Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz łańcucha rozrządu 1.8


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał, pozazdrościć kosztów naprawy ;P właśnie, jakiej firmy to zamontować żeby potem nie było niespodzianki :> ?

Łysy, sam napinacz tylko wymieniasz czy z łańcuchem i uszczelkami ? Ja tam nie chce sprawdzać jego możliwości i wole to jak najszybciej wymienić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana napinacza jest bez sensu tym bardziej ze lancuch kosztuje stowke, a on tez sie potrafi wyciagnac o pare mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz muszę znaleźć coś w normalnej cenie i nie noname :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co koleś powie we wtorek jak zaglądnie na to raczej jak już robić to raz a dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jakiej firmy ale jak na razie cisza. koles co u niego wymieniałem to mowil ze jego syn miał a4 1.8ADR i na tykającym jezdzil 3 lata nic się nie stało bo to nie jest głowny rozrząd on tylko napedza drugi walek i mowil ze jest bez sensu wymiana. ale ja i tak wymieniłem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej możesz spać spokojnie po nocach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ten lancuch się nie urwie to nie wiem po co tyle paniki i przeskoczycz teraz raczej nie przeskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwac, moze urwie moze nie urwie ale wystarczy ze minimalnie bedzie ktorys zawor niedomykal na walku ssacym i to bedzie poczatek konca silnika przez zle dobrana mieszanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odświeżając trochę temat, jako iż był dziesiąty.. zamierzam kupić w końcu ten napinacz, znalazłem w cz-wie, czyli na miejscu, zestaw za 628 pln z FEBI. I od razu pomyślałem, że chyba muszę kupić pasek do rozrządu skoro będzie ściągany ? czy gościu ma zakładać stary ? (15k przejechane)

Może ktoś z cz-wy i okolic może polecić kogoś solidnego za w miarę rozsądne pieniądze który się podejmie montażu tego ustrojstwa ?

Mój mechanik chciał 500 pln, co trochę mnie wytrąciło z równowagi ;p

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek luzujesz i zdejnujesz tylko z koła zebatego walka rozrządu, potem normalnie go na znakach nakladasz, nie jest jednorazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że zawsze parę złotych się zaoszczędzi przy takiej wymianie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy :P Koleś rozebrał auto zamówił napinacz tylko przyszedł jakiś inny stary nr z napinacza 058109088D podobno wycofali je z produkcji bo były wadliwe. Powiedział mi żebym zamówił ten 058109088k i najlepiej łańcuch do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może łańcuch się nie urwie tak predko

ale slizgi napinacza to juz inna historia

dla przestrogi

IMG_1570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać Łysy za numer napinacza :notworthy: ja objechałem pół miasta za czymś w normalnej cenie i w końcu nic nie znalazłem :| także spisuje nr i allegro ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też zamówiłem razem z łańcuchem teraz tylko czekać na kuriera bo mnie już szarpie jak auta nie mam hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie dziwie sie :D ciekawe czy sie człowiek wyrobi przed końcem roku ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łysy sprawdz jeszcze przy okazji ciśnienie oleju..ja załatwilełm swój napinacz przez uszkodzona pompe oleju, za małe cisnienie dawała i napicz szlak trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAG0116.jpg

IMAG0114.jpg

to jest ta cała wiązka od czujnika ciśnienia oleju do napinacza?

PS: napiszcie mi tylko jeszcze co oznaczają końcowe litery przy nr napinaczy ? np na takowej aukcji NAPINACZ ŁAŃCUCHA ROZRZĄDU VW AUDI 1.8 20V ZESTAW! (3793204710) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

(NAPINACZ 058109088 K,E,H,D )

Skoro mam zamówić ten "K" jak kolega wspominał, to może lepiej się o to upomnieć przed zakupem ?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) a ja mam taki problem , że stuka mi w okolicy napinacza łańcucha rozrządu , ale tylko tak przy 2000 tys obrotów , a przy 3200 tys praktycznie juz go nie słychać .

spotkał się ktoś z czymś takim wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie to slychac tylko jak auto jest nieruszane przez jakies pare sekund przy 900 obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...