Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TK: koniec bezterminowych praw jazdy


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

ja uważam ,ze to jest jak z fotoradarami nie służa poprawie bezpieczeństwa tylko do łupienia kierowców ,pomyślcie ze w polsce jest np 3mln kierowców i kazdy z nich co 15 lat bedzie musiał zrobić badania i wymieniać prawko oczywiście nie za free ile to dodatkowej kasy dla złodzieji???To jak z podatkiem drogowym w paliwie ,miał służyć na budowe i utrzymanie dróg i co??po tylu latach sie okazało ze 30%poszło na budowe i utrzymanie dróg 25%na pkp a z 45% nie wiadomo co sie stało .A na domiar tego jest wiele maszyn którymi nigdy nie wyjadę na drogę ale podatek w paliwie musze zapłacic

nie wiem jak ty dajesz radę żyć na tym świecie...wszędzie złodzieje i wszytko nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to co napisałem to klamstwo??? podatki sa coraz to niższe i dzury budżetowej takze nie ma? polska to kraina mlekiem i miodem płynąca tylko nie wiado czemu ponad 2mln rodaków wyjechało a bezrobocie i tak wynosi 14%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ,ze to jest jak z fotoradarami nie służa poprawie bezpieczeństwa tylko do łupienia kierowców ,pomyślcie ze w polsce jest np 3mln kierowców i kazdy z nich co 15 lat bedzie musiał zrobić badania i wymieniać prawko oczywiście nie za free ile to dodatkowej kasy dla złodzieji???To jak z podatkiem drogowym w paliwie ,miał służyć na budowe i utrzymanie dróg i co??po tylu latach sie okazało ze 30%poszło na budowe i utrzymanie dróg 25%na pkp a z 45% nie wiadomo co sie stało .A na domiar tego jest wiele maszyn którymi nigdy nie wyjadę na drogę ale podatek w paliwie musze zapłacic

Zawsze chodzi o kasę, a nie o poprawę bezpieczeństwa. Ciągle kombinują jak wydoić kasę od obywateli...

Główną przyczyną wypadków w POlsce jest zły stan dróg. 80% dróg w Krakowie to drogi z koleinami i dziurami... Jedzie się samochodem. Nawet wolno to buja samochodem jak stara kur.. :facepalm::doh:.

Raport: w wyniku emigracji spada liczba urodzeń w Polsce

Polska to kraj absurdów... i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo policzyć:

Jeśli jest ok 20mln kierowców, wymiana co 15 lat, badanie 100zł

(20/15)*100=rocznie polacy wydadzą ok 133mln zł na pieczątki od lekarzy

Można zakupić nowe limuzyny, podnieść sobie diety lub inne śmieszne dodatki...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ,ze to jest jak z fotoradarami nie służa poprawie bezpieczeństwa tylko do łupienia kierowców ,pomyślcie ze w polsce jest np 3mln kierowców i kazdy z nich co 15 lat bedzie musiał zrobić badania i wymieniać prawko oczywiście nie za free ile to dodatkowej kasy dla złodzieji???To jak z podatkiem drogowym w paliwie ,miał służyć na budowe i utrzymanie dróg i co??po tylu latach sie okazało ze 30%poszło na budowe i utrzymanie dróg 25%na pkp a z 45% nie wiadomo co sie stało .A na domiar tego jest wiele maszyn którymi nigdy nie wyjadę na drogę ale podatek w paliwie musze zapłacic

nie wiem jak ty dajesz radę żyć na tym świecie...wszędzie złodzieje i wszytko nie tak

Niestety zawsze musi się ktoś trafić ,komu taki syf odpowiada i uważam że dzieki takim osobą w kraju jest co jest.

