Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie byla dziwna sytuacja ;p umowilem sie z kolega na czyszczenie turba i wywalenie kata :P samochod chodzil cicho ale turbo fajnie gwizdalo , kolega znal sie i powiedzial ze mam chyba kata ku naszemu zdziwieniu po wyjeciu rury okazalo sie ze go tam nie ma a ma ten sam silnik/rok i bez kata nawet ja slysze ze inaczej pracuje :) nie wiem co to za przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wycięciu kata dymią wam fury?? U mnie po wycięciu nie dymił nic, a teraz zaczął walić na czarno :wallbash: Kata wyciąłem ze dwa miesiące temu, a zaczął dymić od niedawna :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj...tak u mnie bylo tak samo, dolot byl nieszczelny :disgust: , ale kaplem sie i tego samego dnia uszczelniono :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest nieszczelny dolot to auto nie będzie się gorzej zbierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, nie zauwazylem roznicy, bo to byla miastowa jazda i dopeiro zona mi powiedziala ze jakos czarnawo kopci :gwizdanie:[br]Dopisany: 11 Maj 2011, 21:58_________________________________________________ale mimo miastowej jazdy nie zauwazylem jakiegos giga spadku mocy, bo bylo goraco i klima chodzila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zaraz będę przeglądał cały dolot. :)[br]Dopisany: 12 Maj 2011, 11:54_________________________________________________Dolot sprawdzony, nie ma żadnej nieszczelności. Przyjrzałem się też dokładnie kiedy i jak dymi moje auto. Jak jedzie na niskich obrotach i wciśnie sie pedał w podłogę to przy kopci, a jak już wejdzie w obroty i ciśnie się go do końca to minimalnie dymi i jak odpalam auto bez znaczenia czy zimny czy ciepły to po odpaleniu trochę poleci dymu z wydechu. Sprawdzałem to jadąc za swoim autem, jak jadę za kierownicą to w lusterku nic nie widać żeby dymił.

Co myślicie Panowie o tym? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to,to jest normalne tak jak to opisales :wink4:

myslalem ze smoła za toba jest, ale takie baczki to normalka :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest wszystko ok. Zanim turbina napompuje to jest bąk a aby turbo napełni układ to przestaje. Lej i ciesz sie jazdą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nic tylko lac i jezdzic :decayed: , tylko szkoda, ze ponad literek jest za ponad 5 PeLeNow :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :good:

No ja na szczęście mam pewnego dostawcę ropki po taniości :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczesciarz :) ja do moich PD nie moge se na to pozwolic musze na pewniaka :(

ale wszystkim uzytkowkom polecam zabieg usuniecia kata i nie martwic sie takimi baczkami :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ja mam takie paliwko z Rosji że orlen się przy nim może schować. Szwagier 2,7 CDI tym paliwem zalewał 2 lata i śmigał :good:

A co do dymienia to jeszcze dzisiaj EGR zaślepiłem i już nic nie kopci :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie podziel sie doznaniami :naughty: , bo kata juz nie mam ale z tym erg?? pokaz foty na PW jak wyglada bez erg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziel sie dojściami :wink4:

Niestety moje źródło jest małe i wystarcza go tylko dla mnie w sumie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziel sie dojściami :wink4:

Niestety moje źródło jest małe i wystarcza go tylko dla mnie w sumie :tongue4:

:disgust::wink4::tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te czasy,kiedyś na CB było słychać non stop "oszczędności sprzedam" ,teraz już tylko "oszczędności kupię" :)

U mnie ostatnio był koleś który zastanawia się nad wycięciem kata,pokazałem mu jak to wyglada u mnie,popatrzył,posłuchał i oznajmił że turbo mi pada bo "swiszczy" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te czasy,kiedyś na CB było słychać non stop "oszczędności sprzedam" ,teraz już tylko "oszczędności kupię" :)

U mnie ostatnio był koleś który zastanawia się nad wycięciem kata,pokazałem mu jak to wyglada u mnie,popatrzył,posłuchał i oznajmił że turbo mi pada bo "swiszczy" :decayed:

znawca był :decayed:

No w sumie masz racje że trzeba by popytac na CB za źrudełkiem szczególnie że tu w lublinie nie daleko za wschodnią granice :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropka z rosji napewno lepsza jak ta na naszych stacjach.zima nawet benzyna potrafi zamarznac w bance takie mamy cpn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...