Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wyciek czynnika z układu klimatyzacji


alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Nabiłem niecały rok temu klime, przestała chłodzić z dnia na dzień okazało się że było tylko 100 g. czynnika

zrobili próbe szczelności i nabili, w tamtym tygodniu sytuacja sie powtórzła dzień wczesniej wszystko O.K

a tu nagle prawie przestała chłodzic pojechałem do warsztatu sprawdzili i okazało się ze w układzie zostało

120 g. więc nabili mi zpowrotem z dodatkiem zabarwiacza .

Teraz mam pytanie czy w tym modelu jest jakiś newralgiczny punkt gdzie występują przecieki ,żebym

wiedział gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien zaklad, skoro masz gdzies wyciek, nie powinna wyjsc proznia, rowniez test szczelnosci wyjdzie negatywnie, nie wiem jak ci mogli wogole nabic klime zkoro tydzien wszczesniej nabijali i juz nie ma czynnika, ja mysle ze jak masz wyciek to najpredzej z chlodnicy lub przewodu lub zaworach na przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien zaklad, skoro masz gdzies wyciek, nie powinna wyjsc proznia, rowniez test szczelnosci wyjdzie negatywnie, nie wiem jak ci mogli wogole nabic klime zkoro tydzien wszczesniej nabijali i juz nie ma czynnika, ja mysle ze jak masz wyciek to najpredzej z chlodnicy lub przewodu lub zaworach na przewodach.

automaty do klimatyzacji nigdy nie daja 100% pewności że układ jest szczely a nawet niewiem czy 10% he he automat wykryje jedynie urwany przewód i nic wiecej (sprawdzone ,zajmuje sie klima od kilku lat wiec wiem co pisze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zlokalizowałem wyciek ;( pod filtrem powietrza jest taka aluminiowa puszka do której idą przewody od klimy ta puszka jest pokryta oleistą mazią koloru bezbarwnego wpadającego w zieleń,nie widać żeby kapało poprostu jest zaoliwiona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten barwnik wyszedl chyba, pod UV powinienes widziec gdzie jest wyciek, ja mialem przy wejsciu do chlodnicy klimy , napisz tez gdzie nabijales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijałem na Swojczyckiej u Dzwończyka, niestety niemam UV :no

Poczekam do poniedziałku i podjade gdzieś do fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijałem na Swojczyckiej u Dzwończyka, niestety niemam UV :no

Poczekam do poniedziałku i podjade gdzieś do fachowców

Tak myslalem :tongue4: Nabijalem sam tam u nich ..... wogole caly ten serwis to porazka, juz kiedys jak bylem b5 to mi podpadli, ale szybko chcialem nabic klime, wszystko przeszlo ok, klima dzialala super 2 tyg , pozniej wogole, pojechalem znow, pod uv sprawdzil ze jest nieszczelnosc - wlasnie przy wejsciu do chlodnicy , wymienilem chlodnice, oringi, napelnili mi drugi raz za free, ale juz tam nie pojade, to samo dzieje sie z xsarą matki - identyczna sytuacja , tylko ze niby wycieku niema .....

W kazdym badz razie powinni Ci wskazac gdzie jest nieszczelnosc , wtedy zrobisz to i spowrotem do nich niech napelniaja - bron boze NIE PLAC !! Napewno codziennie maja kilka takich przypadkow .... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam zamiaru tam już jechać :evil:

poszukam jakiegoś warsztatu gdzie specjalizują się w klimach żeby naprawili wyciek i napełnili klime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz UV to kup chociazby zapalniczkę z diodą UV, swiatlo nie bedzie tak mocne ale tez powinno zadzialac jak samemu lokalizujesz wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automaty do kliatyzacji nigdy nie daja 100% pewności że układ jest szczely a nawet niewiem czy 10% he he automat wykryje jedynie urwany przewód i nic wiecej (sprawdzone ,zajmuje sie klima od kilku lat wiec wiem co pisze )

Zalezy jaki automaty jeszcze nie specjalizuje sie w klimie tylko w mechanice, ale klima tez sie zajmujemy ale kolega z ktorym pracuje jest specem w tej dziedzinie fakt faktem mowi zawsze ze po maszynie trzeba sprawdzic promieniami UV czy nie ma wycieku, ale u nas nie zdazylo sie ze by sie maszyna pomylila, moze dla tego ze ma niecale 2 miesiace.

