Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 ADP Instalacja Lovato czy BRC?


spartacus1342

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem się posiadaczem audi A4 B5 1.6 ADP i jest zainstalowany w nim gaz "DT gaz system". Na początku było bez problemów lecz później gdy odłączyłem akumulator (wymiana) zaczeły się problemy, komputer zaczoł wariować tzn. zmieniają się samoistnie ustawienia wtrysków do tego auto mi gaśnie, niema mocy, szapie lecz czasem jest lepiej, poczuć można jakby się coś odetkało albo gdyby turbina się załączyła, porostu wystrzela do przodu, dodam że na benzynie działa jak złoto. Niewielu gazowników obsługuje ten system ale gdy wkońcu takowego znalazłem i po kilku zmianach ustawień było dobrze, niestety po około 2 dniach znowu to samo od początku i tak co jakiś czas trzeba jeździć na regulacje co i tak nie zawsze pomaga. Szef całego tego warsztatu zaproponował mi radykalne rozwiązanie problemu tj. wymiana całej instalacji na LOVATO (bez tyłu czyli bez butli i rur, tylko cały przód i przełącznik w środku) i teraz pytanie do was czy tą instalacje polecacie do mojego autka i powinienem ją zamontować czy lepiej inwestować w BRC lub inną porządna instalkę? Szczerze nie mam już nerwów do tego gazu....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lovato to było dobre kilka lat temu,teraz już nie jest to to samo,po prostu popsuło się,

co do Brc to w wielu przypadkach wygląda to tak jakby ktoś wysypał części instalacji pod maskę a jeśli skończy się już gwarancja to części są dość drogie,zastanowił bym się na instalacją Stag-polski produkt i jest dobry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał że zależy mi na takiej instalacji żeby była dość mało awaryjna, wiadomo filtry itd wymienia się często ale wariacje typu brak mocy lub inne które teraz występują nie są mile widziane, chodzi tu o bezpieczeństwo gdyż teraz potrafi mi się auto zatrzymać na środku skrzyżowania i nie chce jechać póki nie przełączę na benzynę. Pan który chce mi tą instalacje sprzedać życzy sobie za to 2000zł, powiedz mi o ile STAG byłby droższym rozwiązaniem skoro jest to lepsza instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kwotę to idzie już założyć kompletną instalację,pogadaj z gazownikiem czy jakbyś mu dostarczył swoją instalację czy by ci ją założył,tu masz linkhttp://allegro.pl/a188-stag-q-box-r01-150km-w01-valtek-ac-sekwencja-i3750739406.html i niech weźmie drugie tyle za montaż,choć powinno być mniej ale wszystko zależy od warsztatu a może masz jakiegoś znajomego i razem daliście by rade sami a na regulacje już do gaziarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdzierstwo :facepalm:

Jakbyś miał trochę pojęcia kupujesz np to:

A111 AC Stag 4 Eco Alaska Tomasetto IT01 4-cylindry 136KM JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,

lub

A2 AC STAG 200 4 Alaska 136KM Valtek sekwencja JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,

montujesz sam i masz tanio i dobrze

koszt 640zł wszystko nowe

Co do instalacji co podał @darko owszem dobra ale do 1.6 trochę na górkę

1.6 to proste silniki

reduktor AC-r01 jest u mnie 1.8TQ 180KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest stag 300 jestem bardzo zadowolony juz 5 rok smiga aby trzeba filtry na czas wymieniac i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej A4 montowałem Lovato Smart za 2300zł i narazie nie narzekam w trybie mieszanym na pełnym baku robię 550km butla 55(wchodzi 80%) czyli niecałe 150 zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...