Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio przestało działać[Concert II]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nigdy wcześniej nie pisałem, ponieważ wszystko inne znalazłem na forum, ale do niedawna...

Jestem posiadaczem Audi A4/B6 2002 i któregoś pięknego dnia moje radio oryginalne(Concert II) nie chciało się właczyć. Zajrzałem do bezpieczników-nie spalone. Po paru minutach radio zadziałało. Następnego dnia również taka sama sytuacja. Później dwa dni grało aż wkońcu wyłaczyło sie na amen. Nigdy nie miałem z nim problemów.

Sprawdziłem bezpieczniki, bezpiecznik w radio, wszystko w porządku. Nie mam też fachowego sprzętu do zmierzenia napięcia i za dużego pojecia na temat radii nie mam. Znalzłem tylko mały czarny "śrubokręcik" a na nim test indukcji elektrody :] i tym zmierzyłem i na czarnej kostce w jednym kabelku jest napięcie.

Podłaczyłem też radio kumpla z Bory i też się nie właczyło ale jak kręciłem głośnością to słychać było w głosnikach jakby buczenie,sprzężenie. Nie wiem czy mam oddac auto do elektryka czy samemu kombinowac. Za dużego pojęcia też nie mam na ten temat. Vag też nic nie pokazał, tylko no connection:/

Nie wiem czy to ważne ale wilgoć mam w bagażniku jak popada deszcz a tam jest wzmacniacz.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń wilgoć , sprawdź połączenia ( wtyczki, kostki ) sprawdź zasilanie + oraz masę - . Jak to nic nie pomoże to wizyta u speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka od wzmacniacz w idealnym stanie, zero śladów śniedzi itp. Kostki iso tez w dobrym stanie nie wiem gdzie jeszcze się znajdują jakies wtyczki. Czy do sprawdzenia + i - potrzebuje tego urzadzenia z pokretlem na srodku? czy wystarcza dwa kabelki i zarowka np? Dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy radio sprawdzaleś podłaczając pod zasilacz lub bezposrednio pod akumulator czy działa ? Jesli bedzie się uruchamiac to bedzie coś nie tak z wiązką co idzie do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem plus i minus...żaróweczka się normalnie świeci! czyli prąd jest. Podłaczyłem radio tylko przez plus i minus i cisza. Kompletnie nic. Przez zasilacz też nic. Czyli radio padło po prostu? innego wyjścia chyba nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu to radio z bory nie chciało sie podświetlić ani nic? Tylko jak kreciłem głośnością to było słychac buczenie w głośnikach, ale reagowało na ściszanie i zgłaśnianie.

Postaram się gdzieś znaleźć takie samo radio i je podłączyć zobacze co wtedy.

---------- Post dopisany 21-12-2013 at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany 19-12-2013 at 20:25 ----------

Dzisiaj kupiłem nowe radio i podłaczeniu okazało sie że nie działa...wydaje mi się że jest po prostu radio dostaje za mało prądu i nie chce odpalić, niestety nie mam czym zmierzyć napięcia. Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz żarówkę pod plus i masę w kostce przy radiu, radio też ma być podpięte do tej kostki. Wtedy sprawdź czy żarówka świeci. Jeśli tak to problem jest w radiu. Jeśli nie to problem z instalacją, np styki w kostce lub gnieździe bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazowki napisze co i jak po sprawdzeniu. pozdrawiam

---------- Post dopisany at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany at 10:41 ----------

pomoglo popsikanie kostek od radia kontakt spray-em. dziekuje pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...