Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B8] A4 B8 2.0 TDI 170km Quattro 2009 Avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Było od momentu kupienia:

- SILNIK 170KM QUATTRO

- Skrzynia manualna

- Servotronic (lub inny wyprowadźcie jeżeli błąd) - Wspomaganie zależne od prędkości samochodu kierownicy jak i hamulców

- Klimatyzacja 3 strefowa

- Lampy przód BIXENON DYNAMIC (niestety nie są skrętne)

- Światła dzienne LED

- Pakiet podświetlenie przestrzeni nóg, schowków oraz nawiewów

- Nawigacja MMI 2G (Angielskie MENU z polskimi mapami 2013 DVD)

- Zmieniarka 6 CD (do naprawy)

- 4 x Elektryczne szyby

- Hold assist ( hamulec postojowy z asystentem podjazdu )

- System parkowania PDC ( czujniki parkowania przód i tył) z wizualizacją obrazu na wyświetlaczu MMI

- AMI w schowku ( pod np. IPOD , IPHONE itd. kabel jest )

- zestaw głośnomówiący z Bluetooth

- Kierownica multifunkcyjna

- Centralny zamek z funkcją domykania szyb

- Lusterka zewnętrzne powiększone, FOTOCHROM, elektryczne , podgrzewane , składane

- Lusterko wewnętrzne FOTOCHROM

- Czujnik deszczu, zmierzchu, wilgotności powietrza, jakości powietrza

- Pełny FIS Kolorowy wyświetlacz miedzy zegarami

- Pakiet Schowek (siatki na siedzeniach przednich oraz schowki pod nimi)

- Tempomat

- System Coming Home / Leaving Home,

- Domykanie automatyczne szyb z kluczyka (3sekundy)

- Podłokietnik przód i tył (tył z chwytakami na napoje)

- Regulacja położenia kolumny kierowniczej

- Tylna roleta bagażnika + siatka

- Schowki w bagażniku (siatka po prawej, lewa DVD)

- Wtyki pod 12 V 3 sztuki ( popielniczka, schowek w podłokietniku, bagażnik )

- Pakiet optyczny: czarna listwa wokół szyb i relingów

- ABS, ESP, ASR

- Reflektory przeciwmgielne

- Brak osłony silnika i skrzyni biegów

- 2x Poduszki powietrzne czołowe dla kierowcy i pasażera

- 2x Poduszki powietrzne boczne

- 2x kurtyny chroniące głowy

- 2x Poduszki tylne w kanapie

- Automatyczna regulacja zasięgu reflektorów

- Elektroniczny hamulec ręczny

- Siatka mocująca

- Immobiliser

- Koło dojazdowe zapasowe a nie zestaw naprawczy

- FELGI ori lato 17''

- FELGI ori zima 16"

Zrobione:

- GAUGE TEST / NEEDLE SWEEP

- Światła dzienne LED ustawione na 20% jasności

- Dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe (Warsztat COMA-TECH)

- Doświetlanie zakrętów z reflektorów przeciwmgielnych

- Osłona pod silnik i skrzynię (Warsztat COMA-TECH)

Do zrobienia/znalezienia/kupienia:

- Regulacja LED w przestrzeni nóg na MMI

- Zadbać o lakier bo jest bardzo zniszczony przez piasek

- System kontroli ciśnienia opon na MMI ( TPMS/RKA )

- Lusterka z opcją podświetlenia wokół drzwi przednich LED

- Koncepcja podłogi bagażnika z systemem szyn i uchwytami

- Podgrzewane dysze spryskiwaczy szyb

- Webasto

- Elektryczne, ogrzewane i wentylowane fotele (przednie)

- Przyciemnienie szyb (nieznaczne)

- Zmiana przeciwmgielnych na LED

- Kabel AMI -> USB

2013_11_29_21_11.jpg

2013_11_29_21.jpg

2013_11_29_21.jpg

Opublikowano

Fiu, fiu, fajny wypasik :):git:

Opublikowano

Tak, wypasik fajny, nawet rezać za bardzo nie ma co:decayed: gratki zakupu i zadowolenia z exploatacji :wink:

Opublikowano

Wyposażenie podobne do mojego ;) zazdroszczę silnika i Q :naughty: Co do reflektorów zobacz przy odpalaniu czy robi zeza. Jeżeli rusza się tylko góra dół to nie są skrętne. Jaki przebieg ?

Opublikowano
  • Autor

Szukałem i czekałem długo, wymogi jakie stawiałem były wysokie i trafiła się bez jednego czyli grzania foteli i trochę mocniejsza ale z quattro o czym nawet nie marzyłem i stało się od miesiąca jest moja!

Wydaje mi się, że nie robi zeza ale symbol wyposażenia: 8Q4 = headlight-range adjustment, automatic- dynamic with cornering light - sugeruje co innego a kiedyś jak jechałem na takim ciemnym zakręcie to było jasno jak w dzień, więc nie wiem już - jutro podłącze jeszcze raz kabel i spróbuję odczytać więcej, bo nie wszędzie się kabelek dostał ostatnio ;)

Przebieg pod 189 tys, przy 179 tys miał zrobiony rozrząd (papiery itp. wszystko z Włoch włącznie z fakturami za opony itp.) - tak tak, sprawdzałem bagażnik, nikogo tam nie ma - złota też nie ;)

Opublikowano

foty środka by się przydały

Opublikowano
  • Autor

Mozesz odczytac numer sterownika AIR BAG ?

