Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temperatura na klimatroniku. Zamarzanie układu


maq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o podpowiedź. Jechałem ostatnio dłuższą trasę i w trakcie jazdy zauważyłem że nie działa ogrzewanie w aucie. Wentylator słychać ale przez nawiewy nie leci powietrze. Climatronik był cały czas ustawiony na AUTO. Po zatrzymaniu i spojrzeniu pod maskę okazało się że przewód od klimy ( ten grubszy ) jest cały zamarznięty. Wróciłem do auta i załączyłem tryb ECON i po kilku minutach wszystko zaczeło wracać do normy ( przewód odmarzł i zaczęło lecieć powietrze przez nawiewy ). Sprawdzałem właśnie działanie klimy i sytuacja wygląda tak. Temeperatura na zewnątrz ( na fis) 3 stopnie w plusie. Po wciśnięciu ECON i odłączeniu go ponownie widać wachnięcie obrotów więc załącza się sprężarka. Pytanie pierwsze to takie czy to poprawne zachowanie w takiej temperaturze? Na kodach climatronika błędó 0. Dziwią mnie jeszcze wartości na kodach temperatury ( wewnętrznej oraz zewnętrznej) ponieważ wynoszą one kolejno na numerach 2-163, 3-160, 4-135,5-139,6-152,7-176. Czy są to normalne wskazania ( myślałem że one powinny być podawane w stopniach Celsjusza). Proszę o podpowiedź co może być przyczyną zamarzania układu? Dyszę rozprężną klimy wymieniałem w lecie więc jełśi to ona jest zatkana to słabo to widzę ( padła sprężarka ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarzanie nie jest normalne. Do kabiny nie dolatywało powietrze, bo zamarzł parownik. Do sprawdzenia poziom czynnika, osuszacz, dławik, być może sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ossek wiem, że zamarzanie nie jest normalne ale bardziej chodziło mi o to czy normalnym zachowaniem jest załączanie się sprężarki przy takiej temperaturze zewnętrznej i te odczyty z kanałów klimatronika. Według opisu kodów klimatronika to powinny być odczyty temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne informacje krążą po forum. Niektórzy piszą, że klima nie załączy się poniżej 5 stopni, a niektórzy, że poniżej 2. Sprawdź kanał 55, tam jest właściwa temperatura zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w B5 poniżej 5 stopni klima się nie załączy.Przynajmiej ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy jaki rocznik ( polift czy przedlift) U mnie już sprawdzone organoleptycznie: Przy 5 jeszcze się załącza ale wczoraj przy 3 już nie. Nie znam jeszcze tylko przyczyny zamarznięcia :/ kanał 55 sprawdzę po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...