Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Słaby AJM 116 pomocy! :/


wiater85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i już wyjaśniam..

W pewnym momencie użytkowania samochodu zauważyłem, że auto jest słabsze jeszcze tak trochę jeździłem aż w końcu turbina zaczynała się wyłączać i w ogóle auto przestało ciągnąć.. (muł że szok) 120km/h i koniec. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu poprawiało się i jechało ..ale po chwili sytuacja analogiczna jak wcześniej:/ Zaznaczę przy tym że auto ciągnęło ładnie od dołu tak do 2500 obrotów na min. a później brakowało mocy :/ Poczytałem trochę na różnych forach ( i wszystko wskazywało na N75) żeby się upewnić pojechałem na VAG.. Wyskoczył jeden błąd: „Błąd 462D Regulacja ciśnienia doładowania powyżej granicy regulacji” Postanowiłem wyczyścić zaworek N75 ale podczas tego zabiegu urwała się przy nim jedna rurka mocująca wężyk, nie pozostało nic innego jak kupić nowy. Teraz w skrócie: Zamontowałem nowy i sytuacja zmieniła się o 180 stopni auto jest słabe od dołu tak jak by pracowało bez turbiny natomiast od 2500 i wzwyż ładnie się wkręca i ciągnie. Ostatnio sprawdzałem sztangę od gruszki i może minimalnie chodzi w gorę i w dół.. chyba to jest przyczyna jak myślicie?? A jeśli tak to jak ją wymontować żeby nie uszkodzić turbiny i w jaki sposób ją wyczyścić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu autka sztanga powinna podejść na maxa do góry (jest tam nawet jej ogranicznik) jeśli tak nie jest to sprawdz przewody podciśnieniowe które do niej prowadzą. Wyczyscić raczej sie jej nie da,ale możesz spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu mam szukac mam model b6 2005 rok 1.9 tdi

ale czego szukac ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staniesz z przodu auta to przed wentylatorem klimatyzacji tym elektrycznym nad sprężarką klimatyzacji jest zamocowany N75 ma białą (szarą) główkę więc powinieneś go zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...