Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Audi 1.9 TDI A4 (130) Pompowtryski oznaczenia


Kit

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem z ALEGRO dwa nowe wtryski tak jak mi mój mechanik polecił zapłaciłem 550 zł za sztukę firmy BOSCH sprzedajacy powiedział że wszystko bedzie pasowac do mojego auta A4 B6 AWX 1.9 TDI (130) czy ktoś mi może potwierdzic PD maja ozaczenia 038 130 073BQ

fotki:

obraz009em3.jpg

obraz010qp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika ze powinienes kupic takie same oznaczenie,jak pozostale dwa PD ktore zostana stare w głowicy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika ze powinienes kupic takie same oznaczenie,jak pozostale dwa PD ktore zostana stare w głowicy :good:

sluszna uwaga ... tak powinno byc to prawidlowo zrobione ...

jak wroce do domku to sprawdze numery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz :hi: ale czy jak będą miały inne oznaczenia to nie będą współpracowac z pozostałymi dwoma? Nawet jeżeli są identyczne.Facet powiedział że napewno bedą pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz :hi: ale czy jak będą miały inne oznaczenia to nie będą współpracowac z pozostałymi dwoma? Nawet jeżeli są identyczne.Facet powiedział że napewno bedą pasowac

Tak pasowac beda bo sa idento,tylko mapa ECU jest pisana pod 4 PD o takim samym oznaczeniu..I tu nie wiem czy jak zalozysz te inne to wszystko bedzie ok czy nie....Ja mam padniety jeden PD i musze kupic idento bo chip byl pisany pod Koncówke AL i inna nie moze byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy odrobinie szczęścia :gwizdanie: może byc ok. Dzwoniłem do faceta który mi sprzedał te pompki i oni mieli tylko jeden przypadek ze cos było nie tak i nie działały prawidłowo, powiedział że większosc ludzi kupuje od nich po jednej dwie sztuki i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie w AWX są pompki z końcówką BA lub AR jak włożysz dwa inne to mogabyć problemy z korekcjami na cylindrach i silnik będzie telepotał na wolnych obrotach, może się okazać że silnik wogóle nie zapali. Najlepszym wyjściem byłoby dokupić jeszcze dwa i wymienić wszystkie. Albo sprawdzić jakie masz obecnie zamontowane i kupić takie same. Ale wtedy też nie ma pewnośći że wszystko będzie ok bo pompki mogą mieć różne stopnie zużycie.

Ja miałem tak przy wyminie na AL jeden był walnięty włożyliśmy za niego nowy i korekcje strasznie się rozjechały więc zakupiłem cały nowy komplet a te trzy dobre oddałem w rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie PD sa selekcjonowane w grupy.

nie ma mozliwosci wyprodukowania idealnie identycznych PD. dlatego po procesie produkcyjnym sa selekcjonowane i wzaleznosci od parametrow przydzielane w grupy i pozniej roznie oznaczane.

przynaleznosc do danej grupy daje gwarancje uzyskania identycznych parametrow wtryskowych.

w przypadku znacznych rozbieznosci pomiedzy grupami beda duze roznice w korekcjach dawek, ew. moze wystapic nierownomierna praca silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z tej strony: https://ssl.allegro.pl/item407480561_pompowtryskiwacze_vw_audi_seat_skoda_1_9tdi_130km.html

Zamówiłem środę o 15 godzinie a o 11 na drugi dzień już doszły przesyłka bardzo szybka na jego stronie pisze że to jest 038 130 073 BA moze tylko to A wyglada trochę jak Q :mysli:

fotka:

97859261cf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z końcówką BA to sa od 130KM a jak jest końcówka BQ to zastanawiam sie czy przypadkiem nie sa od 2.0tdi 140KM ale oczywiście mogę sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z końcówką BA to sa od 130KM a jak jest końcówka BQ to zastanawiam sie czy przypadkiem nie sa od 2.0tdi 140KM ale oczywiście mogę sie mylić

Spawdziłem dzisiaj u kumpla i wychodziło że te są od 2.0 TDI BMM :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedajacy powiedział że wszystko bedzie pasowac do mojego auta A4 B6 AWX 1.9 TDI (130) czy ktoś mi może potwierdzic PD maja ozaczenia 038 130 073BQ

co do oznaczenia PD to potwierdzam to sa PD od silnika BMM 2.0 TDI PD 140KM ale montowane w samochodach VW m.in. golfach, w zadnym audi nie znalazlem tej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedajacy powiedział że wszystko bedzie pasowac do mojego auta A4 B6 AWX 1.9 TDI (130) czy ktoś mi może potwierdzic PD maja ozaczenia 038 130 073BQ

co do oznaczenia PD to potwierdzam to sa PD od silnika BMM 2.0 TDI PD 140KM ale montowane w samochodach VW m.in. golfach, w zadnym audi nie znalazlem tej grupy.

W A3 były montowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedajacy powiedział że wszystko bedzie pasowac do mojego auta A4 B6 AWX 1.9 TDI (130) czy ktoś mi może potwierdzic PD maja ozaczenia 038 130 073BQ

co do oznaczenia PD to potwierdzam to sa PD od silnika BMM 2.0 TDI PD 140KM ale montowane w samochodach VW m.in. golfach, w zadnym audi nie znalazlem tej grupy.

W A3 były montowane

silniki BMM tak ale PD nie. z oznaczen PD sa tylko "BK" oraz "M"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam wymieniac dzwoniłem dziś do niego i potwierdził że to są 140KM ale bedą pasowac i nie powinno byc problemu bo już to robili nie wiem co mam robic powiedział że czasami treba coś zrobic z mapą ECU :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam wymieniac dzwoniłem dziś do niego i potwierdził że to są 140KM ale bedą pasowac i nie powinno byc problemu bo już to robili nie wiem co mam robic powiedział że czasami treba coś zrobic z mapą ECU :mysli:

a on zaplaci za robienie czegos z mapa ECU? nie porownywalem roznic mechanicznych pomiedzy roznymi PD, ale wydaje mi sie ze gdyby bylo to takie wszystko jedno producent nie robil by sobie wiekszych kosztow produkujac cala game PD z roznymi oznaczeniami.

zeby cokolwiek zmieniac w mapach trzeba miec o tym pojecie i to duze, to raz a dwa trzeba silnik shamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce mam do sprzedania pompki AL z przebiegiem 70 tysi za 1000zł komplet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest polski sprzedawca zapewnia mnie że to PD do mojego modelu AWX 131KM a potem sie okazuje ze jednak to nie te :angry: gdyby nie forum nie dowiedział bym się o tym zaufałem sprzedawcy miał duzo pozytywnych aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest polski sprzedawca zapewnia mnie że to PD do mojego modelu AWX 131KM a potem sie okazuje ze jednak to nie te :angry: gdyby nie forum nie dowiedział bym się o tym zaufałem sprzedawcy miał duzo pozytywnych aukcji

wiesz, jezeli zamontujesz silnik bedzie pracowal.... ale napewno niezgodnie danymi technicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci proponuje włożyć te pompki do silnika zlogować kana 13 jak korekcje bedą ok to zostawić a jak bedą zbyt duże to dokupić jeszcze 2 i wymienić wszystkie na nowe. Szkoda że bałeś się odemnie kupić ori pompki BA z mojego AWX były naprawde w idealnym stanie i i wydał byś 1/3 ceny nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...