Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] Multitronic nawala


maro82

Rekomendowane odpowiedzi

Za przechodzona skrzynie chca 30.000kr a za nowa 70.oookr(....) Niesmigana 200.000kr

Jak ma sie to do zarobkow w Szwecji ?

Na podstawie Twojego profilu z którego wynika, iż Twoje auto ma napęd tylko na jedną oś

Z mojego profilu nie wynika, ze mam jedno auto ;) :gwizdanie:

ps. koniec offtopa, bo smiecimy. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest 70 000 koron szwedzkich na złotówki ???

24.OOOZL ( moge sie mylic o 500zl)

:kox: To jest chore - przecież to połowa wartości całego Twojego samochodu. W Polsce na taką skrzynię przy niienajgorszych zarobkach musiałbym pracować ponad pół roku i nic nie jeść.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy A4 z wygodnym multronikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest 70 000 koron szwedzkich na złotówki ???

24.OOOZL ( moge sie mylic o 500zl)

a ile to jest 200.000 kr bo cos mi nie pasuje tu :polew:

pisz dokladnie jak sie czegos wiecej dowiesz bo dziwny powod tej wymiany -brak polaczenia z silnikiem ale jakiego polaczenia?[br]Dopisany: 14 Sierpień 2008, 21:53 _________________________________________________polecam poszukac sobie tutaj http://www.audiklub.org/phpBB2/index.php tematu o multitronicu.Jest baaardzo obszerny i ciekawy.Z tego co wyczytalem jeden kolezka ktory ma A6 z 2004 roku z multi (diesel) zauwazyl ze cos dzieje mu sie za skrzynia-odrazu pojechal do dobrego mechanika a ten naprawil mu ja za 3 tys zl razem z robocizna-naprawa mechaniki skrzyni nie komputera.To chyba nie az tak duzo :good:

jest w polsce coraz wiecej audi z multi i jest coraz wieksze zapotrzwbowanie na czesci do niej wiec jest coraz wiecej serwisow ktore podejmuja sie naprawy a ceny tez musza malec bo skonczyly sie czasy kiedy audi z multi szlo do szopy bo nie bylo czesci aby naprawic skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest 70 000 koron szwedzkich na złotówki ???

24.OOOZL ( moge sie mylic o 500zl)

a ile to jest 200.000 kr bo cos mi nie pasuje tu :polew:

pisz dokladnie jak sie czegos wiecej dowiesz bo dziwny powod tej wymiany -brak polaczenia z silnikiem ale jakiego polaczenia?[br]Dopisany: 14 Sierpień 2008, 21:53 _________________________________________________polecam poszukac sobie tutaj http://www.audiklub.org/phpBB2/index.php tematu o multitronicu.Jest baaardzo obszerny i ciekawy.Z tego co wyczytalem jeden kolezka ktory ma A6 z 2004 roku z multi (diesel) zauwazyl ze cos dzieje mu sie za skrzynia-odrazu pojechal do dobrego mechanika a ten naprawil mu ja za 3 tys zl razem z robocizna-naprawa mechaniki skrzyni nie komputera.To chyba nie az tak duzo :good:

jest w polsce coraz wiecej audi z multi i jest coraz wieksze zapotrzwbowanie na czesci do niej wiec jest coraz wiecej serwisow ktore podejmuja sie naprawy a ceny tez musza malec bo skonczyly sie czasy kiedy audi z multi szlo do szopy bo nie bylo czesci aby naprawic skrzynie

na zlotowki mniejwiecej 70ooozl nowa niesmigana :>co do usterki doslownie tlumaczac skrzynia nie widzi ile obrotow ma silnik :kwasny:taka postawili diagnoze :>niepotrafi odpowiedziec dlaczego wszystko jest ok jak jest zimny i tylko na R przechodzi w stan awaryjny :wallbash:co do samego mulit masz racje ludzie bede kupowac je a ceny pojda do dolu.naj nowszego multi juz dopracowali uczac sie na bledach :polew: : :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, chyba ktos usiluje Cie naciac na kase. Tego typu usterka zwykle jest związana z komputerem skrzyni, który w PL kosztuje jakies 3500 pln (oficjalnie). Na 90% nie ma to nic wspolnego z mechanika. To, ze blad pojawia sie na R jest tez bardzo charakterystyczne dla uszkodzenia TCU. Poszukaj sobie tutaj: http://www.audi-forums.com/audi-models/

ps. z tego co wiem to w polskim aso nowa skrzynia to ok 12 000pln -- 15 000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze te ceny sa ciut za duze...

W Polsce mozna zrobic remont tej skrzyni za kilka tys z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. z tego co wiem to w polskim aso nowa skrzynia to ok 12 000pln -- 15 000 pln.

coś z mało chyba... :polew: plastikowe dekle za siedzeniami są po 700 złotych, siatka do bagaznika w kolorze beżowym 600 a skrzynia automatyczna 12000... :cool1: coś za mało...[br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 09:01 _________________________________________________po drugie wg kolegi za używaną zapewne z montażem i z 2letnia gwarancją chcą ok.10tysi... więc biorąc pod uwagę inny kraj... nie jest to chyba za wiele... u nas jak jest duży problem koszty mogą dobić do 6-7 tysi za naprawę... a z gwarancja w Polsce każdy wie jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z ASO B..., co prawda -nieoficjalna- ale daje pewne pojecie. :rolleyes:

Z reszta multi jest zbudowany duzo bardziej prymitywnie, niz zwykla ASB:

Caly proces demontazu tutaj: http://www.youtube.com/user/armandoantua

Dla porownania skrzynia DSG:

http://uk.youtube.com/watch?v=iUdc48RH9OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zlotowki mniejwiecej 70ooozl nowa niesmigana

No to chyba ktoś sobie jaja z Ciebie robi. Nie tak dawno jak pytałem sie w serwisie Audi we Włoszech. NOWA skrzynka Multi to na PLN ok. 23 tysie.

73!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zlotowki mniejwiecej 70ooozl nowa niesmigana

No to chyba ktoś sobie jaja z Ciebie robi. Nie tak dawno jak pytałem sie w serwisie Audi we Włoszech. NOWA skrzynka Multi to na PLN ok. 23 tysie.

73!!!

:polew:

ciekawe ktoa daje za skrzynie tyle kasy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej juz naprawiony to nie wina skrzyni tylko kompa zmienili na nowy,rok gwarancji wiec znowu mozna smigac :> co do cen ktore podalem mechanik potwierdzil. co do oleju to wymiana co 60tys+filter(ale nie ten co jest w srodku tylko ten na zewnatrz) jak nic sie niedzieje to lepiej nie ruszac!) co do samego multi...awaryjny jak kazda skrzynia tylko ze drogi w naprawie a umiejacych naprawic niewielu. a tak na marginesie ...zanim kupicie multi policzcie ile kosztuja koszty ewentualnych napraw bo mozecie niemiec tyle szczescia co ja i skrzynie trzeba bedzie wymienic.zycze milego smigania.. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...