Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Twardy pedał hamulca


igor0111

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas nie byłem zadowolony z moich hamulców, bo pedał jest twardy i skuteczność hamowania porównywalna do fiata 126p pomimo, że diagnosta stwierdził, iż wszystko jest ok.Od paru jednak dni martwi mnie jednak fakt, że jak wsiadam do samochodu to pedał jest tak jakby napompowany i zupełnie bezuzyteczny.Auto parkuje na lekkiej górce i teraz przy odpaleniu bez hamulca ręcznego się nie obejdzie.Po odpaleniu po ok 3 sek pedał opada i teraz jest juz "normalnie". Bardzo często przed tą usterką po pierwszym nacisnieciu hamulca było słychać charakterystyczny metaliczny stuk wyczuwalny na pedale.Sprawdziłem przewody podciśnienia- są ok.Obawiam sie że jest z tymi hamulcami coraz gorzej i wreszcie całkowicie mi ich zabraknie, a pozwalam sobie jeżdzić szybko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży na 100% po stronie podciśnienia, więc do sprawdzenie w pierwszej kolejności szczelność połączenia pompy vaccum z serwem szczególnie mną przegrodzie. Następnie ciśnienie jakie wytwarza pompa a w najgorszym wypadku czeka Cię wymiana serwa. Bo napompowany hamulec to nieszczelność podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie. Mam tak samo. Rano pedał twardy jak sam suczysyn i nic nie hamuje. Jak odpalę to po paru sekundach opada i hamuje normalnie. Ale w ogóle zauważyłem, że ostatnio słabiej hamuje. Czy możliwe, że skończę na drzeiwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedal hamulca zawsze jest twardy na nie odpalonym silniku. dopiero gdy silnik zostanie uruchomiony uklad hamulcowy zaczyna pracowac prawidlowo :good: a niedostateczne hamowanie moze byc powodowane np: zaolejone okladziny cierne, uszkodzony przewod podcisnienia i wiele innych ... na drzewie to moze nie ale u mechanika na pewno :kox::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...