Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ B5 AHU ] Bogini oszczędności Danzan's - SPRZEDANA


danzan

Rekomendowane odpowiedzi

Po walce z delikatnym wstydem związanym z oblookaniem dorożek innych forumowiczów przemogłem się i zaprezentuję moją zieloną Audikę. Z góry sorka za jakiekolwiek sęki w poście, jestem świeżakiem :wink:

Autko w absolutnej serii kupione w lipcu od Pana, który do skorupy wagi nie przywiązywał, za to pod maską bez trzasków i pisków tak jak i w hamulcach iinnych podzespołach związanych z nielichą jazdą.

Według papierów narodzona w czerwcu 1997 roku, z silnikiem 1.9TDi (AHU) 90km. Jestem w kraju drugim właścicielem.

Wyposażenie:

+ dwie poduszki

+ przednia elektryka szyb

+ elektryczne lusterka

+ wspomaganie sterowania

+ centralny zamek

+ ABS

+ klimatronic

+ dwa komplety kół, oba na alu

Po kupnie wziąłem pod klucz głównie układ jezdny, co by być spokojnym i bez stresu latać. Od czasu kupna wymienione:

- przedni wielowahacz po obu stronach

- tarcze i klocki przód z tyłem

- wszystkie filtry bez wyjątków

- nowe płyny i olej Shell

- do świąt ogarnę rozrząd z uszczelniaczami wałka i wału ( obecny jest w bdobrym stanie więc nie palę się z tym ).

Z rzeczy kosmetycznych/wizualnych:

- ogarnięty prawy błotnik na oryginał w ocynku, stary był ze zwykłej czarnej.

- wyprana tapicera, chociaż po zimie idzie jeszcze raz dla lepszego efektu.

- lakier był strasznie wypłowiały, więc zrobiłem delikatną polerkę.

- wywaliłem nieoryginalne alu, dałem oryginał 15 ( na fotkach już zimowe )

- przepolerowałem trochę chromy grilla i z tyłu, ale słaby efekt.

W planach jest kilka rzeczy, chcę żeby była skromna i tą skromnością przykuwała wzrok, planuję:

+ alu 17 z oponą 205/45 ( już są )

+ mechaniczna polerka u profesora z dziedziny

+ uzupełnić braki pod maską, brakuje osłony zbiorniczka płynu od wspomy

+ pokrywa silnika, razem z innymi plastikami na czarny połysk

+ dokładki w kolor

+ lewe lusterko małe

+ lampy polift albo same kierunki US

+ listwy z drzwi OUT

+ sprężyny min. - 40mm

+ ładna końcówka wydechu

+ konsola centralna i listewki w czarny połysk

Większość z tych rzeczy to drobnostki więc mam nadzieję, że uda się je zrealizować. Skoro koła są, to teraz polowanie na sprężyny czas zacząć :naughty:

73kn.jpg

jv0o.jpg

crke.jpg

tjkz.jpg

tn4g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to samo chciałem zapytać. Przecież każdy wymienia prawe na duże co by lepiej widzieć, a tu kolega pragnie odwrotnie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pali, ze taka oszczedna? :naughty: Plany, sa wiec zycze powodzenia i dazenia do realizacji planow a co do lusterka to sam mam małe i jakoś bardziej widzi mi się mniejsze, kwestia gustu :D

Na 21 litrach ropki ujeździłem 463 kilometry, więc jak na moje to jest dobry wynik. A, że ja nie lubię cisnąć to może latem zejdę jeszcze trochę ze spalaniem, chociaż na 17' to mało możliwe.

