Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AFN cos słabnie. Prośba o sprawdzenie logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Filtr powietrza jakies 5-6tys km temu, filtr paliwa razem z rozrzadem czyli ok 40-45 tys km temu. Jesli chodzi o przeplywke, to kiedys jak ja czyscilem balem sie dotknac tych wewnetrznych czujnikow(precikow). Przeczytalem na forum ze mozna czyscic delikatnie i tez tak zrobilem. Efekt zaskakujacy:)

Opublikowano
Filtr powietrza jakies 5-6tys km temu, filtr paliwa razem z rozrzadem czyli ok 40-45 tys km temu. Jesli chodzi o przeplywke, to kiedys jak ja czyscilem balem sie dotknac tych wewnetrznych czujnikow(precikow). Przeczytalem na forum ze mozna czyscic delikatnie i tez tak zrobilem. Efekt zaskakujacy:)

filtr paliwa dla spokoju bym wymienił , bo ta nasza jakość ON:facepalm:

Opublikowano
  • Autor

wymienie w przyszłym miesiącu. Po wymianie jakie logi zrobić żeby sprawdzić czy jest jakas poprawa?

Opublikowano
wymienie w przyszłym miesiącu. Po wymianie jakie logi zrobić żeby sprawdzić czy jest jakas poprawa?

dynamiczny 004 od niskich obrotów

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dzisiaj wymieniłem filtr paliwa. Wklejam logi dynamiczne 004:

Grupy: 004 - 004

Po wymianie zrobiłem około 15km i dopiero potem robilem logi. Wydawalo mi się że znowu coś słabo turbo pompuje więc zrobiłem dodatkowo grupe 003 i 011

Grupy: 003 - 003

Grupy: 011 - 011

jak uważacie?

Opublikowano

układ podciśnienia nie domaga, profilaktycznie możesz wymienić wszystkie wężyki na nowe takie sztywna by ciasno wchodziły i docięta na styk, im mniejsza pojemność układu tym lepiej, wężyki takie paliwowe będą spoko, sylikonowe lipa

Opublikowano

Czemu silikony lipa??

Opublikowano

wsadź wężyki sylikonowe i zrób loga 011d, potem wsadź sztywne wężyki takie od paliwa i zrób 011d, porównaj logi i sam zrozumiesz czemu silikonowe to lipa, albo wsadź jakie kolwiek wężyki tylko dotnij każdy z zapasem, zrób 011d, potem po skracaj wężyki na styk i zrób 011d, porównaj logi, jak by sylikon był dobry to w fabryce by wsadzali a nie sztywne wężyki w oplocie...

Opublikowano

Czyli mowisz ze puchna,dotyczy sie to silikonow fimc.pl

Opublikowano
  • Autor
układ podciśnienia nie domaga, profilaktycznie możesz wymienić wszystkie wężyki na nowe takie sztywna by ciasno wchodziły i docięta na styk, im mniejsza pojemność układu tym lepiej, wężyki takie paliwowe będą spoko, sylikonowe lipa

Kiedyś się do tego zabierałem i też myślałem o wymianie na paliwowe. Jednak ciężko było dostać odpowiedni wężyk o odpowiedniej średnicy(chodzi mi o sklepy motoryzacyjne). No i moje pytanie brzmi - czy ma to jakieś znaczenie? nie chciałem ich wymieniać żeby nie narobił bigosu... Czy ktoś kupował w ASO? jaki koszt ?

Opublikowano

nie puchną tylko się kurczą, no właśnie czemu ori rury całego dolotu nie są silikonowe tylko z normalnej zbrojonej olejo odpornej gumy, przecież sylikon jest tańszy od gumy, nie muszą być paliwowe ale żeby były w miarę sztywne, nie wiem w jakim sklepie byłeś ale to nie był motoryzacyjny skoro nie mieli takich wężyków, będę strzelał ale potrzebujesz z 1,5m wężyka 3,5mm i z 0,5m wężyka 4mm, jak ktoś pamięta lepiej niech mnie poprawi, wymieniaj po jednym, czyli zdejmujesz jeden i w jego miejsce wsadzasz docięty tej same długości, a jak widzisz że ten nowy może być krótszy to go dotnij by nie było zbędnego zapasu, porządny wężyk w motoryzacyjnym niech kosztuje 16zł/m, zadzwoń do aso spytaj o cenę, sądzę że będzie zaporowa

