Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza


rafalx11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem tkwi w tym ze wczoraj zauważyłem na wyświetlaczu komputera zwiększone spalanie chwilowe , kilka dni temu wymieniałem uszczelkę pod głowicą

i rozrząd a w miedzy czasie jeszcze korygowałem kąt wtrysku na pompie bo był zły . Jaka może być przyczyna i co z tym zrobić a i kasowałem inspekcję serwisową jeszcze za pomocą przycisków przy liczniku .

Pojawił się jeszcze problem z ABS-em , przy zapalaniu trzy razy zaświeci i zapiszczy wykrzyknik na wyświetlaczu oraz raz mrugnie kontrolka kontroli trakcji a potem jest normalnie . Jeszcze nie zagłębiałem się w temat więc proszę o pomoc .

A4 Avant 1.9 110 AVG .

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci wszystko poskładali i po podłaczali ? ,sprawdz wszystkie wtyczki ,czujniki kostki ,rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to wszystko robiłem wiec składałem na spokojnie i raczej dobrze . Wczoraj jeszcze przeczyściłem wtryski środkiem Liqui Moly (OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY DIESEL 2666) , który podałem bezpośrednio do filtra paliwa . Tak mi poradził znajomy mechanik ponieważ auto stało około 2 tygodnie więc mogło to pomóc . Zobaczymy prześcigam auto na trasie i zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po psikac wyciągnięte ? czy do paliwa sie dodaje ? . Mimo wszystko spalanie chwilowe jest wysokie siega max około 39 litrow . przedtem bylo max 29 . CO Z TYM ZROBIĆ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do paliwa sie nic nie dodaje ,zadne cuda w postaci LM do wtryskow ,jak cos pomoze to na chwile ,zuzytej czesci nie da sie zregenerowac wlewajac coś do silnika czy baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło o regenerację tylko o oczyszczenie . A co do wykrzyknika przy uruchomieniu silnika to aku umiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowy no name ( topla ) kupiony za 170 zeta 4 lata temu i kreci do dzis jak oszalały ,sam jestem w szoku i ma tylko 60A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tez cos takiego mialem trzy lata i umarł ! ! teraz wsadzilem podchodzona centre i ladowalem cala noc i kerci bez wykrzyknika zobaczymy jak dlugo . Spalanie na trasie Sanok - Zakopane komputer pokazał 4.5 . Myślę ze zle niejest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i jak z tym spalaniem? nie wiesz co było? bo u mnie jest chyba to samo zauważyłem, że wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA przejechałem trasę Sanok Zakopane i się uspokoiło , spalanie wróciło do normy . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no się udało , Teraz zauważyłem ze coś świruje wskaźnik paliwa mimo zatankowania wskaźnik opada do zera i rzeczywistego poziomu , dziwna sprawa ale myślę ze albo pływak albo coś na kablach bo już kiedyś lutowałem wiązkę pod nogami kierowcy bo była zamoknięta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie odwrotnie. komputer wskazuje dystans do przejechania 120km, za chwile 80km czyli że powinna być już rezerwa, chwile potem z powrotem pokazuje dystans 120km, a wskazówka pokazuje że jest jeszcze paliwo, no i nie wiem czy jest jeszcze paliwo czy już nie ma, komputer chyba zwariował od tych mrozów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...