Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez swojego wywalilem. Mialem podobnie ze po rozcięciu puszki okazalo sie ze nie jest taki najgorszy i wcale nie był taki zapchany. Ale jak juz byl na wierzchu to wydłubalem srodek, zaspawalem i z powrotem do autka. Jesli chodzi o efekty to troche lepiej się zbiera od niższych obrotów ale jakies super różnicy nie ma ( pewnie ze wzgledu ze kat byl jeszcze całkiem zywy). Kopcenia nie ma tylko na zimnym troche bardziej czuc spaliny charakterystyczne dla diesla, wczesniej tego nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie namysłu też się zabrałem i poleciał.Przy okazji czyszczenia turbinki ,rozciąłem ładnie Kata,wywaliłem wnętrzności i zaspawałem.Nie dawałem żadnej rurki bo dla mnie to bez sensu.Turbinka gwizda pięknie.EGR też zaślepiony został.Niunia mułem nie była ale teraz czuję że chodzi lżej i lepiej się zbiera bez dwóch zdań.Nic nie kopci.Jak huknę to lekko zadymi ale tak miała zawsze i to nic dziwnego.Aha dodam jeszcze bo chyba ktoś tu kiedyś wspomniał że jak gwizda sobie tłumik to koniec turbinki się zbliża.Nie wiem na czym ten koniec polega bo jeżeli chodzi o luz wzdłużny na turbinie to można powiedzieć że prawie go nie ma.A właśnie u mnie sobie pogwizduje co jakiś czas na luzie.To taka moja uwaga jaką się podzielę po tym co zrobiłem przy swojej niuni.

Aha, podobno skupują wnętrzności od kata.Za ile można to opchnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem sobie strumienice za 170 zł z alledrogo gościu dla klubowiczów ma upusty. A kata sprzedałem na złom za 100 i bez spawania dłubania czy innego tam łechtania.

daj na pw namiar na gościa, bo ja cały czas się łamie czy zaspawać rurę w starym kacie czy tak jak ty wstawić dotowca :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem sobie strumienice za 170 zł z alledrogo gościu dla klubowiczów ma upusty. A kata sprzedałem na złom za 100 i bez spawania dłubania czy innego tam łechtania.

daj na pw namiar na gościa, bo ja cały czas się łamie czy zaspawać rurę w starym kacie czy tak jak ty wstawić dotowca :mysli:

pewnie www.tlumiki-gruchot.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem sobie strumienice za 170 zł z alledrogo gościu dla klubowiczów ma upusty. A kata sprzedałem na złom za 100 i bez spawania dłubania czy innego tam łechtania.

daj na pw namiar na gościa, bo ja cały czas się łamie czy zaspawać rurę w starym kacie czy tak jak ty wstawić dotowca :mysli:

pewnie www.tlumiki-gruchot.pl

czyli co ładować gotowca lepiej?? bo ja myślałem nad nową plecionką i zaspawaniem kata w starej bańce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planuję taki zabieg w mojej a4, ale obawiam się o kopcenie bo jest to afn po chipie na 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planuję taki zabieg w mojej a4, ale obawiam się o kopcenie bo jest to afn po chipie na 130

nie będzie kopcił bardziej niż teraz :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mcm, więc nic tylko zamawiać zamiennik od www.tlumiki-gruchot.pl i wywalić kata :)

bądź ten:

http://www.allegro.pl/item1088551048_1_9tdi_audi_a4_vw_passat_downpipe_testpipe_b5_b6.html

który polecam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mcm, więc nic tylko zamawiać zamiennik od www.tlumiki-gruchot.pl i wywalić kata :)

bądź ten:

http://www.allegro.pl/item1088551048_1_9tdi_audi_a4_vw_passat_downpipe_testpipe_b5_b6.html

który polecam :wink4:

wygląda na porządny ale cena również porządna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam nie kombinować z rurami tylko wybić graty i zostawić pustą puchę, ja mam już tak zrobione 3 auto i nie zauważyłem nic negatywnego w tym rozwiązaniu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też mam wybity i rurkę w środku i jest git a kosztowało 50 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też mam wybity i rurkę w środku i jest git a kosztowało 50 zł :)

ja nawet rurki w środku nie mam :)[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2010, 11:08_________________________________________________bebechy sprzedałem za 150 zł, a za wywalenie dałem 50 zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gość odrazu rurkę wspawał jak wywalał bebechy.

Masz jakiś adres gdzie sprzedałeś bo mój jeszcze leży w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gość odrazu rurkę wspawał jak wywalał bebechy.

Masz jakiś adres gdzie sprzedałeś bo mój jeszcze leży w garażu?

na złomie :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...