Opublikowano
nie puchną tylko się kurczą, no właśnie czemu ori rury całego dolotu nie są silikonowe tylko z normalnej zbrojonej olejo odpornej gumy, przecież sylikon jest tańszy od gumy, nie muszą być paliwowe ale żeby były w miarę sztywne, nie wiem w jakim sklepie byłeś ale to nie był motoryzacyjny skoro nie mieli takich wężyków, będę strzelał ale potrzebujesz z 1,5m wężyka 3,5mm i z 0,5m wężyka 4mm, jak ktoś pamięta lepiej niech mnie poprawi, wymieniaj po jednym, czyli zdejmujesz jeden i w jego miejsce wsadzasz docięty tej same długości, a jak widzisz że ten nowy może być krótszy to go dotnij by nie było zbędnego zapasu, porządny wężyk w motoryzacyjnym niech kosztuje 16zł/m, zadzwoń do aso spytaj o cenę, sądzę że będzie zaporowa

:thumbup1:

Opublikowano
  • Autor
nie puchną tylko się kurczą, no właśnie czemu ori rury całego dolotu nie są silikonowe tylko z normalnej zbrojonej olejo odpornej gumy, przecież sylikon jest tańszy od gumy, nie muszą być paliwowe ale żeby były w miarę sztywne, nie wiem w jakim sklepie byłeś ale to nie był motoryzacyjny skoro nie mieli takich wężyków, będę strzelał ale potrzebujesz z 1,5m wężyka 3,5mm i z 0,5m wężyka 4mm, jak ktoś pamięta lepiej niech mnie poprawi, wymieniaj po jednym, czyli zdejmujesz jeden i w jego miejsce wsadzasz docięty tej same długości, a jak widzisz że ten nowy może być krótszy to go dotnij by nie było zbędnego zapasu, porządny wężyk w motoryzacyjnym niech kosztuje 16zł/m, zadzwoń do aso spytaj o cenę, sądzę że będzie zaporowa

dzwoniłem do ASO gościu powiedział tak:

"no są takie wężyki oznaczone jako 3,5/2 - kosztuje 40zł/m, 5,0/2 - koszt 70zł/m, i jest jeszcze jakiś 1,4/2 - koszt 20zł/m "(cytowanie dosłowne ;))

niby z tego co miał tam napisane 3,5 potrzeba ok 1m, 5,0 także ok 1m, natomiast 1,4 - ok 2m

Opublikowano

Majatek ;-)

Opublikowano
  • Autor
Majatek ;-)

nie chodzi o majątek, chodzi o wymiary. Ceny podałem dla orientacji

---------- Post dopisany 09-02-2014 at 10:59 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2014 at 19:59 ----------

wydaje mi się że chodzi o turbo. Zdjąłem wąż i zrobiłem zdjęcie łopatek. i wyglądają tak

201402081_ehrxqwr.jpg

201402081_ehrxqwx.jpg

:/

Opublikowano

wirnik ok ale szpara.. im większa szpara wirnik- muszla tym gorzej, turbo po działa jeszcze ale szału na niej nie będzie już

Opublikowano
  • Autor
wirnik ok ale szpara.. im większa szpara wirnik- muszla tym gorzej, turbo po działa jeszcze ale szału na niej nie będzie już

Czyli nie ma sensu wymieniac wezykow nie ? Jak będę miał czas i warunki (tzn żeby było cieplo i znajde kogos kto ma kanal ;) ) to wyczyszczę turbo. Nie zamierzam dużo inwestować bo niose się z zamiarem sprzedaży, ale to może jeszcze rok potrwać.

Opublikowano

no ładnie kombinujesz, wężyki szkoda ci wymienić ale na bezsensowne czyszczenie turbo kasę masz...

Opublikowano
  • Autor
no ładnie kombinujesz, wężyki szkoda ci wymienić ale na bezsensowne czyszczenie turbo kasę masz...

jeśli chodzi o wymianę wężyków to napisałem to w formie pytającej. Natomiast kwestia czyszczenia turbo napisane jest w formie "zrobię to sam" :) Niby czemu uważasz że będzie to bezsensowna operacja ? Przecież geometria się przycina ...

Opublikowano

to w formie odp ci napiszę żebyś wymienił wężyki bo to pierwsze co należy zrobić jak jest problem jak u ciebie

ja nie widzę sensu czyszczenia turbo ale jak chcesz się sam pobawić to czemu nie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.