Skocz do zawartości
IGNOROWANY

buczenie i szum turbiny przy odpalaniu


niskopochylony

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam duży problem mianowicie jak odpalę rano auto to wszystko normalnie chodzi, ale jak auto trochę postoi (3h) i chce odpalić je ponownie to słyszę jakieś dziwne buczenie z pod maski i słychać jak turbina się kreci na sucho.... po kilku krotnym zgaszeniu i odpaleniu, ponownie udaje sie odpalić normalnie auto. Nawet czasami muszę około 10 razy zgasić i odpalić aby wkoncu olej doszedł do turbiny i żeby te dziwne buczenie przestało być.

Olej 5w30 castrol edge przebieg 260tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak turbo, jak go zgaszę to jeszcze słyszę jak schodzi w obrotów. Tak się tylko dzieje jak pojeżdżę jakis czas, pójde gdzies na około 3h i odpale. Rano jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie turbo, turbiny bys nie usłyszał to pompa sai załancza sie tylko przy określonej temp, dlatego rano jak jest zimno to się nie włancza, jak silnik jest lekko zagrzany to się włancza na krótki moment po odpaleniu.

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

i nie katuj już auta odpalają i gasząc po 10 razy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij waz z turbiny i zobacz jaki luz ma wirnik. moze ci juz turbo mowi papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwiększa? jeśli tak to sorry,nie słyszałem żeby kiedykolwiek turbo było słychać, jęsli turbo chodzi bez oleju to długo nie pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie spróbuję odłączyć tą pompę sai i sie okaże czy to bedzie to. Jest jakis bezpiecznik od pompy aby wyłączyć jej zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest w puszce z ecu tak że nie wiem czy ci opłaca się rozbierać możesz tez odłączyć wtyczkę od pompy ale bez kanału sie nie obędzie, i nie odpowiedziałeś na pytanie czy chodzi jednostajnie czy zwiększa obroty wraz z obrotami silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mieliscie racje... to ta pompa ;d kamień z serca mi spadl. Odpalilem poczekalem nie całą minutke i dzwiek ustal. Dziekuje za wszystkie porady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że koledzy szybko połapali się w temacie,więc zapytam.

U mnie jak chodzi pompa powietrza wtórnego te parę sekund po odpaleniu ,wypadają zapłony.Auto chodzi wtedy na benzynie. Świece dałem nowe wg. etki i starych ale nie pomogło?Jak wyłącza się ta dmuchawka i na gazie i na benzynie silnik suszarka. Vag narazie woła za ubogą mieszanke,ale to po długiej jeździe na gazie a to zdaje się kwestia zgrania map do sterownika gazu.

Ps .Silnik AVJ 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...