Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG - Na zimnym losowe wypadanie zapłonu


Horas91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem wygląda tak, odpalam samochód, jadę chwilę... auto przełącza się na gaz i przy mocniejszym depnięciu wywala "check engine" "losowe wypadanie zapłonu cylinder 2"

1. Normalnie myślałbym, że cewka ale w czerwcu dostałem 4 NOWE w ramach akcji serwisowej

2. Po przełączeniu na benzynę - lata aż miło.

3. Gdy silnik osiągnie 90c przełączam ręcznie na gaz - problemów brak!

Gdzie szukać przyczyny?

Jutro przetestuje go dokładnie z rana na benzynie czy gdzieś nie wyłapuję błędu.

Następnie podmienię cewkę z cyl. 2 na cyl. 1 czy coś to zmieni.

Po jakim dystansie(LPG) należy wymienić świecę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo masz instalacje gazowa i na jaka masz ustawiona temperature przelaczania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przy takich temperaturach przelacza ci sie po chwili na gaz to jest to wina instalacji.ja mam sekwencje BRC i teraz przelacza mi sie po jakis 3-4km na gaz.obstawian ze za niska masz ustawiona temperature na przelaczanie na gaz.z tego co sie orientuje u mnie w instrukcji gazu jest napisane ze po ok 10tys powinno sie wymienic swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj gaz u gazownika , sprawdź temp.przełączania . Przy okazji kiedy wymieniałeś filtry fazy ciekłej i lotnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany!

Świeżo po wymianie filtrów(100km)

Świece mają nalatane ok. 80 tyś przy czym około 50 tyś gaz/benzyna - obstawiałem świece ale kto pyta nie błądzi prawda? :)

Gaz ma 50 tyś nalatane nie jest to moja pierwsza zima :)

Nie przełącza się za wcześnie na gaz, bo przy zeszłorocznych mrozach było ok, poza tym temp. przełączenia to 45c

No i co ważne, szarpanie związane z za niską temp. było zupełnie inne, bo miałem ten problem.

Gaz był na regulacji bo wcześniej przy mocnym bucie coś go dławiło(przez ok. 2s) później szedł jak "burza" więc chyba dopatrywałbym się winy w tym, że gazownik coś poprawiał... ale...

Przecież korekta mapy, nie powinna mieć wpływu do przerywania na jednym cylindrze a niestety tak to obecnie wygląda :(

Wpadłem na szatański pomysł:

Objaw u mnie trochę sugeruje cewkę albo świecę, a więc świecę z 2 cylindra przełożę do 1 a cewkę zapłonową z 2 zamienię z 3.

I teraz... Jeśli losowe wypadanie zapłonu wystąpi na 1 to świeca, jeśli na 2 to coś z instalacją i trzeba gazownika trzepać, jeśli na 3 to cewka.

Pytanie jak dobrać się do świec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wtryskiwacze lpg?

Podejrzewam że są już zaklejone szczególnie ten na 2 cylindrze i na zimnym jest lipa.

Trochę benzyny i wyczyść wszystkie.

Świece też trzeba sprawdzić, właściwie po takim przebiegu wymienić

Pytanie jak dobrać się do świec?

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wtryskiwacze lpg?

Podejrzewam że są już zaklejone szczególnie ten na 2 cylindrze i na zimnym jest lipa.

Trochę benzyny i wyczyść wszystkie.

Świece też trzeba sprawdzić, właściwie po takim przebiegu wymienić

Pytanie jak dobrać się do świec?

:facepalm:

Mechanik je zajebi*** mocno dokręcił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma wyjścia trzeba odkręcać na siłę.

Nagrzej auto a potem próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione... trochę więcej siły było potrzebne:)

Rozmawiałem z gaziarzem, mówił, że prawdopodobnie wtryskiwacz ale wcześniej by i tak wymienić świece.

Tak więc teraz po testuję i zobaczymy co z tego wyniknie...

Pozdrawiam

Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że świece pomogły :) przy następnym przeglądzie LPG dla spokojnego sumienia poproszę o wyczyszczenie wtrysków.

Dziękuje wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...