Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Krzywiące się tarcze, problem z piastą?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich Forumowiczów,

Mam ogromny problem. Podczas hamowania czułem bicie na pedale hamulca oraz na kierownicy (lekko ale czułem), wymieniłem tarcze i klocki tył (ferodo, trw) oraz tarcze i klocki przód (trw,trw), ponownie pojawiło się bicie podczas hamowania. Mechanik sprawdził tarcze przód - są krzywe. Zmierzył bicie piasty - piasty do wymiany.

I tu pojawia się problem - czy ktoś z Was kiedyś wymieniał piastę przednią? Bo po numerze VIN w sklepie powiedzieli mi że piasta występuje tylko w serwisie za dokładnie 741,00zł :facepalm: . Czy nikt nie produkuje zamienników tej części :eusathink: ?

Tutaj podaje nr tej części - 4B0407613B

W sklepach widzę jedynie łożysko z obudową na 4 śruby, czy wymiana tego wystarczy, czy trzeba piastę oryginalną za ponad 700 stów? Jaką mam pewność że to jest trafna diagnoza?

Proszę o pomoc

Opublikowano

Tylko ASO brak zamiennikow

---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:52 ----------

Poszukaj uzywki do zayebania jest tego na szrotach

Opublikowano

Od czego taka piasta moze sie pogiac?

Moze ci zaciski pozapiekalo i klocki nie rowno biora i dlatego wichruja asie tarcze

Opublikowano

W B6/7 przednie piasty sa cienkie jak g....o :facepalm:

Przydziadowali i dlatego jest problem

Opublikowano

Bez sensu za 50 zl kupisz na szrocie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

od razu zaczęły bić czy po jakimś czasie, bo nie napisałeś dokładnie ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Praktycznie od razu ale z czasem się nasilało.

Tylko zastanawiają mnie teraz dwie kwestie.

Po ostatniej wizycie u mechanika kiedy chciał wymienić piasty (ale dostał ze sklepu jedynie łożysko z obudową na 4 śruby więc nie wymienił) musiał zdjąć tarcze i bicie się zmniejszyło, może dlatego że inaczej założył tarcze względem piast i się znowu docierają albo dlatego że dobrze/lepiej je założył?

A druga sprawa i tu moje pytanie czy po wymianie łożyska z tą obudową jest możliwe że bicie ustąpi całkiem, jest możliwe że to łożysko jest przyczyną? Jeśli tak to jakie są szanse, że to jest to? Bo bicie nie za każdym razem ma taką samą siłę - tzn raz mocniej raz lżej.

Czy to musi być cała piasta?

  • 3 lata później...
Opublikowano
Dnia 20.07.2017 o 11:24, turzol napisał:

Panowie czy to będzie odpowiedni zamiennik oryginalnej piasty  4B0 407 613 B

http://google.plpdf,piasta-kola-meyle-100-650-0014,0-144-1006500014-1164389.pdf

jo

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.