jak z tym czujnikiem temp. sprawny na pewno ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej elekt. nastawnik przepustnicy siedzi.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: jakby linka byla za mocno naciagnieta to caly czas trzymalby wysokie obroty a pisalem juz ze na zimnym ma kolo 900 a w miare dogrzewania rosna. co do czujnika temperatury to sprawdzalem dzis w climatronicu przed odpaleniem 9* a w vagu niestety nie bo nie mam dostepu z rana ;))

wiem na pewno ze pokazuje mu wysoka temperature w 17>08> 003 tam temperatura dopoki sie nie rozgrzeje ma 49* powyzej zaczyna rosnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są 3 czujniki, każdy do innego sterownika (ECU, Klima, Zegary). To ze na dwóch pokazuje dobrze to nie oznacza ze na ECU idzie prawidłowy odczyt.

W adaptacji na kanale 0 lub 1 jest przywrócenie wartości domyślnych. Wykasuj jeszcze błędy ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...