moje powiedzenie brzmi :JEST PRZYZWOLENIE NA HU.NIE TO HU.NIA SIE DZIEJE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ,ze to jest jak z fotoradarami nie służa poprawie bezpieczeństwa tylko do łupienia kierowców ,pomyślcie ze w polsce jest np 3mln kierowców i kazdy z nich co 15 lat bedzie musiał zrobić badania i wymieniać prawko oczywiście nie za free ile to dodatkowej kasy dla złodzieji???To jak z podatkiem drogowym w paliwie ,miał służyć na budowe i utrzymanie dróg i co??po tylu latach sie okazało ze 30%poszło na budowe i utrzymanie dróg 25%na pkp a z 45% nie wiadomo co sie stało .A na domiar tego jest wiele maszyn którymi nigdy nie wyjadę na drogę ale podatek w paliwie musze zapłacic

nie wiem jak ty dajesz radę żyć na tym świecie...wszędzie złodzieje i wszytko nie tak

Niestety zawsze musi się ktoś trafić ,komu taki syf odpowiada i uważam że dzieki takim osobą w kraju jest co jest.

moje powiedzenie brzmi :JEST PRZYZWOLENIE NA HU.NIE TO HU.NIA SIE DZIEJE:)

Ja też się zgodzę z kolegami, którzy jeżdżą zawodowo tak jak i ja. Badania terminowe powinny być od zawsze dla wszystkich kategorii, bo to co się widzi na drogach to masakra. Właśnie przez takiego kolesia co niedowidział mam skręcony kręgosłup i odcinek szyjny + złamany mostek i auto na złomie :kwasny:

Złodziejstwo to jest prędzej to, że my jako zawodowi co 5 lat musimy odnawiać kurs na przewóz towarów tzw świadectwo kwalifikacji a to kosztuje teraz 500-700zł jakoś tak. Odnowienie wygląda tak, że koleś wykłada ci teorie zapinania ładunku itp :thumbdown:

Lekarz jak najbardziej :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to co napisałem to klamstwo??? podatki sa coraz to niższe i dzury budżetowej takze nie ma? polska to kraina mlekiem i miodem płynąca tylko nie wiado czemu ponad 2mln rodaków wyjechało a bezrobocie i tak wynosi 14%

a może zamiast narzekania jakiś konkret odnośnie tematu? czyli jakie złodziejstwo w twoim mniemaniu planuje obecny rząd jeśli ewentualne opłaty pojawią się za kilkanaście lat? To, że ktoś nie narzeka na wszystko jak leci nie oznacza, że rzeczywistość wzbudza jego zachwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zamiast narzekania jakiś konkret odnośnie tematu? czyli jakie złodziejstwo w twoim mniemaniu planuje obecny rząd jeśli ewentualne opłaty pojawią się za kilkanaście lat? To, że ktoś nie narzeka na wszystko jak leci nie oznacza, że rzeczywistość wzbudza jego zachwyt.

kolego a dodatkowe opłaty za kilkanaście lat to nie jest planowane złodziejstwo?Z tym tematem ma troszke wspólnego Kurs na przewóz osób i rzeczy kiedyś kilka h i kosztował grosze a teraz 280h i 6000zł kwalifikacja wstępna( informacje ze strony word suwałki) z kont ta cena??6000 zł kosztuje nauka kursanta?A tak na czasie to planowane jest wprowadzenie do ceny paliwa dodatkowej opłaty w okolicach 5 gr na 1L na budowe torów kolejowych bo z dotacji z UE nie potrafili wykorzystać.Jeżeli chodzi o mnie prywatnie tak jestem za badaniami lekarskimi itp bo wiem ze poprawią w jakiś sposob bezpieczeństwo na drodze ,ale musi być to zrobione mądrze .A nie w sposób w który to obywatel będzie musiał płacić np:200zł za lekarza i 100zł za prawko (nie można by było decyzji lekarza wpiąć w koszty usługi lekarskiej czyli placi NFZ a nie pacjent) A koszt wyprodukowania plastikowego prawo jazdy naprawde wynosi 100zł czy może w rzeczywistości 10zł?? Należy mieć także na uwadze ze ceny owych usług za 10-15lat będą wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, abyście powiedzieli co mają powiedzieć kierowcy z reszty Europy, którzy już od zawsze mają prawko na 10 lat?

Nie widzę i nie słyszę o kumoterstwie, o KOMBINOWANIU... TYLKO PŁACZ w Polsce, jak to się zasadzają na NASZE pieniądze.

proponuję wszystkim malkontentom wyjechać z zaścianku, chociaż na kilka miesięcy aby zrozumieć że nie wszyscy i nie wszędzie, myślą aby nas OKRAŚĆ.

