Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Antena DVBT i dekoder


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebowałbym dekodera i antenę dvbt. Czasem żonka chciałaby obejrzeć serial czy coś, jak meczyk leci i mamy jeden wolny pokój gdzie da radę wstawić TV i pociągnąć kabel na dach do anteny. Uprzedzając pytania, to nie ma możliwości dołożenia kabli do anteny satelitarnej, i na tym TV wystarczy jak będą tylko podstawowe programy. Dekoder wybrałem taki Tuner Dekoder DVB-T MPEG-4 Ferguson Ariva T650i (3784540507) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. myślę że wystarczający, ale jeśli chodzi o antenę, to zupełnie nie mam pojęcia co kupić. Najlepiej jakby mała była, bo będzie zainstalowana na kominie, możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Sat i TV naziemną spokojnie możesz puścić jednym kabelkiem, nie napisałeś jakie masz ukształtowanie terenu, jaka odległość do najbliższego nadajnika DVBT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anteny satelitarnej już się nie podłączę. do nadajnika mam gdzieś ok. 20-30km w linii prostej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wbudowany dekoder dvb-t w tv ale nie wiem jaka antene mam kupic moglby ktoś mi pokazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem tę antenę Antena zewnętrzna Corab Idea HD niska cena i opinie klientów Sklep OleOle + dekoder jak w pierwszym poście. Do nadajnika w linii prostej mam 17km niby, jak zmontuję wszystko do kupy, dam znać jak to działa.

---------- Post dopisany 24-12-2013 at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany 22-12-2013 at 11:15 ----------

No więc tak, antena wraz z dekoderem przyszła dzisiaj. Zamontowałem, antenę mam pod dachem (nie chciało mi się ją wywalać na zewnątrz na komin) siła sygnału 75%, jakość 90%, wszystkie programy chodzą na razie nic nie tnie, więc nie będę zmieniał położenia anteny. Ściągnęło mi w sumie 34 kanały wraz z czeskimi. Ja do nadajnika mam niby 17km, po drodze lasy. Także antenę mogę polecić jako tani, dobry sprzęt.

Co do dekodera, to strasznie malutki jest, ale po co większy. Wykonanie dość słabe jak się ma go w rękach, ale spełnia swoje zadanie. Filmy z USB śmigają, także na razie nie ma się czego przyczepić. Sprzęt będzie raczej mało używany, jako dodatkowy TV ma służyć. Także w cenie 200 zł (antena + dekoder) myślę że dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...