Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z pompy wtryskowej


Adam737

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Zakupiłem dla żony Audi A3 97r. 1.9 TDI AGR 90KM. Mam problem z wyciekiem z pompy wtryskowej. Delikatnie sączy się ropa spod śruby która nie wiem do czego jest. Dołączam fotki żeby było wiadomo o co chodzi. Proszę o pomoc i podpowiedź czy mogę sam to naprawić wykręcając ją po prostu i założę nowy oring czy podkładkę ( nie wiem co tam jest). Czy jak wykręcę tą śrubę to coś się rozleci i będę musiał wyjmować pompę bo coś popsuję. I w ogóle do czego jest ta śruba.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

20131210_225736.jpg

20131210_225744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to bardziej wyglada jakby pocilo sie spod nastawnika a na srubie sie miedzy innymi gromadzi... to jest tylko sruba a uszczelnieniem jej jest podkladka aluminowa...:) nic sie nie rozsypie jedynie co to ci moze ropa spłynac z czesci pompy ale raczej nie powinienes miec problemu z zapaleniem a nawet gdyby to popuscisz tylko nakretki przy wtryskach zakrecisz rozrusznikiem ropa zaczenie psiukac spod nich wtedy zakreczasz i powinien juz motor zapalic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej.

Wymień przy okazji uszczelkę dekielka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mechanicznych pompach na linkę śruba ta trzymała dozownik, w tych jest jedynie pozostałością po tamtych pompach. Wymień podkładkę amelinową i zobacz czy cieknie dalej. Jak cieknie to uszczelka pod nastawnikiem do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to, ponieważ bardzo mnie drażni pisanie tak ogólnikowe, czy silniki diesla współczesne spalają ropę, czy olej napędowy?

Równie dobrze użytkownicy silników benzynowych mogli by pisać, że im ropa cieknie, w końcu jedno i drugie jest rektyfikantem ropy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz wiekszych problemów... ;)

Niektórzy lubią mieć czarno na białym nie ma innej opcji:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, diesle spalaja mieszaninę węglowodorów parafinowych, naftenowych i aromatycznych, wydzielonych z ropy naftowej w procesach destylacyjnych i tego w tym temacie sie trzymajmy i takie oznaczenia paliwa uzywajmy aby nie bylo zadnych niedomowien:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zawodzie takie uogólnianie sprowadziło by niezły haos.

Jak chcesz to lej sobie ropę do baku, ja będę lał olej napędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tylko czemu jak idziesz do lekarza to nie podajesz lacinskich nazw tego, co Cie boli? Jakas hipokryzja z Twojej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły przykład kolego podajesz.

Na stację benzynową nie podjeżdżasz?

Masz tam napisane ropa/ropa/ropa czy on/pb95/pb98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek usunięty. Puki co pomogła najtańsza opcja - wymiana podkladki aluminiowej.

Dzięki koledzy.

Wątek uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...