Już raz pisałem...mówią o mnie że... TY NIE jesteś TYPOWY POLAK...

na moje pytanie, dlaczego????

BO NIE NARZEKASZ!!

coś w tym jest:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego GreGoriO zgadzam sie z tobą ,ale czy wszędzie władze wyprzedają wszystko na co pracowali ich dziady pradziady za bezcen?Zgadzam sie polak narzeka ale czy gdyby nie było powodu to tyle polaków by wyjechało za chlebem do innych krajów??Sam pracujesz za granićą dlaczego?jaki jest tego powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego GreGoriO zgadzam sie z tobą ,ale czy wszędzie władze wyprzedają wszystko na co pracowali ich dziady pradziady za bezcen?Zgadzam sie polak narzeka ale czy gdyby nie było powodu to tyle polaków by wyjechało za chlebem do innych krajów??Sam pracujesz za granićą dlaczego?jaki jest tego powód?

z tymi dziadami i pradziadami to już przesada. Albo rząd kradnie (zaplanowali kradzież na 15 lat wprzód) albo majątek narodowy jest wyprzedawany (dziurawe skarpety i brudne gacie) a teraz emigracja... normalnie armageddon

A jutro jak zwykle zakupy w markecie, podjedzie Audi i załaduje cały kosz piwska na Święta. Tak to ja też bym ponarzekał. Smartfon cały czas w ręku bo przecież trzeba być online i wiedzieć gdzie okazje na dobre zakupy. Jakiś TV albo inne pierdy.

nie bierz tego zbyt osobiście.... chodzi mi o naświetlenie polskiej hipokryzji - z jednej strony biadolenie takie, że nic tylko zapłakać a za plecami zupełnie coś innego. W Polsce trzeba na ludzi i na to co mówią cholernie uważać bo można się bardzo przejechać. Potem się dziwisz i mówisz o przyzwoleniu na chu..nie. Ta Chu..nia to jest gadanie żeby pogadać, bo tak wypada. A prywatnie każdy patrzy swojego interesu i jakoś na tym wychodzi bo za dużo mają ludzie do stracenia żeby się stawiać i wychodzić na ulicę. Ludziom jest dobrze i radzą sobie jak potrafią w tym wszystkim. Pewnie, że może być lepiej ale nie jest tak źle jak to wielu próbuje przedstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co piszesz także jest wiele racji ale trzeba wziąść pod uwage ,ze cywilizacja idzie do przodu i tak jak kiedyś auto było dobrem bardzo luksusowym na które mogli sobie pozwolić nie liczni dziś jest czymś normalnym i raczej jest dziwne jezeli auta nie masz.To samo sie ma do smartfona piwa itp.Ale np w USA lub EUROPIE ZACH. jest wieksze prawdopodobieństwo ze pod sklep po piwo na świeta podjedzie koleś w audi z 2013r niż w PL prawda i tu jest ta róznica miedzy nami a nimi bo my po to samo podjedziemy audi ale ponad 10-letnimi teraz coś żartem :mówi sie ze producenci aut przewidują okres eksploatacji auta na ok 10 lat ale nie przewidzieli ze te auta dopiero po 10latach trafiaja do PL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie ale ja się obawiam, że zacznie się przekupywanie lekarzy...

To tak jak jest u mnie jedna pani doktor która prywatnie robi badania do pracy, do kursu na prawo jazdy...

Chyba nie muszę mówić jak takie badania wyglądają ? 70zł dziękuję ;-)

I właśnie z mojego punktu widzenia tylko takie prywatne gabinety zarobią a na naszych drogach będzie tak samo .

