Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podrzuci ktoś zdjęcie felg 8.5 ET29 na a4 b8? Mam na oku coś takiego http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/145/4524/15991479/a5-sb-18zoll-012-large-2731.jpg

Taki sam wzór od a4 ma 8J ET47, to znowu chyba za duże et.

A gdyby tak na tył założyć 8.5j et29 a na przód 8j et47 :ph34r:?

Edytowane przez Motal

Opublikowano

Post 432...proszę bardzo, jeżeli ET47 to plus 20 mm dystans i efekt prawie identyczny.

Opublikowano

Dzięki! Chyba jednak przód trochę za mocno wystaje. Są jakieś minusy montowania dystansów? I czy na obu osiach muszą być takie same czy mógłbym na przód założyć 10mm a na tył 15/20mm?

Opublikowano

Przy 8J + 20 mm nie wystaje nic więcej niż 8,5J na ET29. Wstępnie chciałem ćwiczyć takie rozwiązanie u siebie jednak docelowo poszło po równo na przód i tył...jeżdżę juz tak drugi sezon, minusów nie odnotowałem. Walory jezdne wg mnie na "+"

Opublikowano

Trochę się boję że przód będzie za bardzo wystawał przy et29 i 8.5J. Na 8J można założyć 225/40/18 a na 8.5 to już wypadało by coś szerszego. No i mam 1BA więc sam nie wiem jak to będzie leżało jak koło będzie wysunięte prawie na równo z błotnikiem. Jakiej firmy dystansów szukać w razie czego?

Opublikowano

Co do wystawania felg w tej chwili mam wrzucone et29 i 8.5J i opony 245. Nic nie wystaje poza obrys, wszystko się ładnie chowa w nadkolu i nie trze ( zawias obniżony sprężynami H&R). Fotki wrzucę jutro.


A co do dystansów, słyszałem dobre opinie o tej firmie http://www.dystom.pl/.

Opublikowano

Mam taki zestaw i felga owszem nie wystaje,ale już rant ochronny opony wystaje. inaczej mówiąc całość wystaje tyle ile rant ochronny na oponie.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Witam

Posiadam S-line ( zawieszenie 1BV 2.0 TDI 143KM). Aktualnie założone opony to 235/45 R17 na alu 7.5 cala 35ET. Próbuje troszkę podnieść to auto i mam pytanie czy na tą felgę mogę założyć 225/55R17. Wiem żę średnica koła to już 679.3mm i że nie zatwierdzone i przekłamana prędkość, ale może ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia z takim kołem na tym zawieszeniu. Na zimę rozważam zakup 215/60R16 na stalowych felgach. Wiem że maksymalne dopuszczone przez audi rozmiar to 255/35R19 czyli 661.5 średnicy ale one są znacznie szersze. Jeśli mieliście problemy z za dużymi kołami dajcie znać jakie miały one parametry i na jakim zawieszeniu.

Opublikowano

Ja mam 1BV i koła 255/35R19 i jest ok. ;) na zimę mam 225/50R17.

Opublikowano

Witam

Posiadam S-line ( zawieszenie 1BV 2.0 TDI 143KM). Aktualnie założone opony to 235/45 R17 na alu 7.5 cala 35ET. Próbuje troszkę podnieść to auto i mam pytanie czy na tą felgę mogę założyć 225/55R17. Wiem żę średnica koła to już 679.3mm i że nie zatwierdzone i przekłamana prędkość, ale może ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia z takim kołem na tym zawieszeniu. Na zimę rozważam zakup 215/60R16 na stalowych felgach. Wiem że maksymalne dopuszczone przez audi rozmiar to 255/35R19 czyli 661.5 średnicy ale one są znacznie szersze. Jeśli mieliście problemy z za dużymi kołami dajcie znać jakie miały one parametry i na jakim zawieszeniu.

225/55R17 to duża opona stosowana w audi a6 c7 nałożyć na felgę zawsze możesz , ale może ocierać

Opublikowano

Chyba nie będę kombinował z 225/55/r17 tylko poszukam 235/50R17 tu chyba nie powinno być problemu. ( wiem te też ciut duże ) No i trzeba bedzie zmienic nawyki z poprzedniego auta (a4 b5 ) i zwalniac drastycznie na garbach bo już musiałem szukać osłony pod skrzynię biegów bo się zdeko połamała. :) . Jednak jak ktoś posiada ponadnormatywne koła do swojego auta to proszę o podzielenie się opinią czy obcierają, a jak już obcierają to czy na hopkach, zakrętach czy innych przypadkach. Jak popatrzy się na te ztuningowane auta gdzie opony w ogóle nie widać bo jest schowana za nadkolem to zastanawiam się jak takie auto porusza się po mieście.

Opublikowano

kwjw - po co kombinujesz z nietypowymi rozmiarami opon do A4 B8 ?

Jest duży wybór standardowych rozmiarów:

205/60 R16

225/55 R16

225/50 R17

245/40 R18

255/35 R19

Jedynym sensownych zamiennikiem jest 225/45 R18.

Opublikowano

Jedynym sensownych zamiennikiem jest 225/45 R18.

Ja mam takie u siebie założone, felga ET30 8J i moim zdaniem są trochę za wąskie. Dziwnie wygląda jak się na auto od tyłu patrzy.

Kolejne polecą 245/40 R18 tak jak bozia przykazała

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie,

mam pytanie, chciałbym zamienić 225/55 R16 na 225/50 R17. Czy Waszym zdaniem spadek komfortu będzie odczuwalny?

Trochę się obawiam bo zameniłem kiedyś w A3 16' z balonem 55 na 17' z 45 i różnica w komforcie była bardzo odczuwalna.

Opublikowano

Raczej nie będzie spadku komfortu w takim stopniu byś to aż tak bardzo odczuwał, ja po zmianie z zimowych 16 na letnie 18 byłem zaskoczony że komfort spadł nieznacznie, o wiele mniej niż można się było spodziewać po przejściu na 18".

Opublikowano

Panowie,

mam pytanie, chciałbym zamienić 225/55 R16 na 225/50 R17. Czy Waszym zdaniem spadek komfortu będzie odczuwalny?

nic nie zauważysz

Opublikowano

Potwierdzam, nie ma szans że coś poczujesz. Nawet nie widać za bardzo różnicy między 16 a 18. Takie jest moje doświadczenie.

Opublikowano

Jakie opony na ori felgi 18 8J? 245/40/R18 najlepiej, czy jakieś zamienniki?

Opublikowano

Jakie opony na ori felgi 18 8J? 245/40/R18 najlepiej, czy jakieś zamienniki?

Sam sobie odpowiedziałeś :) Najlepiej 245/40/R18.

Opublikowano

Możesz spokojnie dać 225/45/18, powinienes mieć ten rozmiar na wlepce w aucie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.