Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze skrzynią tiptronic


KUBAS2012

Rekomendowane odpowiedzi

Auto zakupione nie dawno,

Jest mały kłopot ze skrzynią, przeciąga na drugim biegu , nie pokoi mnie to i zarazem wkurza

Trójka załącza się koło 2300/obr/min, czasme wyżej a czasem niżej, lecz nie zawsze czasami ciągnie na tym biegu i ciągnie.

Wszystkie biegi ogólnie wchodzą normalnie, płynnie nic nie szarpie, redukuje też okej. Tiptronic działa okej można w odpowiednim czasie przełączyć na trójkę i każdy inny bieg.

Czy ktoś miał coś podobnego w swojej a4 ?

Czy może wystarczy wymienić olej w raz filtrem ? Jeśli tak to jaki olej i ile litrów ?

Audi a4 z 2000 roku silnik 1,9 tdi skrzynia 5 biegów tiptronic przebieg 265 tyś km

Proszę o szybką poradę

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w trybie ręcznym możesz przełączyć to oznacza że nie jest to problem skrzyni tylko taki program sterownika - u mnie jest bardzo podobnie nie przejmowałbym się tym taka uroda ( mamy bardzo podobną konfigurację auta ) Sterownik dopasowuje się do stylu jazdy im częściej dynamicznie będziesz jeździł to będzie przeciągał obroty czy np. szybciej redukował biegi.

Pamiętaj też że jest też tzn tryb przy zimnym silniku - przez pierwsze 2 minuty trzyma wyższe obroty na biegach po to aby szybciej rozgrzać katalizator ( poruszałem już to na forum z jakieś dwa lata temu w jednym z tematów )

Co do zmiany oleju temat rzeka , jedni radzą zmieniać , inni nie - ja po kupnie przy 180 tyś km wymieniłem i teraz trzyma się interwału 60 tyś km ( teraz przebieg zbliżony do twojej ) - dwie wymiany za mną. A u Ciebie olej od nowości?

U mnie przełączanie wygląda mniej więcej tak - filmik nagrany dwa lata temu specjalnie do dyskusji o półbiegu czyli lock-up sprzęgła hydrokinetycznego:

i jeszcze jeden:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że na zimnym tak się najbardziej dzieje, ale u mnie w sumie to tylko na tej dwójce przeciąga, tylko nie jestem pewien teraz czy jak się rozgrzeje to czy nie przestaje, będę musiał po testować ...

Co do wymiany oleju nie mam pojęcia autko mam od nie dawna, jest książka i jakieś wpisy poprzedniego właściciela z Polski (chłopka był też na tym forum zalogowany), lecz nic nie widzę o wymianie oleju w skrzyni

A jak już lać to jaki olej ? i ile tam go wchodzi ?

---------- Post dopisany 01-12-2013 at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany 29-11-2013 at 07:59 ----------

Pomoże ktoś jeszcze w kwestii oleju ?

Bo przeglądam forum i co podobny temat to różne rodzaje oleju ...

Tak więc jaki olej najlepszy i jaka ilość wchodzi do skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo oryginał albo Febi 14738 , jest jeszcze Ravenol 5/4hp czy jakoś tak - potrzebujesz 6 litrów.

Wieczorem wrzucę cały nowy temat bo mam rozpisane co potrzeba do wymiany i przydatne linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany oleju temat rzeka , jedni radzą zmieniać , inni nie - ja po kupnie przy 180 tyś km wymieniłem i teraz trzyma się interwału 60 tyś km ( teraz przebieg zbliżony do twojej ) - dwie wymiany za mną. A u Ciebie olej od nowości?

[/url]

Ja zmieniam co druga zmiane oleju w silniku, wychodzi co 2lata albo ok 25-30tys :)

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany oleju to podam Ci przykład:

Grupa VW w dokumentacji nie zaleca wymiany,ale producent skrzyń ZF w dokumentacji fabrycznej zaleca wymianę co 60000 km,a amerykańska strona audi podaje 60000 mil.Polscy fachowcy zalecają co 60 tyś.km.Wyboru i tak musisz dokonać sam.

A tu przydatna stronka:

Automatikgetriebe Faupel - Service

i ta

Porady | PRND.

Może moderator doklei do jakieś instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam problem z 2 na 3 bieg jest odczuwalne slizganie sie reszta biegów w miare ok pomuszcie co to moze byc i czy moze byc gorzej

---------- Post dopisany at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

tak wogole to pierwszy raz prosze o porade na forum dodam ze olej jes nowy i nic sie nie zmieniło jest to troche irytujace bo autko fajne a jak delikatnie sie jezdzi to tak troche nie chalo znowu jak ze startu przyspieszam dosyc agresywnie to wszystko jest ok prosze pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...