Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampka w tylnej klapie ( biało-czerwona) - problem ?


aromat3k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Panowie mam pytanko dot. w/w lampki w tylnej klapie (avant oczywiscie :) ). Po otwarciu bagara i zapaleniu lampki w bagarzniku owa lampka na klapie zapala sie po jakims czasie, a czasami w cale. Chyba to dziwne prawda? Bo na moj tok myslenia powinna byc zapalona w momencie otwarcia bagażnika czyż nie ? A może i nie... : D kto wie niech odpisuje :kox:

No to w sumie wrzuce zdjecie aby sytuacja była jasna o którą lampke mi chodzi : )

95170883558264703909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka powinna się zapalić w momencie otwarcia klapy bagażnika.

Czy po otwarciu klapy zapala się lampka oświetlająca wnętrze bagażnika?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek : sprawdź kable w przepuście klapy czy nie jest nadłamany, przeczysć styki przy żarówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest problem z mikrostykiem w mechanizmie zamka. Zamek jest nierozbieralny niestety, wiec zostaje wymiana, jesli to bedzie to.

Widze czasem ogloszenia sprzedazy w dziale sprzedam. Ja sam kupilem nowke w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lampka się nie zapala po otwarciu klapy... gdy otworze klapę to się nie świeci... nie raz dopiero po jakimś czasie gdy klape mam długo otwartą to zaskoczy... nie wiem o co z nią chodzi i co jej dolega. A jeżeli chodzi o lampkę oświetlającą bagażnik to po otwarciu się nie świeci muszę przełączyć ją na pozycje "1". O ile teraz pamiętam to są dwie pozycje w tej lampce poprostu "0" i "1". A czy ta lampka powinna się również zapalić po otwarciu klapy ? Wydawało mi się, że ona jest jedynie na ręczne zapalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu klapy powinny zapalić się obydwie lampki - zarówna ta wewnątrz jak i ta biało-czerwona na samej klapie.

Jeśli nie zapala się żadna, to albo problem z mikrostykiem w zamku, albo z przewodami.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomocne odpowiedzi ! :D Udało się przeczyściłem ten mikrostyk w zamku tylnej klapy i teraz świecą obie lampki przy otwarciu bagażnika :) Można zamknąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomocne odpowiedzi ! :D Udało się przeczyściłem ten mikrostyk w zamku tylnej klapy i teraz świecą obie lampki przy otwarciu bagażnika :) Można zamknąć :D

Jak to zrobiłeś bo mam podobny problem , rozebrałem tą całą listwe ale jakos nie udało mi sie tego przeczyścić. Albo poprostu nie wiem co mam przeczyścić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ch*#@ bombki strzelil.

.. powracam bo znow sie nie pala. Lampka w bagazniku swieci sie jak pstrykne na 1 jam wrzuce na srodek aby sie zapalala przy otwarciu to ani jedna ani w klapie sie nie pali. Ta w klapie sie nie pali nawet jak pstrykne na 1 ta w srodku. Moze ktos napisac jak ten mechanizm zbudowany jest ktory odpowiada za wlaczanie lampek po otwarciu klapy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zamku zabudowany ejst mikro swich i działa na zasadzie gdy rygiel drzwi się przesuwa jak otwierasz zamek on naciska swich idzie informacja do systemu i włala zapala obie lampki..

zapalenie lapki bagażnika nie zapala lampki klapy..

jeszcze nie powinno Ci pokazywać na fisie otwartej klapy wówczas dodatkowo..

ale moze też być tak że swich przesyła sygnał tylko albo styki albo kable nie domagaja sprawdz dobrze przewody i styki... najlepiej psiknij wurtem kontak do styków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nak rozbiore tspicerke na klapie dojde do tego ? to w zamku w aucie czy na klapie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w zamku zabudowany ejst mikro swich i działa na zasadzie gdy rygiel drzwi się przesuwa jak otwierasz zamek on naciska swich idzie informacja do systemu i włala zapala obie lampki..
zapalenie lapki bagażnika nie zapala lampki klapy..

U mnie świeci lampka klapy cały czas i jest info na desce czy mam zamek do wymiany? czy moge jakoś to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...