Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co sądzicie o alarmie od allegrowicza Firma_Darek ?


krzysztof_waldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zamontowac alarm do mojej A4 z 98R. i zalazłem cos takiego

http://www.allegro.pl/item410857764_audi_a3_a4_a6_c4_alarm_z_domykaniem_szyb_.html

Czy ktoś montował cos takiego?

Proszę o opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar zamontowac alarm do mojej A4 z 98R. i zalazłem cos takiego

http://www.allegro.pl/item410857764_audi_a3_a4_a6_c4_alarm_z_domykaniem_szyb_.html

Czy ktoś montował cos takiego?

Proszę o opinie

Pozdrawiam

wlasnie zamowilem ze scyzorem, jak przyjdzie zdam relacje :good:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zakupiłem kiedyś u tego allegrowicza sterownik do centralnego zamka z 2 pilotami działa do dziś bez problemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem kiedyś u niego sterownik MAXICAR do moje A4 i mogę powiedzieć że gość jest OK!

Dlatego że nigdy nie zakładałem wcześniej sterowników centralnego zamka sterowanych na pilota i koleś dał mi instrukcję bardzo dokładna "krok po kroku" Zgodnie z nią zamontowałem to urządzenie i do dziś nie mam problemów. Zaznaczam że Darek super tłumaczy przez telefon. A instrukcja przygotowana przez niego jest typowo pod rocznik, a dlaczego ? , a dlatego że ja mam rok '95 i chciałem zrobić u kolegi '98 i niestety już było inaczej, ale zmarnowałem godzinę i doszedłem co i jak :)

Jak najbardziej polecam Darka.

"zaznaczam, że Darek sprawdza czy wysyłany sterownik jest sprawny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boicie sie ze te centralki są tego prostego typu i inteligentni zlodzieje mogą przechwycic te kody?

Poprostu jak zamykacie lub otwieracie auto to kopiują te kody i otiwerają potem sobie sami!

Ja mialem taki przypadek dwa razy w golfie... kupilem taki prosty sterownik z allegro i dwa razy weszli sobie do środka jak do siebie i po radiach.... masakra. Dlatego też sie boje zrobic drugi raz tego samego bledu! Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji jest "ZMIENNY KOD !!! - w systemie KeeLoq firmy Microchip z USA".

kod zmienia się po kazdym uzyciu pilota (nadajnik i odbiornik mają wspolny algorytm zmiany kodów), więc jak podsluchamy jeden kod to możemy go sobie .... bo za chwilę bedzie inny i odbiornik nie powinien reagować drugi raz na ten sam kod. Teoretycznie mogą sobie podsłuchiwać.

Wiem, że stare alarmy i zamki ze stałym kodem (sygnał radiowy) nie stanowiły żadnego problemu, ale w końcu mamy wiek XXI.

Teraz pytanie czy po podsluchaniu kilku kodów złodziej nie będzie w stanie samemu wygenerować kolejnego kodu....

Może jest na forum ktoś kto może uspokoic uzytkowników podobnych urządzeń. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli będziesz miał taki alarm jako główne zabezpieczenie, to nie polecam... a z scyzoryki z tych alarmów po 170 są szemranej jakości... lepiej kupić kluczyk i skonfigurować z autkiem...[br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 09:28 _________________________________________________

kod zmienia się po kazdym uzyciu pilota (nadajnik i odbiornik mają wspolny algorytm zmiany kodów), więc jak podsluchamy jeden kod to możemy go sobie .... bo za chwilę bedzie inny i odbiornik nie powinien reagować drugi raz na ten sam kod. Teoretycznie mogą sobie podsłuchiwać.

Wiem, że stare alarmy i zamki ze stałym kodem (sygnał radiowy) nie stanowiły żadnego problemu, ale w końcu mamy wiek XXI.

problem tkwi jak łatwo jest obejść alarm... w Kosowie KFOR wystrzeliwywał rakiety które namierzały urządzenia radiolokacyjne i je niszczyły- odpowiedzią nieprzyjaciela było wyłączenie zasilania w odpowiednim momencie - rakieta nie widziała celu i setki tysięcy dolarow leciały w pole nie niszcząc celu... podobnie jest z tymi alarmami... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kepasa" chcesz powiedziec ze zlodziej moze nam odlaczyc zasilanie od alarmu, tak?

bo widzicie... rozchodzi sie o to ze kupilem auto z samym oryginalnym centralnym zamkiem bez pilota

i chce teraz zamontowac jakas centralke z pilotem zeby nie otwierac kluczykiem...

tak wiec zastanawiam sie wlasnie nad tymi zestawami za 150-170zl od "firma darek" i sam nie wiem... :/

co mowicie, brac to czy jakies inne mądrzejsze rozwiązanie?? :) Pzdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy wiele to zmieni ale może coś od nich ??

http://www.sklep.amt-alarmy.pl/

Kiedyś miałem od nich sterowanie centralnym zamkiem i pilot w kluczyku... działało bez zarzutu.

Za centralke zapłaciłem 55 zł o ile dobrze pamietam to był taki model: AMT MIKRO-STER (P018).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jeżeli ja mam już scyzoryk i na pilota centralny to co dołożyć żeby mieć alarm ? może ktoś poda konkretny model alarmu z allegro który mi spasuje ?

dolozyc alarm poprostu, alarm bedzie zazbrajany i rozbrajany z sygnalu podanego przez sterownik centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...