Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer stacjonarny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Po blisko 10 latach nadszedl czas na wymiane starego PC-ta. I tu pytanie do forumowiczow. Moze macie jakies sprawdzone konfiguracje lub nawet gotowe zestawy? Komputer ma sluzyc do uzytku typowo domowego: photoshop, internet, filmy, muzyka, gry WOT, Battlefield choc nie koniecznie w max detalach. System i monitor nie jest konieczny, choc mile widziany:wink: Kasa do wydania to ok 2500PLN(+- 200) Z gory dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Core i 5 2500K

Płyta Asrock p67 pro3 B3

Pamięć: Corsair DDR3 DIMM 1600 MHz 8GB CML8GX3M2A1600C9

OBUDOWA ZALMAN Z9 U3 - USB3.0

karta graficzna- asus hd 6870

zasilacz ok 500-600

Powinieneś się do 2500 zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BF4 to sąsiad na Ati 5870 1GB ma problem z przycinaniem. U mnie 6970 radziła sobie super ale kupiłem dla wszystkiego Gigabyte Gtx 770 OC.

Tak się zastanawiam jak 6870 jest jak 5870 to lipa.

No i szukaj grafiki z co najmniej 2GB ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie karta 6870 najnowszy NFS max detali i chodzi płynnie w bf4 nie grałem bo nie miałem okazji jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci co musisz mieć:

Dysk SSD, imo najlepiej Plextor M5S

Zasilacz markowy, modularny (odpinane kable), 600W najlepiej

Chłodzenie konkretne (przejżyj testy, porównania), odpada raczej chłodzenie które jest w zestawie z prockiem

Obudowa przewiewna (np. Zalman Z3 - około 150zł) jak kupisz jakąś zwykłą za 50zł to będzie to piekarnik, MUSI być przewiewna jak chcesz grać

Teraz jeszcze kwestia czy będziesz podkręcać sprzęt, albo czy masz kogoś kto Ci go podkręci

KONIECZNIE WPISZ W GOOGLE:

"Zestawy komputerowe na styczeń" - wyskoczą Ci gotowe konfiguracje zrobione przez profesjonalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko tylko ten dysk to strzał w stopę i kolano na raz, procesor będzie się przy tym dysku nudzić, dołóż te 300zł do SSD, różnica jest kolosalna, nie bez powodu w poście wyżej wymieniłem dysk SSD na pierwszym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD nie jest mi na obecna chwile niezbedny, a budzet i tak zostal nadwerezony :kwasny: Pomysle nad tym, gdy ceny zejda na ziemie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...