Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 1.6 benzyna AHL- szarpanie na zimnym silniku


om602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z silnikiem AHL. Po uruchomieniu zimnego silnika wszystko wydaje sie w porzadku, tzn silnik chodzi rowno. W momencie ruszenia zaczyna szarpac, dlawic sie, strzelac ( odglos jest jak by to byl strzal w filtr powietrza) i zachowuje sie jak by nie palil na wszystkie cylindry. Jak tylko silnik sie nagrzeje (2,3 km) powyzsze objawy ustepuja i wszystko jest w porzadku. Mysle, ze problem moze byc zwiazny z pogoda, poniewaz im zimniej, wilgotniej, tym gorzej, tzn dluzej trwa zanim silnik zaczyna pracowac prawidlowo. Dodam,ze auto ma roczna sekwencyjna instalacje gazowa (przebieg 10 000), ktora dziala bez zarzutu. Pierwsza mysl to wymienic kable i swiece, ale byly wymieniane w kwietniu zeszlego roku przed zalozeniem instalacji gazowej. Jest tez nowa sonda lambda Boscha. Prosze o pomoc. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wieczorem jak jest ciemno odpal go jak jest zimny silnik i zobaczysz czy coś się iskrzy strzela. U mnie właśnie tak było ze na zimnym szarpał przerywał nieraz i zgasl a jak się zagrzal to wszystko było super. Okazało się ze cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy występują podczas jazdy na gazie?

Jeśli tak to podczas szarpania wyłącz gaz tzn. przerzuć na benzynę i daj znać jak się zachowuje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem coś takiego. Uszkodzona świeca - jak ją wykręcałem to się rozleciała. Wymieniłem jednocześnie kable zapłonowe i pomogło. Cewka też jest podejrzana, ale u mnie była ok. Nie zawsze coś iskrzy pod maską w ciemności więc się tym nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kopułkę i palec.

Sprawdzałeś czy problem występuje na rozgrzanym silniku ( np przy prędkości 40km/h, wrzuć 5bieg i pedał 100% w podłogę) ?

Jeżeli auto będzie się dziwnie zachowywać, szarpać to znak, że problem tkwi w układzie zapłonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian ahl nie ma kopulki i palca ma układ simosa, składający się chyba z 2 cewek. Po tych 2-3 km przełączy się na gaz i może wtedy wszystko się uspokaja, kable muszą być dobre bo co jak się rozgrzeje to kable wysychaja? :-)

Zmień świece nie zaszkodzi a jak bd to samo to lecisz do warsztatu pod kompa i dopiero zmieniaj w ciemno pół silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, masz rację. Nie zwróciłem uwagi na oznaczenie silnika. :doh:

U siebie mam 1.6 ale ADP (jeszcze z kopułką i palcem). Miałem identyczne objawy jak kolega i dopiero po wymianie wymienionych rzeczy mogę jeździć.

Wcześniej do póki silnik się nie rozgrzał strach było autem przejeżdżać od świateł do świateł na skrzyżowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze kable wysokiego napiecia do wymiany, co ciekawe byly wyminiane w zeszlym roku (Bosch), teraz maja ok 15 tys przebiegu. Tylko tyle wytrzymuja? Swiece nowe- Denso. Jest iskrzenie miedzy "fajkami" a kopulka. Sciagnalem fajki od strony kopulki i nie maja zadnych uszkodzen. Zastanawiam sie, czy to iskrzenie to nie wina cewki lub kopulki. Czy mozecie doradzic jak zdemontowac kable, cewke i kopulke? Czy mozna to zrobic bez demonazu innych podzespolow, bo dostep jest bardzo ograniczony? Dzieki.

---------- Post dopisany 11-05-2014 at 01:03 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2014 at 22:27 ----------

Okazalo sie ze winna byla cewka. Po wymianie autko super:banan: a swoja droga to wymiana cewki jest dosc klopotliwa, ale dalem rade. Dziekuje bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. Wymieniłem cewkę. kable i świece - raczej nie pomogło. Czeka mnie wizyta u specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie odświeżę temat

mam 1.6 ahl lpg

podpinany pod komputer brak błędów

po wymianie listwy wtryskowej gazu( stara juz na 2 cyl klepała) plus ustawieniu przez gazownika auto na pb i lpg szarpie w przedziale 1-2 tys obrotow dodam że na starej listwie tego nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...