Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za rurka ??


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy macie moze taka rurke przy swoim silniku. Pierwszy raz widze cos takiego , nie wyglada na samorobke wiec ciekaw jestem do czego sluzy. Widzialem w tym miejscu oslony termiczne , zeby pokrywa zaworow nie nagrzewala sie od kolektora wydechowego, ale rurke widze pierwszy raz.

rurka_alt.jpg

---------- Post dopisany 14-12-2013 at 23:51 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2013 at 22:37 ----------

Koledzy serio , tyle odsłon i nikt nie wie ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlodnica to nie bardzo zwlaszcza nad kolektorem wydechowym. Silnik nie wiem z ktorego roku , fotke znalazlem przypadkowo i zainteresowala mnie ta rurka.

---------- Post dopisany 16-12-2013 at 13:26 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2013 at 18:54 ----------

Na tej aukcji znalazlem zdjecie AUDI A4 B6 B7 PASSAT B5 FL 2,0 SILNIK ALT CZĘŚCI (3801793144) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. dzwonilem do wystawiajacego, niestety nie ma juz tej rurki i srednio ja pamieta ale z tego co mowia jego pracownicy byla ona podlaczona do pokrywy zaworow a drugi jej koniec do podstawy filtra oleju. Co oznaczalo by ze jest to odprowadzenie oleju. Powiedzieli tez ze wygladalo to jak oryginal.

---------- Post dopisany at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

Jeszcze jedna informacja ktora przypomniala sie sprzedajacemu. Audi z ktorego pochodzil silnik bylo troche przerabiane caly przod byl z B7 z chlodnicami itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co z tego wynika? Ona ma być w alt czy nie?jeśli by odprowadzają olej to może pomóc naszym alt czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym ALT jej nie ma bo tej rurki nawet w etce nie znalazlem, jak ogladam silniki 2.0 FSI to w niektorych widac podobna rurke . Zainteresowala mnie ta rurka i ciekaw jestem jej przeznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3.0 ta rurka jest od pompy powietrza wtórnego o ile dobrze pamiętam

W Alt też. Występuje tylko w automacie, podobnie jak pompa vacum.

Edytowane przez guaranes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...