A po za tym co tu rozmyślać.. za 15 lat to może i już UE nie będzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz skończyć medycynę i zarabiać te 70 zł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co piszesz także jest wiele racji ale trzeba wziąść pod uwagę ,ze cywilizacja idzie do przodu i tak jak kiedyś auto było dobrem bardzo luksusowym na które mogli sobie pozwolić nie liczni dziś jest czymś normalnym i raczej jest dziwne jezeli auta nie masz.To samo sie ma do smartfona piwa itp.Ale np w USA lub EUROPIE ZACH. jest wieksze prawdopodobieństwo ze pod sklep po piwo na świeta podjedzie koleś w audi z 2013r niż w PL prawda i tu jest ta róznica miedzy nami a nimi bo my po to samo podjedziemy audi ale ponad 10-letnimi teraz coś żartem :mówi sie ze producenci aut przewidują okres eksploatacji auta na ok 10 lat ale nie przewidzieli ze te auta dopiero po 10latach trafiaja do PL:)

Masz rację, chodzi o standard życia. Nie można jednak zapominać, że na standard życia trzeba zapracować. Zachód pracował na swój dobrobyt bardzo długo. Europa była w ruinie a USA kwitły. W Polsce dzieci uciekały przed bombami a w Stanach dzieci oglądały kreskówki w telewizji. W Europie budowano dobrobyt a w Polsce wcisnkano ciemnotę do głowy przez prawie 50 lat. Dzisiaj nie ma innej możliwości jak pracować i dbać aby ta praca była jak najbardziej wydajna. Czyli że każda godzina twojej czy mojej pracy ma przynosić coraz więcej pieniędzy rodzimej gospodarce. Musi się stopniowo zwiększać konkurencyjność i innowacyjność gospodarki i powoli trzeba odchodzić od sprzedawania tylko siły roboczej. Najwięcej zysku przynosi sprzedaż gotowego, wysokoprzetworzonego towaru a nie półproduktu, surowców czy właśnie siły roboczej. Ale to się nie da zrobić z dnia na dzień. Przykro jest patrzeć, że sąsiad z zachodu pracuje czasem mniej niż my ale ma z tego wiele więcej pieniędzy. Tylko jego praca jest wydajna i przynosi konkretny pieniądz gospodarce, która może zapewnić przywileje pracownicze i wysokie wynagrodzenia. Tego nie określa się dekretem... Nie ma drogi na skróty a otwarcie granic i rynków pracy powoduje, że każdy patrząc swojego interesu idzie tam gdzie łatwiej i wygodniej. To oczywiście nie jest nic złego bo ta emigracja suma sumarum wychodzi gospodarce krajowej na korzyść. Przynajmniej chwilowo bo na dłuższą metę trzeba zmierzyć się z problemami demograficznymi.

Na dzień dobry to co trzebaby zrobic to wywalić na pysk połowę urzędników w Polsce bo to skończone nieudaczniki przejadające tylko podatki. Poza tym zrobić wszystko żeby rodzimi przedsiębiorcy mieli łatwiej a nie trudniej niż zagraniczni. Wszystko tak, żeby stopniowo i łagodnie gospodarka przechodziła od sprzedaży siły roboczej do wytrzarzania i eksportowania hi-tech (i nie tylko bo w końcu sporo kasy można zarobić na żywności). To czego brakuje w Polsce to troska o rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Reszta sama się załatwi. A za kilkanaście lat będzie zupełnie inaczej. Trzeba też być ostrożnym bo to co w ostanich latach wyprawia Europa to staczanie się po równi pochyłej. Teraz zachód przejada to co wypracowali ich ojcowie i dojdzie do tragedii. Już dawno Włosi Hiszpanie czy Grecy nie wyparcowują takiego dochodu żeby pokryć wszelkie dotychczasowe przywileje i podtrzymać standard życia. My powoli idziemy jeszcze w górę a oni już lecą w dół i za moment spotkamy się w pół drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz skończyć medycynę i zarabiać te 70 zł.....

