Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcze mi czy jak wybiłem srodek kata to koniecznie wspawywac rure czy nie??? [br]Dopisany: 08 Luty 2011, 17:41_________________________________________________Reniu ty jak masz ?? to jest dzwięk u Ciebie tylko bez kata czy tłumik końcowy ruszany?? Czy masz rurke w puszcze czy puche pustą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcze mi czy jak wybiłem srodek kata to koniecznie wspawywac rure czy nie??? [br]Dopisany: 08 Luty 2011, 17:41_________________________________________________Reniu ty jak masz ?? to jest dzwięk u Ciebie tylko bez kata czy tłumik końcowy ruszany?? Czy masz rurke w puszcze czy puche pustą??

Ja nie mam wspawanej rurki, tylko zostawioną puszkę.

Dźwięk jest jeszcze ładniejszy niż na filmiku :naughty::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu ty jak masz ?? to jest dzwięk u Ciebie tylko bez kata czy tłumik końcowy ruszany?? Czy masz rurke w puszcze czy puche pustą??

To jest filmik z netu, ale u mnie brzmi bardzo podobnie. Puszkę mam zostawioną i obspawaną, bez rurki w środku. Tłumików nie ruszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie...

Czy po wywaleniu kata jak stoicie przy masce słychać inny dzwiek niż przed?

Zrobiłem taki zabieg i czysciłem turbo i po odpaleniu slychac było jakby syczenie, póżniej miałem wrażenie jakby na gorącej części wirnik obcierał. Po zdjęciu wezyka od gruszki cisza.

Z tyłu w wydechu też inaczej słychać.

Spr luzy wirnik ma minimalny, i krecąc palcami nic nie słychać niepokojącego.

Z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po złożeniu wszystkiego do kupy.Powiem ze wartało duzo roboty ale da sie zrobic jak sie chce

Wyczyściłem turbine i wybiłem kata

W środku auta nic sie nie zmieniło nic nie słychać tylko czuć ze auto się ożywiło :> w granicy 2 tyś obrotów

i przyjemnie ładnie turbinka sobie poświstuje tylko na zewnątrz słychać

jeśli ktoś sie zastanawia nad takim zabiegiem tak jak ja sie wahałem robic czy nie

Powiem wprost robic czyscic turbine i wywalać kata!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :good:

dzięki wam za dorady :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrescie tez doszlem do tego i kat poszedl w piz*u no...raczej srodek i tylko pucha zostala :naughty: tak jak wyzej opisywal kolega wszystkim polecam ten zabieg wart tego czasu straconego :decayed: od okolo 2 tys autko dostalo drugiej mlodosci :wink4:

pozdrawiam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi panowie skad dorwaliscie rure o odpowieniej srednicy. u nas jest fi55 i nie moge takowej znalesc. nie interesuje mnie zostawianie puzki po kacie tylko zastapienie jej rura.

ja na twoim miejscu bys jechal tam gdzie wymieniaja tlumniki :decayed:...pewien czas temu tez potrzebowalem i tam mi pokazali "swoj" zlom :wallbash: mialem se poszukac i...za FREE mi dali :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi panowie skad dorwaliscie rure o odpowieniej srednicy. u nas jest fi55 i nie moge takowej znalesc. nie interesuje mnie zostawianie puzki po kacie tylko zastapienie jej rura.

pan tłumikarz bez problemu taką rurkę znajdzie u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier88 daj na pw mam goscia co skupuje katy (ale cale, nie same wnetrznosci) po fajnej kasie.

chcialem kupic zamiennik od gruchota ale jak sie przyjrzycie to jedna rurka wchodzi w druga, wiec rozne srednice, poza tym jest i tak chyba mniejszy przekroj niz u nas powinien byc.... dlatego chcialem dokladnie taka rure (najlepiej kwasiaka) jak powinna byc i pospawac to tigiem elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile wazy wkładka kata i ile za nią powinienem wziąsc i czy ktoś ma dobrze płatne miejsce skupu??

kat sam wkład waży od 1.9 tdi 650gram i jest warty max 100, wszytsko zależy czy jest sam pył, czy duże kawałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja wczoraj wycinalem kata u A. Gruchota. Wszystko dokladnie opisalem w jednym z nowych watkow w ukladach wydechowych. Powiem szczerze ze warto to zrobic z takiego zamiennika z gotowym tłumikiem bo wszystko jest doslownie P&P no i nie ma roznicy w halasie i kopceniu. Powiem wiecej - mi zapchany kat prawdopodobnie wprowadzal cala bude w drgania wiec teraz jest o niebo ciszej :)

PS. Za zamiennik zaplacilem 170 zl z klubowymi rabatami. Za swojego starego wzialem we Wrocku 180 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja wczoraj wycinalem kata u A. Gruchota. Wszystko dokladnie opisalem w jednym z nowych watkow w ukladach wydechowych. Powiem szczerze ze warto to zrobic z takiego zamiennika z gotowym tłumikiem bo wszystko jest doslownie P&P no i nie ma roznicy w halasie i kopceniu. Powiem wiecej - mi zapchany kat prawdopodobnie wprowadzal cala bude w drgania wiec teraz jest o niebo ciszej :)

PS. Za zamiennik zaplacilem 170 zl z klubowymi rabatami. Za swojego starego wzialem we Wrocku 180 :P

wszytsko zalezy jaki kat, zwykła tzw kilówka, nie jest już za dużo warta, od nowszych aut katy są w cenie, wsztsko zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kata nie mam bo poprzedni się rozsypał i z wydechu miałem grzechotke. Kopcić obecnie nie kopci bo gdy miałem dziure w dolocie to puszczałem czarną chmure po przekroczeniu 3000 obr/min ale to było przy sprawnym kacie. Teraz bez kata i bez dziury w dolocie czarnego dymu nie ma :thumbup:

Ja również mogę się podzielić wrażeniami po kupnie zamiennika kata od Pana Gruchota (ANTPOL) :> Spasowanie otworów na śruby perfekt plecionka bardzo dobra :good: a co do ceny do dla klubowiczów 20zł mniej ale jak ktoś chce mocniejszą plecionkę dostępną tylko dla użytkowników forum to ino 10zł mniej od ceny z allegro. Co jest dziwne spalanie bez kata bardzo dobre wyszło mi na przeglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w AWX jak usune kata to nie bedzie wywaloalo zadnego bledu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...