Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie: co powiedzą panowie na stacji diagnostycznej przy przeglądzie jeśli zamiast kata zobaczą kawałek wstawionej rury??? Czy w dizlu też się bada spaliny? Czy nie będzie problemów na przeglądzie? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tłumik wspawany wygląda jak katalizator uniwersalny :naughty: i przeglad przechodze. Njalepiej to wspawaj rurke w obudowie kata :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mam ale po pewnym czasie coś się tam stało i w pewnym zakresie obrotów brzęczy :kwasny:

Teraz nie wiem co zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w pewnym zakresie jest wyraźniej głosno ale nic nie robie z tym :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowie ktoś kto ma zamiast puchy rure i był już na przeglądzie :przebiegly:

no ale zależy jakim przeglądzie :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem kata 2 tyg temu i nie zauważyłem żeby bylo głosniej i żeby bardziej kopcił :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem kata 2 tyg temu i nie zauważyłem żeby bylo głosniej i żeby bardziej kopcił :gwizdanie:

a ja go nie będę miał za 2 tygodnie, zobaczymy jak będzie, al z tego co było na forum napisane, to raczej ujemnych stron tego modu, nikt nie zauważył :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie poczytałem i chyba tez zdecyduje się wywalić kata bo autko mi słabo idzie od "dołu" :no:

może ktoś podpowie gdzie można to zrobić w warszawie tak aby to miało "ręce i nogi"??[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2009, 23:31_________________________________________________przy okazji muszę wymienić plecionka bo coś mi się autko trzęsie na "luzie" a chyba to będzie przyczyna[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2009, 23:33_________________________________________________jestem dzisiaj po usunieciu katalozatora i autko zachowuje sie jakby dostalo :bicz: lepiej reaguje na dotyk gazu no i ten swist turbawki :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj byłem na przeglądzie i zagadałem gościa odnośnie wycięcia kata, Powiedział że w Polsce są wysokie normy dla TDI i że nawet bez kata ich się nie przekroczy, a jeśli samochód nie kopci to nawet nie podłączają maszyny do sprawdzania spalin, więc tylko wycinać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mam wycięty, wstawiona zwykła przelotka (rura)

nie jest wcale głośniej ani nie dymi

więc śmiało możesz wywalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jeszcze tak :)

Czy ktoś wstawiał przelotkę? Znalazłem na al.. takie coś http://allegro.pl/item616353642_tlumik_ob_katalizator_seat_skoda_audi_vw_honda.html

i zastanawiam się czy podejdzie>?

Czy ktoś stosował przelotowe tłumiki a jeżeli tak to może coś poleci co podchodzi do A4 AFN? Jutro chciałbym wywalić kata ale świst turbiny aż tak mnie nie kręci dlatego chciałbym cos tak wstawić żeby było " normalnie" a wyglada to jak katalizator i może "ułatwić" a raczej nie przyciagnie oka na przegladzie jakiegoś niemiłego cwaniaczka na stacji diagnostycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jeszcze tak :)

Czy ktoś wstawiał przelotkę? Znalazłem na al.. takie coś http://allegro.pl/item616353642_tlumik_ob_katalizator_seat_skoda_audi_vw_honda.html

i zastanawiam się czy podejdzie>?

Czy ktoś stosował przelotowe tłumiki a jeżeli tak to może coś poleci co podchodzi do A4 AFN? Jutro chciałbym wywalić kata ale świst turbiny aż tak mnie nie kręci dlatego chciałbym cos tak wstawić żeby było " normalnie" a wyglada to jak katalizator i może "ułatwić" a raczej nie przyciagnie oka na przegladzie jakiegoś niemiłego cwaniaczka na stacji diagnostycznej :)

Coś takiego nie podejdzie. Szkoda kasy, po prostu wspawaj rurkę w środek kata, wymień przy okazji plecionkę na nową i będzie ok, na przeglądzie nikt się nie połapie a świstu turbiny się nie obawiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie podejdzie :good: sam mam takie ustrojstwo wspawane, ale nie powiem Ci czy jest róznica między tym a rurką jeśli chodzi o nadmierny hałas, poprostu z rurką wspawana nie miałem do czynienia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycietego katra i zostawilem jedynie sama puche mowie tu o moim AFN-E 1.9 TDI 110KM

I bez tej rury przelotowej jedynie gdy fest wkrecam fure na obroty wystepuje taki swist z tlumika ..ala start odrzutowca.. ale nie jest to uciarzliwe ani nazbyd glosne. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego Gik masz tak samo jak ja

Pusta puszke po katalizatorze!?

I jak slyszysz taki gwizd przy wyrzszych obrotach.?? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...