Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiatrak od klimatyzacji chodzi nonstop


masterww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, nie działa mi klima w mojej a4 b6 1.9 TDI AWX - nieszczelna jest gdzieś rurka, i uciekł mi czynnik, ale za zimę nie mam zamiaru tego naprawiać. Problem polega na tym, że włączą mi się cały czas wiatrak od klimatyzacji, nawet gdy mam wyłączony jakikolwiek nawiew, włącza sie po przekręceniu zapłonu, czy jest jakiś bezpiecznik którym można go odłączyć? Chciałem odpiąć samą kostkę ale przewody są tam na stałe podłączone. Ten wiatrak mnie denerwuje i chodzi zupełnie bez potrzeby, muszę coś z nim zrobić.. Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności ale na boku chłodnicy klimatyzacji przy lampie od kierowcy jest czujnik cisnienia klimy na odchodzacej rurze spróbuj zdjąć to może cała stanie.

A econ wciskales żeby świecił?

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje tak zrobić jak piszesz. Econ świeci się cały czas, nie ma możliwości wyłączenia go prawdopodobnie dlatego, że klima jest niesprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko możesz go wyłączyć rozpinając złącze jest pomiędzy lewym reflektorem i abs-em , jest pod plastikową osłoną. Jak ją zdejmiesz to będzie to złącze z tymi grubymi przewodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zdaje sie standardowy problem w b6 - uszkodzony sterownik wiatraka (ten w wiatraku) - ponoc steruje on oboma wiatrakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na twoim miejscu naprawil bym ta klimayzacje bo na wiosne pewnie nie bedzie juz co naprawiac , albo koszta beda duzo wieksze. Uklad zaciagnie wilgoci i zamiast wymiany jednego wezyka bedziesz wymienial sprezarka , sklaplacz i osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam udanie się do fachowca od klimy i naprawienie jej. Potem faktycznie koszty mogą być duże. A skoro jest klima to niech będzie sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nic zlego nie powinno sie stac. Jak nabijalem powietrze to zeszlo dopiero po okolo 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabiles powietrze??? wiekszej glupoty juz zrobic nie mogles. Do sprawdzania klimy nabija sie azot. Nabijajac powietrze nabiles tez cala wilgoc z otoczenia. Teraz tylko czekac az ci caly uklad padnie. Napewno musisz juz wymienic osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób to narobisz sobie tylko problemów włącznie ze sprężarką. Wszystko będzie szrot, ratuj może się jeszcze uda.

---------- Post dopisany at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany at 16:32 ----------

Ale z drugiej strony klima na powietrze ciekawy patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...