Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wyciąć kata w mojim AFN-ie i mam taki dylemat jak w temacie. Na dodatek powiedzcie mi co zastosoweć żeby był cicho. Dużo jest na ten temat ale tylko o benzyniakach - a co z naszymi dislami??? Strumienica i pusta puszka to samo zło. :no: Na marginesie dodam że jak się kat przytka to robi się napór ciśnienia na wirnik turbiny od strony spalin i po krótkim czasie turbawka się wysra a wtedy koszty będą spore :blink: JEŚLI KTOŚ Z WAS WYKONYWAŁ TAKI ZABIEG NA DISLU PROSZĘ O PODPOWIEDZI!!! :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja rozciąłem puszkę kata, wyjąłem bebechy i w środek wspawałem rurkę po czym całą puszkę zaspawałem - wygląda jak ori a fura wzięła się do życia - nie ma żadnego efektu poloneza, kopcenia itp. jedyne co się zmieniło to to że słychać super gwizd turbawki - polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko jakiej średnicy rurke tam trzeba wspawać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Na marginesie dodam że jak się kat przytka to robi się napór ciśnienia na wirnik turbiny od strony spalin i po krótkim czasie turbawka się wysra a wtedy koszty będą spore :blink: JEŚLI KTOŚ Z WAS WYKONYWAŁ TAKI ZABIEG NA DISLU PROSZĘ O PODPOWIEDZI!!! :mysli:

prezkonalem sie kolego na wlasnej skorze:) kat sie zapchal i turbawka do czyszczenia:) srodek kata wywalony... teraz slychac przyjemny swist z turbiny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wnętrzności z kata z disla też skupują??? Jak tak to za ile to można pogonić??? Z BMW wziołem 600zł. ale tam był smok :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanko a po wycięciu kata i wstawieniu rurki nie bedizie żadnych skutków ubocznych??
niestety bedol niby wieksze zanieczyszczenie srodowiska, ale z tego co widze miejska komunikacja sie tym nie przejmuje wiec ja tez nie :polew:, wycinaj i sie nie przejmuj same pozytywy turbinke ladnie slychac i jak masz juz zapchanego kata to niunka Ci sie ozywi znacznie :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiłem wnętrzności z kata i w środek zabiłem cienkościenną wyprofilowaną odpowiednio rure i przyspawałem ją żeby czasem nie drżała. :wink4:

Efekt - turbawka ładnie świszczy a autko ciągnie od samego dołu. :kox:

Zabieg naprawe się opłaca. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepne do tematu mam pytanie po wycięciu kata auto chodzi dużo głośniej ?? :decayed: bo jak wyciąłem kata w escorcie ale wolno ssącym klekocie to auto było o wiele głośniejsze :no: no i najważniejsze pytanie ile was skrobnął taki zabieg :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego ..na wolnossacym :gwizdanie:

Ja wywaliłem kata i jego kolege ..wydecha środkowego :kox:

Autko chodzi głośniej .. ale lepiej sie zbiera .

Polecam ten zabieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego ..na wolnossacym :gwizdanie:

Ja wywaliłem kata i jego kolege ..wydecha środkowego :kox:

Autko chodzi głośniej .. ale lepiej sie zbiera .

Polecam ten zabieg .

Ciekaw jestem dźwięku twojego silnika bez wydechu środkowego. Ja mam wywalony kat i wstawioną prostą rurę. Ciekaw jestem jak by pracował bez środkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może też się skusze na zabieg wycięcia kata bo przy moim przebiegu już na pewno będzie zapchany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem dźwięku twojego silnika bez wydechu środkowego.

Kurna ..kolego zapraszam na spota Warszawskiego .. posłuchasz ..spodoba sie .. i bedą wycinanki :kox:

Ten temat może być pomocny ..

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_wyprucie_katalizatora-t46228.0.html

Tam sa jakieś filmiki z YouTube..z Tdi bez kata ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem tylko bebechy z kata a pucha została, autko ucichło, silnik jakoś lepiej pracuje jakby lżej, a turbawka gwizda aż miło polecam taki zabieg :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...