Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż zacisow hamulcowych


gr8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciał bym pomalować zaciski (audi a4 b8)lecz nie chem się za to zabierać zanim się nie popytam co i jak:) miał ktoś już z tym styczność ??podobno problem jest z tylnymi zaciskami gdzie może być problem z automatycznym ręcznym.I jak jest z płynem trzeba się całego pozbywać??po demontażu??

proszę o wyrozumiałość i wytłumaczalnie krok po kroku .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod klucz 13 i 15 tyl tak samo plus wtyczka

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

Aaaaaaa sorry, na przod imbus nr 7 i klucz 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych. Musisz tylko pamiętać aby nie dopuścić do tego zeby zbiorniczek byl pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to zrobić jestem??naprawdę nie robiłem tego wcześniej i nie mam zielonego pojęcia dzióbałem troche przy samochodach ale z hamulcami nie miałem styczności nigdy:)zapewne będę musiał filmiki poszukać jak odpowietrzać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się (Poniedziałek) do wymiany klocków i tarcz z przodu wiem że dla wielu osób to proste ale chciałem dodać link

Front rotor and pad replacement DIY

I spytać czy przy wymianie klocków i tarcz wystarczy:

1. klucz 21 mm na dwie śruby z tyłu ??

2. Czy trzeba jeszcze coś odkręcać imbusem ??(poza śrubką która jest przykręcona tarcza)?

3. Czy jest jakieś ryzyko że można coś uszkodzić lub słabo skręcić że hamluce zawiodą mnie w pewnej chwili ??

4. Jak spuścić cały płyn hamulcowy, ile go wchodzi i jak go skutecznie odpowietrzyć i dolać ??

5. jak domowym sposobem scisnąć (to coś ) gdzie sie potem wkłada nowe klocki ?

6 Czy smarujecie jakimś smarem (podobno przeciw drganiom).

7. Gdzie jest ABS i jak na niego uważać przy zdjemowaniu tarczy??

Za wszelkie porady z góry dziękuje zrobię zdjęcia i opisze bo nie znalazłem w ( Zrób to sam )

I może komuś się przyda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na warsztat.

Zapłacisz parę złotych a sam się nie dość że nie namęczysz i nie pobrudzisz to ci to ogarną w 1,5 godz.

Już po samym poście widzę że brakuje ci elementarnej wiedzy mechanicznej.

Może odpowiem pytania.

ad1.Cholera wie,okaże się w praniu.

ad2.Patrz ad1.

ad3.A no można wiele rzeczy popsuć.

ad4.Sam za chiny ludowe potem nie odpowietrzysz układu.Chyba że we dwóch ale lepiej zrobić to na warsztacie specjalnym urządzeniem.

ad6.Zależy co smarować bo są różne smary.No i smarowanie przeciw drganiom ???

ad7.Znajdziesz jak ściągniesz koła i popatrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec posłuchałem rady i za 40 funtów za obydwa koła zmienili tarcze i klocki żona była w warsztacie i poza tym że jak sie okazało trzeba to i to i to by sie przydało wymienić najlepiej u nich :) to powiedziała że 3 śrubki na koło i że następnym razem ja mam wymieć bo bym przynajmniej przeczyścił przed nową tarcza tak jak widzieliśmy na Youtube

Ale żona mówi że nie podnosili maski gdzie jest zbiorniczek na płyn hamulcowy ani potem też żeby go do kręcić więć pytanie jak to zrobili czy powinno się coś wylać jak się cofa płyn czy te auta maja to jakoś inaczej rozwiązane prosze o komentarz komp nic nie mówi.

dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ci zrobili to zwykły syf.

Jezeli nie doczyscili piasty to bedzie za jakis czas bilo na kierownicy.

Plyn wymien bo Ci tylko ten stary syf przepuscili przez uklad, co za głąby :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego devastatoion, zastanawiam sie by wsadzić zestaw od d4 b8 klocki Ferro i tarcze oz, nie masz czegoś ciekawego aktualnie na stanie? Rozumiem ze felga ori 17" bezproblemowo bedzie, bo nie chce zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ? Bo nic nie piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 320mm wsadzam 345 na zaciekach s4 z b8, fakt w 3.0 sa dobre hamulce (i mam prawie nowe tarcze z klockami dopiero co w aso robiłem) ale po tym jak zrobili mi 330+ boje sie ze zona kiedyś bez wyobraźni nie wyhamuje.

załóżmy ze mam zacisk, klocki,tarcze ,płyn cos wiecej potrzeba? Sam nie bede robił, ale chce zawieść wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...