Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze LAMP


ppa4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio zaczęły się mrozy i śniegi itd no i coś dziwnego zaczęło się dziać ze spryskiwaczami. Wcześniej często ich nei używałem, ale jeśli już to leciało z tego co pamiętam z 6 strumieni i póki nie trzymałem tych 5-7sek to się spryskiwacze świateł nei załączały ...

Teraz dolałem nowego zimowe płynu (poza tym auto stało 3dni w 10C więc nie ma bata żeby coś zamarzło) i jak naciskam po raz pierwszy wajchę, to bardzo często praktycznie od razu załączają się spryskiwacze świateł zamiast szyby (napier... na całe auto aż po bagażnik)... , potem już przy lekkich ruchach wajchy lecą tylko spryskiwacze szyby ale zamiast 6ciu strumieni raz 2, czasem 3 czasem 1 z jednej i jeden z drugiej strony. Siła strumienia też kompletnie nie do przewidzenia ...

Igłami coś tam dłubałem ale efekt żaden ...

Zalałem Sonax nanocośtam na zimę, to wina płynu czy może jakich silniczków czy kiego licha ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, że spryski xenonów załączają się za każdym pierwszym razem psikania po uruchomieniu auta, a później już tylko co 5 lub 10 mycie (już dokładnie nie pamiętam co które) lub przy dłuższym przytrzymaniu manetki (też nie pamiętam ale ileś tam sekund dłużej). Ato że nie leci Ci ze wszystkich otworków w dyszach to po prostu jakieś zapchane, zabrudzone itp.. może jak poużywasz częściej to się przeczyszczą ? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowales mnie :) co mozna ustawic??

Proby udroznienia igielka maja sens? Czy te sikacze maja jedno konkretne ustawienie, czy tez wlasnie za pomoca igly moge zmienic 'trajektorie' strumienia?

---------- Post dopisany 23-12-2013 at 10:57 ---------- Poprzedni post napisany 14-12-2013 at 01:16 ----------

Czy jest opcja, że jakiś 'silniczek' niedomaga i nie pracuje na tyle wydajnie żeby wypchnąć płyn przez wszystkie 6 spryskiwaczy ? Zwykle 'sikają' max 3 tak że nawet coś na szybie się znajdzie (czasami zmienia się kombinacja działających ....), reszta jeśli w ogole, to pluje na max 2-3cm od ujścia ...

Jaki byłby kod takiego silniczka i cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w VCDS w module MCE ustawiasz częstotliwość psikania na lampy, lub możesz spryski wyłączyć na stałe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowales mnie :) co mozna ustawic??

Proby udroznienia igielka maja sens? Czy te sikacze maja jedno konkretne ustawienie, czy tez wlasnie za pomoca igly moge zmienic 'trajektorie' strumienia?

Ja u siebie udrożniałem właśnie igiełką ;) Pamiętam,że kilka razy musiałem próbować gdyś jedna dziurka blokowała się po kilku psiuknieciach. Po tyg chyba się udało:facepalm: Strumień płynu też kierowałem w ten sam sposób. Pamiętam, że w zimne dni nie jest tak łatwo to szybko zrobić :grin: Od tamtej pory igła już zawsze jeździ ze mną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igła lubi pęknąć i wtedy tylko wymiana, sprawdzony i lepszy sposób to pojedynczy drucik ze zwykłej szczotki drucianej jest trwały i elastyczny używałem wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a teraz mi spryskiwacze reflektorów w ogóle przestały pryskać i się otwierać nawet ?! Czy to za pierwszym razem, czy to spryskując 10raz czy to spryskując przez 10sek nonstop ... jakaś załamka - a w komputerze cisza

BTW. Macie może numer do B8 dla tej plastikowej części - końcówki spryskiwacza z 3 ujściami żeby ją po prostu wymienić ??

PS. Co do igiełki to musi być ona tragicznie cienka, inaczej praktycznie nie wchodzi w ujście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w VW mozna koncowke dyszy wymienic ... mowie o tych od szyby przedniej .. nie mozna wymienic tylko tej 'dyszy' z 3 otworami, trzeba z calym przewodem itd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos napiszd gdzie w vcds mozna sprawdzic dzialanie spryskiwaczy lamp czy w ogole mozna ? I gdzie wlaczyc lub wylaczyc, mi nie dzialaja moze wlasnie poprzedni wlasciciel wylaczyl je...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a troche z innej paki, mozna jakos zmodyfikowac spryskiwacze lamp aby ich odpalenie nie powodowalo fontanny plynu ktora dolatuje nawet do bagaznika, nie mowiac tez o chmurze 1metr przed autem ? Kilka razy sie odpali i nie ma 4l plynu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości nic nie zrobisz.

A to, gdzie leci płyn ustawia się dyszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, w takim razie jak się dobrać do dyszy ? Siłowo odchylić klapki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem testy w 03 wszystko soe wlaczalo spryskalo szybe a reflektorow nie, cos jest jeszcze ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...