Tiptronic-hamowanie silnikiem, "cykanie" przekaźnika na niskich obrotach, słaby start

edittttt

Witam.

Zauważyłem podobną sprawę jak w tym wątku:

Tyle, że u mnie nie ma zauważalnego hamowania silnikiem na wszystkich biegach. Trudno mi jeszcze wyczaić, ale chyba nie ma hamowania silnikiem na 5 i 4 biegu (a może i jest, tyle, że wyższe obroty na tych biegach to norma). Redukcje na pozostałe bieg są już odczuwalne.

Być może to już taka charakterystyka tej skrzyni, ale może macie jakiś domysł.

Dodatkowo, przy obrotach 1100-1400 słychać "cykanie" przekaźnika (nr 53 - przekaźnik skrzyni automatycznej).

Nie jest to na zasadzie pojedynczego impulsu - potrafi cyknąć 3-4 razy na 3 sekund.

Towarzyszy im łapanie i puszczanie skrzyni - odczuwalne.

Najwięcej cyknięć słychać ok. 1250 obr./m - tak jakby ten moment był graniczny między hamowaniem silnikiem, a jazdą na luzie i jakby skrzynia nie mogła się zdecydować co ma robić.

Jutro sprawdzę przekaźnik, ale być może ktoś miał podobny problem lub może jest to normalka w tip.

Ostatnia sprawa, którą w zasadzie rozgryzłem, ale chciałbym potwierdzenie: czy normalnym jest to, że 2,5 TDI quattro tak słabo się zbiera przy normalnym, spokojnym wciskaniu gazu (odczucie jakby ślizgało się sprzęgło)? Mam na myśli sam start z zerowej prędkości. Oczywiście po 2 s odchodzi niesamowicie fajnie, ale trudno mówić o np dynamicznym włączeniu się do ruchu, co przy tak fajnej mocy byłoby przyjemną sprawą. Gdy na starcie wcisnę do dechy, to reakcja się polepsza, ale nadal jest lekki dół, a po 0,5-1 s rakieta. Doczytałem, że to normalna sprawa, ale proszę o potwierdzenie.

Witam.

Zauważyłem podobną sprawę jak w tym wątku:

Być może to już taka charakterystyka tej skrzyni, ale może macie jakiś domysł.

Towarzyszy im łapanie i puszczanie skrzyni - odczuwalne.

Kumpel ma 2.5 TDI i przyznam ze przy normalnym przyspieszaniu to automat strasznie lipnie reaguje, jesli porownac do mojego 2.4 V6. biegi w 2.5 tak przelacza ze do 5 to spokojnie mozna osiwiec :)

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2