Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dzwine zachowanie_gasnie


magicman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.cos dziwnego sie dzieje u mnie z instalka.jak jest cieplo,wiecej niz 6stopni na dworze to auto z pb na lpg przelacza sie normalnie.a jak jest juz 5stopni na dworze lub mniej to przy przelaczaniu sie na lpg auto gasnie.dodam ze ta sytuacja ma miejsce tylko na zimnym silniku z rana przy pierwszym odpaleniu,bo potem jak silnik juz cieply to wszystko gra.ma ktos moze jakies pomysly co moze byc nie halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. W mieszalniku , reduktorze, jak kto woli. Podjedz do dobrego gaziarza to ci sprawdzi.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i powodem był czujnik temp. w reduktorze . Po wymianie kłopot znikł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy u siebie. Pojechałem do gazownika i pierwsze co zrobiliśmy to podnieśliśmy temperaturę przełączania o 5 stopni. Było bardzo mało, bo raptem 20. Dodatkowo włączyliśmy opcję "rozgrzewania" wtrysków. Polega to na tym, że wtryski gazowe pracują już od momentu odpalenia auta na benzynie i przepychają syf z gazu, który jest we wtryskach niemal zawsze. Ponadto zwróć uwagę czy wtryski są zamontowane poziomo czy pionowo. Jeśli pionowo to gorzej bo syf zbiera się na dole i po jakimś czasie blokuje poprawne ich działanie. Zdecydowanie się poprawiło, samochód przełącza mi się teraz bez gaśnięcia i bez szarpania. Warto sprawdzić te ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp za niska głownie to należy podnieść temp, mom. przechodzenia na gaz:wink: a czujnik pomiedzy 15 a 30 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie coś mi świta że sprzedający coś mówił że temp przełączania to 20 st, w sumie problem się zaczął jak przycisnęło mrozem. W sobote jade do jakiegoś speca, dzięki za podpowiedzi:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...