Mam tak:

Address 15: Airbags (J234) Labels: 8K0-959-655.clb

Part No SW: 8K0 959 655 B HW: 8K0 959 655 B

Component: AirbagVW-AU10 H27 0410

Serial number: 0038JD1FFMPZ

Coding: 30353435363030303030554A304C384B3053

Shop #: WSC 06325 000 00000

ASAM Dataset: EV_AirbaECUVWAUDI010 A02007

ROD: EV_AirbaECUVWAUDI010_AU48.rod

VCID: 3C7D2A29B770869

Crash sensor for side airbag; driver side:

Serial number: 6334MSME471414745

Crash sensor for side airbag; passenger side:

Serial number: 6344MSME46742F3BQ

Crash sensor for side airbag; rear driver side:

Serial number: 6352QSME5D242238G

Crash sensor for side airbag; rear passenger side:

Serial number: 6362QSME5E241D12K

Crash sensor for front airbag; driver side:

Serial number: 63732SME59202912T

Crash sensor for front airbag; passenger side:

Serial number: 63832SME4E230310R

A mam tak jak Ty, czyli w słupkach przednich z tyłu kanapy, teraz już nie wiem czy to dobrze policzyłem ;)

Opublikowano

Tak czytam i o co chodzi z tymi osłonami pod silnik i skrzynie że musisz założyć,nie było czy jak ?

Opublikowano
  • Autor

Nie było jej fabrycznie, samochód pochodzi z Włoch i chyba było by mu za ciepło:

1SA = without additional engine guard

Tak to wygląda na kodowaniu:

4X4 = side airbag, front and rear with curtain airbag

Jutro zaglądnę i sprawdzę dokładnie, wydaje mi się, że tak owszem coś takiego tam było.

Opublikowano

Pytam z ciekowosci poniewaz zmieniałem u siebie fotele a tam własnie byly podzuszki kanapy

Problem jest w tym ze moj sterownik AIR BAG nie obsluguje tego :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Więc tak, pierwsza sprawa to Twoje poduszki WRC, mam tą bogatszą wersję:

2013_12_02_13_51_03.jpg

2013_12_02_13_51_28.jpg

Znalazłem też nalepkę której szukałem od ksenonów:

2013_12_02_13_52_44.jpg czyli: 8k0 941 003 C

Niestety z etki nie potrafię wyczytać nic o tym po za ceną ;)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jest mi teraz smutno z powodu tych ksenonów ;) A to potrzeba Ci jakiegoś info dotyczącego tego sterownika, czy teraz już wszystko wiesz?

---------- Post dopisany 13-12-2013 at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany 02-12-2013 at 17:40 ----------

Czy wy też macie taką wyrwę tutaj:

2013_12_13_12_11_13.jpg

Jakoś marzną mi stopy i się zastanawiam czy zainwestować w grubsze skarpetki czy jakoś coś uszczelnić :D

ps. dalej nie miałem kiedy sprawdzić czy przymnie mi kodowanie webasto bo nie mam kiedy wziąć starego komputera gdzie jest 32bit system...

---------- Post dopisany 05-02-2014 at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2013 at 15:07 ----------

Brawo dla mnie, nie ma jak ustąpić karetce i włączać się do ruchu...

2014_02_05_11_29_48.jpg

Opublikowano

Taaa powiedz lepiej że ścigałeś się z karetką :naughty:

Opublikowano
  • Autor

No właśnie nie - na DK1 jest zwężenie, jechała na sygnale - mam nadzieję, że uratowali tę osobę. No i jak ruszałem gdy ją przepuściłem teleportowała się we mnie yariska - jak jej nie zauważyłem nie wiem do teraz (cofałem aby wrócić na drogę i byłe w 1/3 już na pasie, ruszam do przodu i...) więc po prostu nie wiem :(

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Trochę jest pognieciony, dziś będę jechać do mechanika to zobaczę co i jak on oceni po rzeczoznawca stwierdził, że kawałek do wycięcia i wymiany...

Dawno temu się już nie odzywałem i tak sobie myślę, że czas posumować prawie dwa lata jazdy samochodem (zdjęć dalej nie zrobiłem).

Wymieniałem/naprawiałem:

- po stłuczce wymieniłem drzwi na używane, nowa uszczelka reszta idealnie pasowała, boczek wymieniony, blacha od progu przywrócona do prawidłowego stanu, pomalowane, nie widać śladu

- hamulce przód wraz z tarczami bo znosiło przy hamowaniu i drżało wszystko ale jakiś konował to robił - na szczęście trafiłem w Bielsku do kogoś kto nie ma prawie czasu ale jest złotym mechanikiem i zrobił jak należy

- lewy i prawy zamek przód (w tamtą zimę pasażer a teraz w tą od kierowcy - ne mogę otworzyć z pilota jak jest zimno

- oczywiście rozrząd (15 tyś bym jeszcze na nim maks przejechał)

- wymiany oleju

- jeden silniczek nastawu nawiewu

- klocki tył

- wypalenie DPF bo był problem już ale zrobione postojowe i na trasach już też jest więc wszystkoidealnie

- wymiana mechanizmu klapy od wlewu paliwa (się nie zamykała) od razu jak kupiłem

Do zrobienia:

- tylna klima się zacięła i tylko grzeje (mam 3 strefową)

- głośniczki jak jest mróz mają jakieś zimne luty

- dalej nie zrobiłem CD i pewnie go nigdy nie zrobię bo nie używam

- zamek od kierowcy

Pewnie nie będę robić tego webasto bo silnik tego nie przyjmie, tak samo wymiany siedzeń bo samochód sprzedam za 1,5 roku i będę szukał A6 C7 od kiedy znajomy ma i jak jedziemy jest tak cicho, ma automat i w ogóle jakoś tak wygodniej mimo starszej wersji budy czyli C6 no i mocniejszy silnik ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.