pewnie ze moze, kazdy moze sobie zostac lekarzem, architektem czy prawnikiem, wystarczy miec bogatych starych ktorzy beda go utrzymywac do trzydziestki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co piszesz także jest wiele racji ale trzeba wziąść pod uwagę ,ze cywilizacja idzie do przodu i tak jak kiedyś auto było dobrem bardzo luksusowym na które mogli sobie pozwolić nie liczni dziś jest czymś normalnym i raczej jest dziwne jezeli auta nie masz.To samo sie ma do smartfona piwa itp.Ale np w USA lub EUROPIE ZACH. jest wieksze prawdopodobieństwo ze pod sklep po piwo na świeta podjedzie koleś w audi z 2013r niż w PL prawda i tu jest ta róznica miedzy nami a nimi bo my po to samo podjedziemy audi ale ponad 10-letnimi teraz coś żartem :mówi sie ze producenci aut przewidują okres eksploatacji auta na ok 10 lat ale nie przewidzieli ze te auta dopiero po 10latach trafiaja do PL:)

Masz rację, chodzi o standard życia. Nie można jednak zapominać, że na standard życia trzeba zapracować. Zachód pracował na swój dobrobyt bardzo długo. Europa była w ruinie a USA kwitły. W Polsce dzieci uciekały przed bombami a w Stanach dzieci oglądały kreskówki w telewizji. W Europie budowano dobrobyt a w Polsce wcisnkano ciemnotę do głowy przez prawie 50 lat. Dzisiaj nie ma innej możliwości jak pracować i dbać aby ta praca była jak najbardziej wydajna. Czyli że każda godzina twojej czy mojej pracy ma przynosić coraz więcej pieniędzy rodzimej gospodarce. Musi się stopniowo zwiększać konkurencyjność i innowacyjność gospodarki i powoli trzeba odchodzić od sprzedawania tylko siły roboczej. Najwięcej zysku przynosi sprzedaż gotowego, wysokoprzetworzonego towaru a nie półproduktu, surowców czy właśnie siły roboczej. Ale to się nie da zrobić z dnia na dzień. Przykro jest patrzeć, że sąsiad z zachodu pracuje czasem mniej niż my ale ma z tego wiele więcej pieniędzy. Tylko jego praca jest wydajna i przynosi konkretny pieniądz gospodarce, która może zapewnić przywileje pracownicze i wysokie wynagrodzenia. Tego nie określa się dekretem... Nie ma drogi na skróty a otwarcie granic i rynków pracy powoduje, że każdy patrząc swojego interesu idzie tam gdzie łatwiej i wygodniej. To oczywiście nie jest nic złego bo ta emigracja suma sumarum wychodzi gospodarce krajowej na korzyść. Przynajmniej chwilowo bo na dłuższą metę trzeba zmierzyć się z problemami demograficznymi.

Na dzień dobry to co trzebaby zrobic to wywalić na pysk połowę urzędników w Polsce bo to skończone nieudaczniki przejadające tylko podatki. Poza tym zrobić wszystko żeby rodzimi przedsiębiorcy mieli łatwiej a nie trudniej niż zagraniczni. Wszystko tak, żeby stopniowo i łagodnie gospodarka przechodziła od sprzedaży siły roboczej do wytrzarzania i eksportowania hi-tech (i nie tylko bo w końcu sporo kasy można zarobić na żywności). To czego brakuje w Polsce to troska o rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Reszta sama się załatwi. A za kilkanaście lat będzie zupełnie inaczej. Trzeba też być ostrożnym bo to co w ostanich latach wyprawia Europa to staczanie się po równi pochyłej. Teraz zachód przejada to co wypracowali ich ojcowie i dojdzie do tragedii. Już dawno Włosi Hiszpanie czy Grecy nie wyparcowują takiego dochodu żeby pokryć wszelkie dotychczasowe przywileje i podtrzymać standard życia. My powoli idziemy jeszcze w górę a oni już lecą w dół i za moment spotkamy się w pół drogi.

SWIĘTA PRAWDA!!!tylko do tego nie dojdziemy jeżeli firma bedaca kura znoszaca złote jaja zostanie sprzezdana za bezcen lub umowa sprzredazy zostanie skutecznie utajniona przed narodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz skończyć medycynę i zarabiać te 70 zł.....

pewnie ze moze, kazdy moze sobie zostac lekarzem, architektem czy prawnikiem, wystarczy miec bogatych starych ktorzy beda go utrzymywac do trzydziestki...

Lenistwo i brak chęci do nauki zawsze najwygodniej wytłumaczyć ubogim pochodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...