Skocz do zawartości
IGNOROWANY

demontaż kokpitu


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma ktos jakies doswiadczenia w demontazu kokpitu, muszę zdjąc górną część kokpitu, moze jakies rady, będe wdzieczny bo nie wiem czy sam ogarnę temat. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zdemontować kokpit musisz rozebrać cały przód tzn srodkowy tunel osłona nad nogami schowek po stronie pasażera zdemontować zegary i jeszcze pare żeczy sporo roboty ale do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek juz mam rozebrany a tunel srodkowy w jakim celu? jest on połączony z kokpitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam belka nad esp kubek taka metalowa połaczona z belka pod deska rozdzielcza, tak jak pisze tom zdemontuj schowek, pozniej obudowe nad nogami kierowcy, boczki deski rozdzielczej, tunel srodkowy zaczynajac od podłokietnika i srubami pod tylna popielniczka, popielniczka przod , lewar mieszek,radio klimatronik , i dalej :) ponizej masz moje zdjecia

Zdj_cie0034.jpg

Zdj_cie0035.jpg

jak masz podswietlane kratki to poodpinaj instalacje, i pamietaj o srodkowej kratce nawiewu na szybe i czujnik nasłonecznienia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję i co widziałem, to pod tunelem i pod licznikiem były śruby trzymające kokpit, osobiście nigdy nie rozbierałem audi, lagunę 2, forda mondeo mk2 i mk3, peugeota 406 i 407 robiłem, stąd moje przypuszczenie że tu prawdopodobnie będzie podobnie. I jeszcze ważne do czego chcesz to zdjąć, w niektórych modelach aut łatwiej było odkręcić belkę pod kokpitem i wyjąć to wszystko razem, wtedy zostawała tylko nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymiezam się do zdjęcia bo przez nieuwage założyłem pęknięty wentylator nawiewu ( stary odmówił posłuszeństwa) na małych obrotach było ok jak dałwm więcej to wirnik pękł i roz.... to miejsce gdzie się przykręca wentylator lękł w poprzeg i do tego spora dziura jestem w trakcie klejenia potem moze to wzmocnie jakąs żywicą ale ogólnie słabo to widzę i chyba będę musiał wynienic cały ten kanał wentylacyjny więc ogólnie lipa no i pogoda dotego:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo nie chodzi mi o nagrzewnice tylko o plastikowy okrągły element w który wkłada się wentylator AUDI A4 B6 NAGRZEWNICA Z OBUDOWĄ KLIMA EUROPA (3794229758) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to tam gdzie ten okrągły otwór niestety widze na zdjęciu że jest on razem z kanałem nadmuchowym a nie ma miejsca zeby to zdemontowac wiec ... lipa

---------- Post dopisany 12-01-2014 at 13:08 ---------- Poprzedni post napisany 09-01-2014 at 19:07 ----------

ok obudowa poklejona jutro montuje wentylator, obylo sie bez rozbebeszania niuni :decayed: ale łatwo nie było hehe, nie zyczę nikomu takiej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjecie deski w b6/b7 nie jest trudne jak się wie gdzie są wszystkie śrubki i co po kolei trzeba odkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym problem gdybym to wiedzial to wolal bym ja wyjac pewnie by było szybciej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...