Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

17 vs 16 ktore wybrac i jaki komfort?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam pytanie odnoscnie jestem przed zakupem alu i mam dylemat 16 czy 17 i jakie opony do tego? na 17 jaki bedzie komfort koleiny itd.... Myślalem nad takimi felgami NOWE ALUFELGI S-LINE 17 5x112 AUDI A3 A4 A6 A8 (3776732457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ale wlasnie zalezy mi na komforcie podczas jazdy...zawias mam standart nic nie kombinowane

Opublikowano

kupuj 17" do tego opona 205/50 i masz dokładnie taki sam komfort jak na 16"

Opublikowano

Nawet na 225/45 jezdzi sie lajtowo po dziurawych drogach

poszlo w eter z radia

Opublikowano

Kowi jeździłem na 225/45 i nie jeździło mi się lajtowo po polskich zniszczonych drogach więc nie polecam z doświadczenia tego rozmiaru

Opublikowano

no ja też jeżdziłem:wink: i dla mnie nie było tragedii zawias -30, i mozna było spokojnie sie prouszac po gorszych drogach w porównaniu do obecnego setupu jaki miałem:wink:

Opublikowano
  • Autor

aa co byście powiedzieli na 205/55/17? zmiesci sie to ? nie bedzie to kolidowalo jak wsiadzie 5 osob?

Powiedzcie mi jeszcze w jakie ET celowac?

Opublikowano

odpowiedz sobie na jedno pytanie, chcesz mieć dużą felge? i poprawic wygląd? B5 fabrycznie było wypuszczane na 17calowej feldze z oponą 225/45 z zawiasem 1BE.

Założysz balon 205/50 na 17ke koło będzie wygladać jak 16ka z balonem. Założysz przez siebie proponowany rozmiar koło powiększy swoją srednice, pzekłamanie bedziesz miał 3,5%

wheelimage.php?tyrediameter=634.3&tyrewidth=225&tyrecirc=1992.7122179&wheelwidth=190.5&wheeldia=431.8&offset=32&poke=63.25&inset=127.25&aspect=45&tyrediameter2=636.8&tyrewidth2=205&tyrecirc2=2000.56619952&wheelwidth2=177.8&wheeldia2=431.8&offset2=32&poke2=56.9&inset2=120.9&aspect2=50wheelimage.php?tyrediameter=634.3&tyrewidth=225&tyrecirc=1992.7122179&wheelwidth=190.5&wheeldia=431.8&offset=32&poke=63.25&inset=127.25&aspect=45&tyrediameter2=657.3&tyrewidth2=205&tyrecirc2=2064.96884885&wheelwidth2=177.8&wheeldia2=431.8&offset2=32&poke2=56.9&inset2=120.9&aspect2=55

boisz sie utraty komfortu kup 16ke, nie kombinuj, a żeby nie obcierało zainwestuj w utwardzone amortyzatory, bo seria lubi sie chować w nadkolach:wink:

Opublikowano
  • Autor

Wychodziły te felgi s-line w 16 calach?

img3165a.jpg

Opublikowano

tak, ale nie wyglądały

Original Felge 4a0601025pz17

Opublikowano

:jerk:

tak, ale nie wyglądały

Original Felge 4a0601025pz17

Rzeczywiscie ale kiszka :naughty:

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:51 ----------

Ja bym bral 17 jak kupisz dobra nowa opone to bedzie batdzo mala roznica w komforcie a wygladb:naughty:

Opublikowano

225/45/17 nie kupilbym do b5. W tym modelu zawias leci bardzo szybko.

Kup 205/50/17. Ja bym tak zrobił.

Opublikowano
225/45/17 nie kupilbym do b5. W tym modelu zawias leci bardzo szybko.

Kup 205/50/17. Ja bym tak zrobił.

W autoswiecie wyczytałeś? :facepalm:

Opublikowano

Mam b5 w domu od 2001 więc pewnie dluzej niz ty. Przelot ponad 300kkm. Zawias robiony kilka razy. Więc cos na ten temat wiem. To jest najslabszy punkt tego modelu. Także nie, nie czytałem w AS.

Poza tym komfort na 225/45/ nie jest zbyt duży.

Znając b5 nie zalozylbym takich opon. Wiem ze wygląd się liczy i w sumie można by jezdzic na samej feldze ale jeżeli auto ma być do jazdy na co dzień to proponuje 205/50/17 lub 205/55/16.

Opublikowano
  • Autor

jezdzileś kolego na 205/50/17?

Opublikowano

No widzisz ja mam krócej niż ty, ale również dość długo z czego większość na glebie i jakoś nie widzę tego sypania się zawiechy.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk

Opublikowano
jezdzileś kolego na 205/50/17?

Jezdzilem ale nie w b5. Mialem je przez 1 sezon w O2. Wspominam bdb. Jednak brakowalo mi szerokosci. Trakcja bardzo na tym cierpiala, więc kupilem 225/45/17.

Ale do 1.8 spokojnie opona 205 wystarczy. Jednak musialbys szukac felg nie szerszych niz 7.5.

Opublikowano

Piszecie i piszecie. ja sobie kupiłem do 1.8 przod 7.5J 205/45/17 tył 8J 215/45/17 i już się nie mogę doczekać. Jeździłem przez 2 tyg brata a3 na pro kit -30 i 215/45/17 i naprawde nie ma tragedii.

Opublikowano

ja od paru dobrych lat jeżdżę na 225/45 r17 jak dla mnie idzie w parze komfort wraz z wyglądem

na chwilę obecną zakładam na takowe felgi zimówki 225/45r17

pozdrawiam

Opublikowano

Nie róbcie chłopakowi wody z mózgu... Jeżdżę zimą na 205/55/16 a latem 235/40/18, jak dla mnie komfort taki sam z tym, że auto lepiej się prowadzi na 18" :wink:

215/45/17 lub 225/45/17 będzie idealne w zależności jaka szerokość felgi.

Opublikowano

Duży wpływ ma również stan, wiek opon i marka/model tzn. twardość gumy. Runflat też będzie dużo twardszy mimo balonu, także to jest temat rzeka i nie da się jednoznacznie doradzić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.