Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa lampa a dwa odcienie swiatła


hustlazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu zaznaczę że jestem laikiem i proszę nie hejtować mnie za mój brak wiedzy, dopiero poznaje Audi bo to moje pierwsze i chce się upewnić ;)

Skoro już wyjaśniłem sytuacje to przejdę do rzeczy, mianowicie, kupiłem ostatnio używaną (wygląda jak nówka) przednią prawą lampę ori, przed wczoraj ją założyłem i zrobiłem parę kilometrów. Podczas jazdy zauważyłem że ów lampa daje niebieskawy odcień podczas świecenia, natomiast lampa dobra lewa której nie wymieniałem nie daje tego odcienia. Dodam że lampa lewa jest zarysowana i bladsza, pytanie brzmi czy w tym wypadku wystarczy wypolerować obie lampy i obie będą świeciły tak samo ? Czy może czeka mnie zakup nowej lampy lewej ? W obu lampach jako H7 w soczewkach jest wsadzony Osram NightBreaker Unlimited.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej możesz mieć odbłyśnik bardziej wypalony niż w drugiej lub w jednej jest starsza żarówka, a w drugiej młodsza ( mniej zużyta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślałem :) Ta "starsza" lampa świeci bardzo intensywnie ale za to słabiej ją widać z kolei ta nowa lampa nie razi tak w oczy i daje mocniejsze światło do tego z odcieniem. Wiec muszę szukać nowej lampy ;)

Dziękuję

Edit:

Obie żarówki są nówki sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie tylko odbłyśnik do wymiany lub dać oba do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja mam inny problem ale nie bede zakladac nowego tematu.Przy wymianie zarowki pierwszy raz i troche na sile wypchnąłem odbłyśnik z zaczepow i teraz jest luzny.jak teraz zamontowac odblysnik w swoje miejsce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz stan odbłysnika, niebieski odcien może byc spowodowany lekkim pochyleniem przesłony. Np w odbłysnikach z b8 jest śrubka do regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak, zrobię to dopiero po świętach i nie wiem czy nie szybciej będzie poszukać nowej lampy na alledrogo :)

kkam:

Gdzie szukać takowej przesłony/regulacji ? Jestem laikiem wiec nie wszystko kumam ;) Po za tym niebieski odcień jest w lampie niedawno kupionej która wygląda jak by była świeżo po regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłona jest pomiędzy odbłysnikiem a soczewką. Jej lekkie przesunięcie powoduje, że pojawia się niebieska poświata. Poswiate widać np na scianie. na granicy swiatło-cień pojawia się troche niebieskiego koloru.

Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym stan odbłysnika w starej lampie. Soczewke można wykrecić i wyjąć przez tył obudowy. Robiłem tak w lampach xenonowych, są one konstrukcyjnie bardzo podobne do h7. Jakbys potrzebwał pomocy to mogę Ci podesłąc kilka fotek, jak to wszystko wyglada itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) po świętach podjadę do warsztatu i pobawię się tą przesłoną, chyba że polecasz mi odesłanie lampy i wymianę na taka bez tej poświaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły wszyscy chcą miec taka poswiate. Mozesz zrobic zdjecie i pokazac jak swiecą lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to zrobię kilka fotek i wrzucę je tu. Pozdrawiam :)

Mi też się ta poświata podoba i chciałbym ją mieć także w drugiej lampie a zapytałem się o nią tylko dla tego ze wpadłem na głupi pomysł ze misiaczki mogą się przyczepić w trasie :P

Edit:

Dodaje zdjęcia:

1_1.jpg

1_3.jpg

1_4.jpg

1_5.jpg

1_6.jpg

Up

Dodam że lampa z innym odcieniem ma oznaczenie 8E0941004H a druga 8E0941003F

Czy może być tak że kupiłem lampę xenonową ?

Doradzi ktoś jaką lampę dobrać aby obie świeciły jednakowo ?

To nie była wina przesłony :(

---------- Post dopisany 24-02-2014 at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany 23-12-2013 at 15:05 ----------

Up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewej lampie masz do weryfikacji odbysnik. Sprawdz czy nie jest wypalony/brudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podzwoniłem po zakładach które regenerują lampy i doszedłem do wniosku że taniej mnie wyjdzie kupienie na Alledrogo używanej lampy w idealnym stanie(czyli pewnie już po regeneracji :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu na poczatku bym sprawdzil w jakim stanie jest odblysnik. Ja w swoich lampach mialem podobna sytuacje, niektore obszary byly niedoswietlone. po umyciu soczewki i odblysnika wszystko bylo ok. Soczewke mialem bardzo brudna, a na odblysniku lekka mgielke ktora zeszla po myciu. Rozebranie lampy i mycie to max 1,5h jezeli robisz to pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...