Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Twardy pedał hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dotychczas nie byłem zadowolony z moich hamulców, bo pedał jest twardy i skuteczność hamowania porównywalna do fiata 126p pomimo, że diagnosta stwierdził, iż wszystko jest ok.Od paru jednak dni martwi mnie jednak fakt, że jak wsiadam do samochodu to pedał jest tak jakby napompowany i zupełnie bezuzyteczny.Auto parkuje na lekkiej górce i teraz przy odpaleniu bez hamulca ręcznego się nie obejdzie.Po odpaleniu po ok 3 sek pedał opada i teraz jest juz "normalnie". Bardzo często przed tą usterką po pierwszym nacisnieciu hamulca było słychać charakterystyczny metaliczny stuk wyczuwalny na pedale.Sprawdziłem przewody podciśnienia- są ok.Obawiam sie że jest z tymi hamulcami coraz gorzej i wreszcie całkowicie mi ich zabraknie, a pozwalam sobie jeżdzić szybko....

Opublikowano

Wina leży na 100% po stronie podciśnienia, więc do sprawdzenie w pierwszej kolejności szczelność połączenia pompy vaccum z serwem szczególnie mną przegrodzie. Następnie ciśnienie jakie wytwarza pompa a w najgorszym wypadku czeka Cię wymiana serwa. Bo napompowany hamulec to nieszczelność podciśnienia.

Opublikowano
  • Autor

A czy całkowicie mogę stracić hamulce??

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Podłączam się pod pytanie. Mam tak samo. Rano pedał twardy jak sam suczysyn i nic nie hamuje. Jak odpalę to po paru sekundach opada i hamuje normalnie. Ale w ogóle zauważyłem, że ostatnio słabiej hamuje. Czy możliwe, że skończę na drzeiwe?

Opublikowano

pedal hamulca zawsze jest twardy na nie odpalonym silniku. dopiero gdy silnik zostanie uruchomiony uklad hamulcowy zaczyna pracowac prawidlowo :good: a niedostateczne hamowanie moze byc powodowane np: zaolejone okladziny cierne, uszkodzony przewod podcisnienia i wiele innych ... na drzewie to moze nie ale u mechanika na pewno :kox::tongue4:

Opublikowano

Dokładnie jak pisze kolega grzanek85 Twardy pedał może być spowodowany nieszczelnością w układzie podciśnienia. Do sprawdzenia:

-vacum

-wężyki idące do serwa

-i samo serwo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.