A co to za zaklad gdzie specjalizuja sie w klimie i nie maja UV do przeswietlania czy nie ma gdzies wyciekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie klimy na ul. Grota Roweckiego stwierdzili wyciek z okolic osuszacza dokładnie nie wiedzieli

czy z samego osuszacza czy z przewodów co dochodza do niego , więc kazałem wymienić osuszacz, ale

się okazało że od roku 2004 audi wprowadziło nowy model osuszacza :evil: i produkowali go około rok :evil: i cięzko

go dostać :evil: jest na zamówienie w serwisie audi cena około 500 zł.

Więc narazie wymienili oringi jak to nic nieda to zamówie nowy.

Wracając do sprawdzania wycieku serwis nie jest w stanie dać nawet 80 % szczelności bo jeśli jest minimalny wyciek a takie się zdzrzają najczęściej to oni w warunkach warsztatowych tego nie wykryją dopiero podczas

jazdy jak sie klima dobrze rozgrzeje i pod maska jest odpowiednio wysoka temperatura (jazda w korku) wtedy dopiero można zlokalizować wyciek urządzeniem, ale nikt nie jezdzi z podpiętym urządzeniem po mieście :decayed:

Tak mi powiedzieli w serwisie klimatyzacji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie klimy na ul. Grota Roweckiego stwierdzili wyciek z okolic osuszacza dokładnie nie wiedzieli

czy z samego osuszacza czy z przewodów co dochodza do niego , więc kazałem wymienić osuszacz, ale

się okazało że od roku 2004 audi wprowadziło nowy model osuszacza :evil: i produkowali go około rok :evil: i cięzko

go dostać :evil: jest na zamówienie w serwisie audi cena około 500 zł.

Więc narazie wymienili oringi jak to nic nieda to zamówie nowy.

Wracając do sprawdzania wycieku serwis nie jest w stanie dać nawet 80 % szczelności bo jeśli jest minimalny wyciek a takie się zdzrzają najczęściej to oni w warunkach warsztatowych tego nie wykryją dopiero podczas

jazdy jak sie klima dobrze rozgrzeje i pod maska jest odpowiednio wysoka temperatura (jazda w korku) wtedy dopiero można zlokalizować wyciek urządzeniem, ale nikt nie jezdzi z podpiętym urządzeniem po mieście :decayed:

Tak mi powiedzieli w serwisie klimatyzacji :wink4:

Jak pech to pech .... moze poszukaj uzywanego jakiegos, albo jakis zamiennik ?? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie klima chłodzi :rolleyes: mam podjechać za tydzień na sprawdzenie a wtym czasie będą szukać zamiennika.

kazdy wyciek w układzie klimatyzacji znajduje w ciagu 1 godziny w mojej firmie (są sposoby zeby podnieśc cisnienie w układzie klimatyzacji bez potrzeby jazdy w korkach)

Właśnie w ten sposób sprawdzali szczelność (podnosili ciśnienie) :cool1:

Ale nie oni jedni twierdzą że to nie daje 100 % szczelnosci tylko warunki drogowe weryfikują szczelność.

U tych co dawali 100 % szczelnosci byłem dwukrotnie i więcej nie pojade :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ! Mam podobny problem klima niechłodziła , wiec pojechałem ją nabic wpuścili mi 850 g gazu i przez jakis miesiąc było oki ale zauważyłem ze kiedy gasiłem auto słyszałem jakby ulatniajacy się gaz z okolic filtra pyłkowego i po czasie około 30 sekund przestawało syczeć .W tej chwili klimatyzacja juz nie chłodzi !!! Może ktoś mi podpowie jaka to usterka i jak ją usunąć ??? Pozdrawiam HONZIK79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...