Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnej w tych zabawek nie mam ale każda będzie pasować. Więc wybierz co ci sie bardziej podoba lub co bardziej Ci pasuje do krawata i kupuj wstawiaj.

Najlepiej co mniej kosztuje żadnej róznicy w jakości raczej nie zauwazysz więc jak nie widać różnicy to po co przepłacac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet lepiej jest zostawić ori puszkę niż wkładać jakieś zamienniki które od razu rzucają się w oczy. No chyba że przy okazji jest do wymiany plecionka,ale i tak wymienił bym tylko ją w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zostawiona puszke ori i nic nie podpada ze czegos tam nie ma :decayed:

dokładnie :good:,nie wiadomo kiedy jakiś nadgorliwy diagnosta się tego doczepi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej wyciac kata rozciac puszke wywalic srodek i wmontowac rure i nie bawic sie z zadnymi zamiennikami z allegro a co do siatki to jest cala nie wymaga wymiany??

A jeszcze jedno pytanie bebechy kata moge sprzedac czy to groszowe sprawy i nie warto sie bawic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebechy sprzedasz bez problemów,płacą za kg.

Rurka w środek nie jest konieczna,bez rurki nie czuć żadnej różnicy,żadnych rezonansów więc zbędna dodatkowa robota. Możesz próbować wybić go ze środka poprzez wlot lub rozciąc puszkę i w łatwy sposób wyybebeszać środek, a tam pomimo wkłady jest jeszcze takie jakby wygluszenie więc przez wlot cięzko było by to chyba wyjąc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darioo ja mam zamontowany zamiennik od Gruchota czyli ten z allegro i jestem zadowolony koszt nie był wielki a mniej zabawy niż przerabianie starego kata i to sie nie rzuca tak w oczy jak wspawana rurka zamiast puchy kata (chodzi mi o przeglądy co roczne) O dziwo bez kata auto nie truje bo miałem robioną normę spalin i jest :good: fakt faktem bardziej czuć smród spalin ale coś za coś. Duży problem sprawiły mi śruby na łączeniach pomimo użycia klucza nasadowego z przegubem (trzeba było ciąć nakrętki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wyciąć kata w mojim AFN-ie i mam taki dylemat jak w temacie. Na dodatek powiedzcie mi co zastosoweć żeby był cicho. Dużo jest na ten temat ale tylko o benzyniakach - a co z naszymi dislami??? Strumienica i pusta puszka to samo zło. :no: Na marginesie dodam że jak się kat przytka to robi się napór ciśnienia na wirnik turbiny od strony spalin i po krótkim czasie turbawka się wysra a wtedy koszty będą spore :blink: JEŚLI KTOŚ Z WAS WYKONYWAŁ TAKI ZABIEG NA DISLU PROSZĘ O PODPOWIEDZI!!! :mysli:

wycinaj - nie zastanawiaj się. Ja wywaliłem jesienią i żałuje że zrobiłem to tak późno.

btw: katalizator nie zatrzymuje sadzy więc to nie ma żadnego znaczenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie a z przegladem jak sobie radzicie

U mnie przegląd normalnie też przeszło auto nawet norma spalin była ok :kox:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 20:11_________________________________________________mam nawet wydruk z dymomierza :tongue4: jak ktoś chce moge wrzucić skana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a samemu można ją wytopić z kata jaka jest potrzebna temperatura :decayed:

Z tym pytaniem to nie to forum :wink4:

Zajrzyj na jakiegos małego chemika itp :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie a z przegladem jak sobie radzicie

a kto sprawdza obecność kata na przeglądzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie a z przegladem jak sobie radzicie

a kto sprawdza obecność kata na przeglądzie ?

nikt ale czasem sie zdarzaja nadgorliwi diagności :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mine emisja bez kata byla nawet lepsza niz z tym katem :mysli: diagnosta troszQ sie zdziwil :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie obawiałem że bede miał po przeglądzie gdy diagnosta robił norme spalin ale po chwili powiedział "spalanie wzorcowe" :decayed:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 14:47_________________________________________________poza tym myślałem cały czas że kat odpowiada za wyłapywanie sadzy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...