Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie opona 245/35 r19 jest zlicowana na rowno na feldze 8,5

Opublikowano

245 na pewno bedzie ok ale przy profilu 35 jest to prawie 2cm mniej na srednicy niz ja potrzebuje do jako takiego komfortu :wink: Turdzi widzialem ma nawet 225 zalozone ale nie moge go dorwac na pw.

Opublikowano
  • Autor
pieron-to Twoje nowe kółka, bo nie bardzo widzę czy to 18 czy 19 ?

Nie nie, moje juz czekaja rotory 19 w szerokosci 8,5 i chcialbym do tego opony 235/40 ale chce uniknac naciagu i caly czas sie cykam :facepalm: chce takie bo profil bedzie jeszcze do jezdzenia :wink:

Na zdjeciu pokazalem jak wyglada taka opona na fekdze 19 i niby 8,5 z opona 235 jednak opona oponie nierowna, o czym sie dzisiaj przekonalem. Niby wszystkie maja 235 ale jedna marka jes szersza np od drugiej.

kurwex, ja porównywałem moje 17 na których mam opone 225 dunlop z nowymi 18 na których mam 235 vrede sesante i powiem Ci że te 225 są szersze ,chyba, że jest 0,5 cala węższa ta 17 i powietrze to robi że ją rozpycha.

Opublikowano

No ja dzisiaj bedec w norauto porownalem 3 opony w rozmiarze 225 (nie mieli 235 :facepalm:) i np fulda 225 byla szersza od Bridgestone o prawie 1,5 cm. Michelin vs Bridgestone okolo 1cm. Ch... wie o co chodzi :kwasny: vredestein chyba waskie wychodza na kole, bo nawet kiedys sasiad mnie zaczepil dlaczego mam taka waska opone na 18 8j zdziwil sie gdy zobaczyl, ze to 245 ale nie mierzylismy jej w cm...

Opublikowano
No ja dzisiaj bedec w norauto porownalem 3 opony w rozmiarze 225 (nie mieli 235 :facepalm:) i np fulda 225 byla szersza od Bridgestone o prawie 1,5 cm. Michelin vs Bridgestone okolo 1cm. Ch... wie o co chodzi :kwasny: ...

no przecież to normalne i zawsze tak było, że opona oponie nie jest równa....

Opublikowano
No ja dzisiaj bedec w norauto porownalem 3 opony w rozmiarze 225 (nie mieli 235 :facepalm:) i np fulda 225 byla szersza od Bridgestone o prawie 1,5 cm. Michelin vs Bridgestone okolo 1cm. Ch... wie o co chodzi :kwasny: ...

no przecież to normalne i zawsze tak było, że opona oponie nie jest równa....

No widzisz, dla mnie to nie było normalne i nie wiedziałem, że opona o jednej szerokości może być 1,5cm szersza od drugiej :wink:

Opublikowano

Przeglądam od 2 dni te felgi i zgłupiałem totalnie.

Czy warto się w ogóle pakować w tańsze zamienniki? Przykładowa aukcja gdzie można kupić kopie najbardziej popularnych ORI - łącznie z Rotorem (M-Paket). Mają niby jakieś certyfikaty, więc pytanie na ile różnią się od oryginałów co na polskich drogach może mieć akurat duże znaczenie (chodzi o wytrzymałość oczywiście).

Rotory w ORI odpadają, bo mam budżet ~3.5k z oponami, więc ostatecznie w grę wchodzą używane koła ORI od A5/S5 albo nowe zamienniki Rotor + opony Toyo. Niestety każda firma ma inne ET/szerokości/etc, więc prośba o pomoc:

1. zamiennik popularnego wzoru RS - 18x8 5x112 ET47 - 2.5k

DSCN8168.JPG

2. zamiennik Rotor - 18x8 5x112 ET25 - 2.2k

Ale kształtem jednak trochę odległe od ORI jak się bliżej przyjrzeć...

