Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[b5 1.8] najprawdopodobniej panewka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, kiedys opisywalem ze przy niektoprych obrotach itd z silnika slychac takie przerazliwe grrrrr :) (inaczej nie moge opisac)

Na podnosniku (windzie jazda bez obciazenia) jest cisza, tak samo na wolnych obrotach nic nie slychac ... PRZY WCISNIECIU PEDALU GAZU GDY AUTO NA KOLACH slychac denerwujacy dzwiek ... najlepiej slychac gdy zacisniety reczny i na 2 biegu chce ruszyc .... podczas jazdy na kazdym biegu ucisza sie gdy np auto juz pedzi swoim pedem :) a jak tylko nacisne pedal to przy malych obr slychac w srodku cosik, boje sie ze to cosik powaznego...

Niestety z mechanikow nikt nie byl w stanie stwierdzic co to jest ... moze macie jakiegos super mechanika od silnika lub napedu okolice QRAQ lub KATOWIC ....

A swoja droga co to moze byc ?

dzieki za inf

Opublikowano

Cieżko dumać na odleglość ale jesteś pewnien że to nie sprzęgło, skrzynia czy układ przeniesiania napędu. Na silnik bym stawiał w ostateczności.

Opublikowano
  • Autor
Na silnik bym stawiał w ostateczności.

Nio kolejny mechanik potwierdzil ze to panewka ... (tylko nie wiem ktora bo ponoc kilka ich jest :) ) czy przy wymianie trzeba caly silnik rozbierac ?

Opublikowano
  • Autor

Witam poszla mi panewka (tylko nie wiem ktora) kupujac audi mialem zly bagnet i pewnie ktos jezdzil na malej ilosci oleju i dobil silnik. Teraz jak dam gaz do dechy slysze glosne grrr mechanicy mowia ze to panewka i teraz dylemat bo remont silnika w zaleznosci ktory mechanik jeden mowi 1tys inny minimum 3 tys i komu powierzyc auto ? czy nie lepiej kupic jakis silnik i zrobic przekladke ? acha i czy do wymiany panewek trzeba wyjmowac i rozmontowywac caly silnik ? moze tylko wystarczy od spodu sciagnac mise i wymienic :)

PS. W skodzie 105 tak sie wymienialo i bryka jezdzi do dzis :)

lukas23: nie wiem po co Ci bylo dwa takie same tematy nie mozna bylo ciagnac w jednym :?: na zlocie stawiasz :564: za scalenie :diabel:

Opublikowano

Jeżeli za remont "jeden chce 1 tys." to raczej nie warto zmieniać silnika.

Opublikowano
Witam poszla mi panewka (tylko nie wiem ktora) kupujac audi mialem zly bagnet i pewnie ktos jezdzil na malej ilosci oleju i dobil silnik. Teraz jak dam gaz do dechy slysze glosne grrr mechanicy mowia ze to panewka i teraz dylemat bo remont silnika w zaleznosci ktory mechanik jeden mowi 1tys inny minimum 3 tys i komu powierzyc auto ? czy nie lepiej kupic jakis silnik i zrobic przekladke ? acha i czy do wymiany panewek trzeba wyjmowac i rozmontowywac caly silnik ? moze tylko wystarczy od spodu sciagnac mise i wymienic

PS. W skodzie 105 tak sie wymienialo i bryka jezdzi do dzis

powiem tak ze przerabialem temat remontu silnika w rover 623 i w kazdym innym wypadku robil bym remont bo tak masz pewnosc ze masz wszystko wymienione i cie silnik nie zawiedzie a jak kupisz uzywany to nigdy nie bedziesz mial 100% a nawet 50% pewnosci ze kupisz silnik w lepszym stanie co masz teraz. koszta sadze ze podobne remont=wymiana bo robocizna to ok 900-1000 + czesci a kupujac silnik to ok 2000-2500+przelozenie majac jakies dojscie do czesci taniej to chyba nawet remont wyjdzie taniej to jest moje zdanie moze niech wypowie sie ktos co na codzien dlubie w autkach!!!

[ Dodano: 04-01-2007, 21:27 ]

Jeżeli za remont "jeden chce 1 tys." to raczej nie warto zmieniać silnika

ale to za sama robote raczej

Opublikowano

Nikt ci z fusów nie będzie wróżył jeśli zatarło sie wenątrz to trzeba rozebrać i zobaczyć co do wymiany. Co do kosztów pogadaj z mechanikiem od do ile może wyjść.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki panowie za inf (chyba remont bedzie trzeba zrobic tylko teraz fachowca poszukac co i po kosztach zrobi i dobrze przede wszystkim).

w przyszlym tyg bede u mechanika moze stwierdzi co i jak z naprawa ... ponoc zawieszenie mozna wyciagnac i dostac sie do panewek od misy olejowej hmmm kompletnie sie na tym nie znam ...

PS dostane za powtorzenie posta, bo fakt pisalem o tym ale nie bylo mi dane wiedziec na 100% ze to panewka :) sorki admin za post o tym samym drugi raz ...

[ Dodano: 10-01-2007, 23:16 ]

hej bylewm w salonie AUDI pytac o koszt mniej wiecej, szczerze powiem ze chyba zwalilem ich takim pytaniem - ile kosztuje wymiana panewek na korbowodzie :) - panewki okoilo 25zł za sztuke a koszt ... PANIE to ... Panie hmm nie potrafie odpowiedziec na to pytanie ale bardzo duzo ...

Zawiozlem do medchanika bo niestety bylo juz coraz gorzej mam nadzieje ze zrobia mi dobrze silnik i nie policza wiecej niz 1500 zł jutro beda rozkrecac i dostawac sie do panewek od spodu ... pochwale sie co i jak (oby to byly dsobre wiesci)(

pozdrawiam

[ Dodano: 12-01-2007, 20:48 ]

Helow ostatnia, wiadomosc ŚRUBA prz laczeniu panewek oderwala sie i latala w misie olejowej ostatnie dechy zanim zdecydowalem sie zjechac na warsztat to na 5 biegu przy lekkim dodaniu gazu byl zgrzyt... rozebrali mi silnik i stwierdzili ze bylo zmeczenie materialu dobrze ze druga sruba nie urawala bio wtedy bylby remont bardzo drogi ... jutro bede wiedzial koszt oby wszytsko gralo :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.