Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z laptopem, może ktoś pomoże?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Laptop LG e200

Przeglądalem internet i nagle zawiesiło mi komputer. Zrobiłem restartu, i nawet nie zdążył załadować Windows i znów zawiecha, po kilku razach restart udało mi się wejść w BIOS ale tylko na chwile bo tu tez zawiecha. I tak cały czas, bez żadnej możliwości załadowania Windows. Próba załadowania Windowisa z płyty tez nie powiodła się ale co ciekawe Linux ruszył z płyty i komputer chodził. Wiec próbował em dalej z windowsem i udało sformatowac i zainstalowac win xp ale komp srasznie spowolniony i lubi się wieszac, generalnie nie da się pracować na nim. Jakieś pomysły jak zdiagnozować co Siadło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dysk twardy powoli mówi dość. Jego koniec objawia się najpierw sporadycznymi spowolnieniami systemu, wolniejszym otwieraniem/kopiowaniem plików. Potem zaczyna konkretnie mulić i kończy się na zwiechach systemu, uszkodzeniem plików systemowych i nieładującym się systemem itd. Linux z LiveCD ruszył i działał stabilnie, bo on sobie ładuje wszystko do pamięci RAM i uszkodzony HDD nie ma na niego zbytniego wpływu. Jeżeli masz jakieś ważniejsze dane to proponowałbym w miarę możliwości zrobić sobie zawczasu kopie zapasowe na pendrive czy innym nośniku.

Dla pewności możesz przeskanować dysk oprogramowaniem typu HDTune, HDDScan, MHDD czy dedykowanymi programami od producentów dysków. Jak powykrywa uszkodzone sektory to już wiesz co może powodować takie zachowanie laptopa. A 100% pewność da już tylko (o ile masz możliwość) podmiana dysku na inny, sprawny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w biosie też się wiesza, a jak wiadomo nie używa wtedy HDD, może coś z pamięcią RAM weź przepnij z innego laptopa na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem panowie dodać ważną informacje Ze zaraz po tym jak nie mogłem załadować systemu i pracować w Biosie zacząłem po kolei wyciągać dysk, pamięć, I bez tych o sprzętów identyczne zachowanie, wiec w sumie wtedy wykluczylem dysk i pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...