Skocz do zawartości
IGNOROWANY

King OBD/Hana złote/Magic Jet Turbo - audi a4 1.8t gazik


szklara

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem niedawno auto z serwisu gdzie założyli mi gaz. Co sądzicie o robocie serwisu? Dodam że jak na razie auto chodzi bez problemów, nic nie dławi, moc i przyśpieszenie to samo, nie wiem jak ze spalaniem ale to niedługo się sprawdzi.

Pytałem na forum LPG i pisali że zamiast złotych dali mi niebieskie hany ;/, że reduktor powinien być w pionie a nie leżąco i że wtryski powinny być pojedyńczo, co o tym sądzicie ;/? Powinienem zgłosić się po złote hany?

9uil.jpg

p2lc.jpg

z6kl.jpg

o5rb.jpg

v9bt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeglądałeś forum lpg to pewnie widziałeś jak estetycznie i wcale nie wielkim nakładem sił można zamontować instalkę w 1.8T w audi.

Jak dla mnie instalka w twoim aucie jest po prostu "wrzucona". Wtryski leżą a spokojnie dałoby się zamontować w taki sposób, żeby nie było problemów np przy wymianie świec czy cewek. Pokaż zdjęcie butli, to zobaczymy czy przypadkiem nie do jazdy wstecz. Jeżeli mogę zapytać ile zapłaciłeś za tak założoną instalację lpg ? Jeśli chodzi o wtryski ja w swoim 1.8T AUM 150KM w Octavii miałem zielone Hanki i jeździła jak trzeba, co do reduktora i sterownika nie wypowiem się bo nie obcowałem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do jazdy wstecz? Zrobie zdj i wrzuce to wytłumaczysz o co chodzi. Zapłaciłem 3tyś zł. Mieli mi dać złote tak się umawialiśmy, nie wiem czemu dali niebieskie, prawdopodobnie dla tego że mówiłem iż chce podnieść w przyszłym roku moc auta do 170-180koni. Na niebieskich fajnie idzie, zero problemów, nie dławi, idzie jak trzeba nie odczuwam różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to powinni założyć pojedynczo na trójnikach,zakładasz osłonę na pokrywę zaworów i nic nie widać,

co do zbiornika to odkręć pokrywę i zobacz czy wielozawór masz blisko zderzaka czy po stronie foteli

IMAG0006.jpg

IMAG0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega darko. Przedstawił również jak to powinno wyglądać w/g mnie oraz opisał Ci jak sprawdzić czy masz dobrze zamontowaną butlę.

Podpowiem Ci, że ja w zeszłym roku jak zakładałem STAGa4, Zielone Hany, ACR-01 zapłaciłem 2300 PLN i tak naprawdę nie miałem się do czego przyczepić.

U Ciebie jak dla mnie za tą cene, te leżące wtryski są nie do zaakceptowania.

Żeby nie było, że same minusy :) fajnie, że udało się zamontować pełny wlew pod klapką a nie na wkrętkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega darko. Przedstawił również jak to powinno wyglądać w/g mnie oraz opisał Ci jak sprawdzić czy masz dobrze zamontowaną butlę.

Podpowiem Ci, że ja w zeszłym roku jak zakładałem STAGa4, Zielone Hany, ACR-01 zapłaciłem 2300 PLN i tak naprawdę nie miałem się do czego przyczepić.

U Ciebie jak dla mnie za tą cene, te leżące wtryski są nie do zaakceptowania.

Żeby nie było, że same minusy :) fajnie, że udało się zamontować pełny wlew pod klapką a nie na wkrętkę :)

pełny wlew zmieści się i w B5 i w B6,hany szybko dostaną w d*pę,bo nie dość że mają pod górę to i leżą na cewkach

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

zibione jak za tak i zestaw to cena atrakcyjna,czy u Ciebie takie ceny to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle mam zamontowaną tak:

ivo4.jpg

r3el.jpg

rtec.jpg

Wkurza mnie bo lekko wystaje jeden kabel przez co ciężko mam założyć pokrywe (nie że ciężko docisnąć tylko ciężko ustawić żeby ten kabel nie przeszkadzał w dociśnieciu). No i nie mogę dokręcić lewej nakrętki, bardzo ciężko idzie a nie chce kombinerkami na siłę żeby nie zerwać tam czegoś. Chyba będę musiał jechać żeby to poprawili. Butla dobrze ustawiona?

Dzisiaj tankowałem niby pusty zbiornik bo pikało ale zaczęło sygnalizować przy dość ostrej jeździe bo przy 5tyś obrotów, więc myślę że jeszcze tam trochę było no ale już zatankowałem do pełna i do wybicia weszło mi 35l. Nie za mało?

Osłonę mam nie założoną bo chcieli ciąć ale powiedziałem żeby zostawili sam sobie wstawię ją, popróbuje bez cięcia bo szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darko instalacje zakładałem w Dęblinie z polecenia szwagra :) urwałem dzięki temu ze 100zł, po założeniu jedyne do czego się przyczepiłem to butla do jazdy na wstecznym ale po mojej uwadze od razu zostało to poprawione. No i wizyta jedynie na wymianę filtrów, półtora roku bezproblemowej jazdy.

szklara kolejny plus - prawidłowo zamontowana butla :) powiedz jeszcze, czy masz tam zamontowany wielozawór extra i o jakim przekroju przewód stosowali na trasie butla - reduktor. Wspomniałeś, że będziesz chciał podnosić moc, mimo, że np będziesz miał graty z przodu pozwalające obsłużyć większa moc okazać się może, że z "butli za mało węgla będzie leciało żeby nagrzać w piecu". No i jak już wspomniałem powinieneś żądać poprawy ustawienia tych wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka do poprawienia dla gazownika to pięć minut roboty,masz atest na zbiornik i tam pisze jaka jest pojemność i ile powinno wejść,domyślam się że siedzi tam zbiornik 50l więc taka ilość zatankowanego gazu to raczej raczej ok,

butla jaka może się tam zmieścić to 60l lub nawet 65,

wielozawór zwykły wystarczy do tej mocy jaką chcesz uzyskać,i powiedz gazownikowi niech jakoś poprawi te wtryski bo ich szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że ta butla jest jak u mnie, tj, 55l , i do tego powinno wejść co najmniej 42l :chytry:

Sprawdź w papierach ile jest, rzeczywista pojemność to ok 80% tej z papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taką małą Ci założyli ? w ogóle co to za instalacja? :P bo pierwszy raz "czytam" że coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boze, ktos jeszcze montuje ten badziewny i niebezpieczny dla silnika reduktor ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...