82cdf0de2b83329d.jpg

3. Bardzo ciekawy odpowiednik - Momo Drone za 2.8k dostępny w 2 wariantach:

18x8 5x112 ET35

18x8 5x112 ET45

drone_reds2.png

4. może jednak lepiej używane ORI w dobrym stanie? ~3k :/

3995799288_1

5. Kompletne koła ORI 8.5x18 ET29 + Goodyear EfficientGriP po 1 sezonie ~4k

4045110212

Skłaniam się ku opcji 3 + Toyo lub zestaw nr 5 - ORI chociaż ten wzór nie jest moim ideałem i 10x bardziej wolę jakiegoś Rotora. Co radzicie? Cenowo jest to w miarę rozsądnie i przede wszystkim czy będą pasowały idealnie do mojej A4-ki (B8 Avant - Black)?

Opublikowano

To ciekawostka, tez nie wiedzialem...

Ja nastawiam sie na 8x18" i do tego wlasnie 225. Moj tym to byly bridgestone, ale z tego co piszesz to blado wypadają pod względem szerokosci.

Opublikowano

Gościu mi to jeszcze tez tłumaczył tym, ze boki są miękkie, a w Bridgestone sa twardsze i to inaczej układa się na feldze - to była Potenza S001, ja kupiłem RE050A.

Opublikowano

ja bym się skłaniał do opcji piątej też bym wolał rotor ale na takie felgi trzeba mieć gruby portfel

Opublikowano
  • Autor

pieron, pochwal się kompletem, no chyba że jeszcze nie włożyłeś na auto

Opublikowano

nie włożyłem jeszcze bo opony mają obsuwe i mają być jutro. Zakładał będę chyba w sobotę chociaż zapowiadają słabą pogode :facepalm:

Opublikowano

Witam kolegów :) Może ktoś z was miał doczynienia z takimi felgami ?

Rozmiar felg 18''

Szerokość 7.5''

Rozstaw 5x112

ET 35

Jakieś opinie lub rady ? Ew jakie opony wziąć do nich 225/40 vs 245/40 czy jakieś inne ? Czy warto się wgl pakować w R18 czy lepiej zostać na R17 ?

3353_2.jpg

Opublikowano
ja bym się skłaniał do opcji piątej też bym wolał rotor ale na takie felgi trzeba mieć gruby portfel

Niestety masz pewnie rację... ale skoro nie mogę mieć Rotorów to zastanawiam się jeszcze czy brać 18 czy 19". Z jednej strony wszyscy mówią i zresztą na oko można to potwierdzić, że 17-18 ginie w B8 i dopiero 19 jakoś wygląda ale z 2 strony sporo jeżdżę po dziurach, torach, kocich łbach, więc pytanie czy 19 to rozsądna opcja? Sporo ludzi do których dzwoniłem chciało sprzedać LUB wymienić 19" na 17-18" :)

---------- Post dopisany at 12:28 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

Znalazłem ciekawą ofertę: ORI 19x8.5 ET35 5X112

Jadę mierzyć... powinny pasować bez dystansów, etc.?

Opublikowano

Myślę ze bez dystansów będzie ok.

Lekka przesada ze 17-18" giną na b8.

Z tego co obserwuję to 80% b8 jezdzi na 16". Reszta to 17", raz na tydzień trafie jakąś na 18". Na 19" to widuje tylko na fotkach na forum.

---------- Post dopisany at 10:56 ---------- Poprzedni post napisany at 10:54 ----------

Arktos995

Do b8 18" to właściwie dwa rozmiary 225/45 i 245/40.

Do felgi 7.5 tylko 225

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:56 ----------

3d0

Kupiłbym nr 3 z et35.

Z tym ze do czarnego mam wątpliwości czy pasują fele w tym odcieniu, ale może sie myle.

Opublikowano

Z tego co obserwuję to 80% b8 jezdzi na 16"

Bo jest/byla zima :wink:

Opublikowano

Szczerze za bardzo dominują nad bryla samochodu.

Opublikowano

mi się bardzo podoba - na żywo pewnie robi większą robotę

Opublikowano
ja bym się skłaniał do opcji piątej też bym wolał rotor ale na takie felgi trzeba mieć gruby portfel

Testowałem te felgi i powiem szczerze że jak dla mnie ET29 8,5Jx18" zwłaszcza z przodu to przesada. U mnie będzie ostatecznie 8Jx18" ET47+dystans 20mm na tyle, przód bez zmian.

va6eqeta.jpg

(foto jeszcze bez dystansu i "lipnej" oponie z tyłu)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.