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

Dokładnie o to samo chciałem zapytać. Przecież każdy wymienia prawe na duże co by lepiej widzieć, a tu kolega pragnie odwrotnie ? :wink:

Taka uwidziała mi się wizja, większość właśnie zakłada duże, a ja chcę akurat małe :wink: Ponadto, tutaj was jeszcze zadziwię, będę myślał nad założeniem chlapaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie nie związane z furą w ogóle. Co mam zrobić, żeby w postach pojawiały się miniaturki zdjęć, zamiast linków? ;C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ładnie z tym spalanie 4,5 litra na 100 super wynik. To jest jednak wielka zaleta tych silników. Ja i tak wole swoją V6 hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audik jak audik z tym ze nie AHH(ten silnik był tylko w polifcie), ty masz zwyczajne 90konne AHU:wink: dobrze że nie masz wersji 110km bo z taka jazdą jak opisałes miałbys tylko problemy z turbo, a ze w tym masz bez zmiennej geometrii to można tak zamulać:wink:

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

zdjecia poprawione:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audik jak audik z tym ze nie AHH(ten silnik był tylko w polifcie), ty masz zwyczajne 90konne AHU:wink: dobrze że nie masz wersji 110km bo z taka jazdą jak opisałes miałbys tylko problemy z turbo, a ze w tym masz bez zmiennej geometrii to można tak zamulać:wink:

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

zdjecia poprawione:hi:

Masz rację, ale wtopa tak z samego dzień dobry. Faktycznie, sprawdziłem na wlepie i jest AHU. Kiedyś w sklepie mi wciskał, że to AHH i pewnie dlatego mi tak utkwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam AFN i i moja pali w zakresie od 5 do 6literków i czasem przegonie :D żeby turbo się nie zamuliło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam AFN i i moja pali w zakresie od 5 do 6literków i czasem przegonie :D żeby turbo się nie zamuliło :P

Ja mojej jeszcze nigdy nie dałem więcej niż 120km/h. Może głownie dlatego, że nie mam gdzie i jeszcze pasek nie zmieniony :P

---------- Post dopisany at 15:43 ---------- Poprzedni post napisany at 15:39 ----------

Na lato wiosnę szykuje takie felgi, rozmiar 17x8, jeśli się da to dystanse 10 albo 15mm też wcisnę. Na to przyjdzie guma 205/45. Bliżej świąt powyciągam wszystkie wkrętki i prysnę na złoty chrom jeśli się uda, a felgi zawożę do polerki na lustro :wink: Bedzię wyglądało?

nejz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17ka ze standardowa opona nie wyglada, gdyby miały te 9.5" to dało by rade:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17ka ze standardowa opona nie wyglada, gdyby miały te 9.5" to dało by rade:whistling:

Widziałem i marysa jak wygląda 9,5 z 215 bodajże i stwierdzam, że nie dałbym rady na tym jeździć. Szukałem 195/45 ale ciężko, a jak są to kosztują krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego śmiesznie wygladają z takim wysokim profilem:wink: przy 8" zapomnij o naciagach, nie będą efektowne, a zeby dawało rade bedziesz musiał dobrze zglebić:wink: 17ka to taki niedosyt w A4, niby duza felga, a jednak bez szału:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego śmiesznie wygladają z takim wysokim profilem:wink: przy 8" zapomnij o naciagach, nie będą efektowne, a zeby dawało rade bedziesz musiał dobrze zglebić:wink: 17ka to taki niedosyt w A4, niby duza felga, a jednak bez szału:wink:

Myślałem, o /40 ale na tak małej gumie wielowahacz będę wymieniał co pół roku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wpłynie to bardzo na zwieszenie, tylko jak dasz profil 40 to auto pójdzie w dół bo zmienisz średnice koła proponowana przez audi, a żeby wyglądąło tak jak chcesz bedziesz musiał sporo skręcić wiecej niz na 18tce z tym profilem:wink: dlatego 17ka to jest tragiczny rozmiar :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pokomplikowało dlatego też jestem zmuszony Audi sprzedać. W razie jakby ktoś był zainteresowany, albo jego znajomy szukał oszczędnego wozidełka to pisać koledzy. A warto bo wczoraj w nocy złożyłem do kupy nowy rozrząd, uszczelniacze na wale, wałku, pompie i uszczelki na słupku. Po niedzieli będzie u lakiernika miała poprawki kosmetyczne bo tu i ówdzie " się podrapała". Mam ją zaledwie pół roku, ale ze szczerym sercem mogę polecić.

---------- Post dopisany 09-01-2014 at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2014 at 13:00 ----------

Samochodzik się sprzedał. Proszę o usunięcie wątku, sam nie potrafię ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...