Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

A co w tym dziwnego. Trep albo glina :grin:

Tru:decayed:

Jakos nie moge go sobie wyobrazic w zadnej z tych rol:kox:

Dlaczego ? Mam 27 lat wysługi więc mi się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania że jak człowiek sobie nie odłoży "za młodego" to żadna emerytura nie pomoże.

Dokładnie. Nie pomoże, bo jej nie będzie :decayed: I tyle w temacie. Jeszcze jak ktoś załapał się na stare warunki, to dostaje lub dostanie jakieś normalne pieniądze. Osoby, którym zostało jeszcze trochę czasu do wieku emerytalnego dostaną jakieś śmieszne pieniądze, za które może uda się zatankować auto do pełna i kupić hot-doga. Natomiast pokolenie obecnych 30-latków może zapomnieć o kasie bo jej po prostu nie będzie. Zostaną jakieś marne ochłapy, które na nic nie wystarczą. I tak jak Jarek napisał. Jeżeli samemu sobie nie odłożysz to będziesz miał przej..... :kwasny: Tak, zgadza się, żyjemy w chorym kraju i na każdym kroku jesteśmy dymani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam się nad tym zastanawiam, jestem teraz w OFE ale... Właścicieli firm OFE interesuje tylko zysk i jego maksymalizacja i w d*pie mają czy i ile emerytury za kilkadziesiąt lat dostanie klient, dlatego im większe prowizje od "zarządzanych" pieniędzy tym lepiej dla OFE. Szkoda, że Państwo, skoro już oddaje część moich pieniędzy, to dlaczego jakiejś tam firmie a nie mnie?:kwasny: Dodatkowo-OFE zarządzają nieswoimi pieniędzmi, nie ryzykują własnym kapitałem. Nie wiem do końca jak jest, ale czy OFE, jeśli źle zainwestują i tracą kasę emerytów, to muszą im to wyrównać minimum do kwot wpłacanych składek?

ZUS-sami znamy negatywy: pałace, marnotrawienie pieniędzy na administrację nimi, itd, a z drugiej strony, to chociaż te pieniądze idą dla polskich emerytów-naszych rodziców na ich życie.

Trzeba mocno rozważyć ten problem.

PS. Mówi się, że Polska jest biednym krajem, ale mnie czasami nachodzi taka refleksja, że może jednak tych pieniędzy w państwowym skarbcu wcale nie jest wcale tak mało, a są po prostu źle zarządzane przez władze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że liczy mu się ósma klasa i średnia szkoła do wysługi :grin:

To przez takich ludzi nasz system ma problemy... bo mało dają a dużo biorą...

Reszta społeczeństwa dużo daje mało bierze... albo dużo daje a nie weźmie nic :facepalm:

Mało to jest ludzi którzy poszli do roboty zaraz po wojsku a nie dożyli 60 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy malo dajemy w stosunku do tego co później oczekujemy. Podobne systemy emerytalne działają kiedy jest nadwyżka oplacajacych składki w stosunku do tych pobierających świadczenia. Problem zaczyna sie chociażby przy ujemnym przyroście demograficznym, bezrobociu wśród młodych ludzi. I nie ma na to rady jeśli zus nie będzie finansowany z dodatkowych źródeł. A co do emerytów mundurowych itp, powinni mieć zapewnione przekwalifikowanie a kasa do reki dopiero po 67.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy malo dajemy w stosunku do tego co później oczekujemy. Podobne systemy emerytalne działają kiedy jest nadwyżka oplacajacych składki w stosunku do tych pobierających świadczenia. Problem zaczyna sie chociażby przy ujemnym przyroście demograficznym, bezrobociu wśród młodych ludzi. I nie ma na to rady jeśli zus nie będzie finansowany z dodatkowych źródeł. A co do emerytów mundurowych itp, powinni mieć zapewnione przekwalifikowanie a kasa do reki dopiero po 67.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Nikt Ci nie bronił isc do służby mundurowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do ludzi mam pretensje. Nie wina mundurowego przecież, ze ktoś tak a nie inaczej spieprzyl system. Z reszta powstał w zupełnie innych warunkach więc trudno zamiary oceniać dzisiejszymi kryteriami.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES - masz 27 lat wysługi i w profilu wiek 38, zacząłeś pracować jako 11-latek ?

szacun Chłopie :naughty:

Przesłużyłem 18 lat w SG na Placówce , a artykuł 74 ust. 2 ustawy o SG mówił, że każdy 1 rok służby na Placówce lub Strażnicy liczy się do wysługi emerytalnej jako 1,5 roku więc po 18 latach miałem łącznie 27 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES - masz 27 lat wysługi i w profilu wiek 38, zacząłeś pracować jako 11-latek ?

szacun Chłopie :naughty:

Przesłużyłem 18 lat w SG na Placówce , a artykuł 74 ust. 2 ustawy o SG mówił, że każdy 1 rok służby na Placówce lub Strażnicy liczy się do wysługi emerytalnej jako 1,5 roku więc po 18 latach miałem łącznie 27 lat.

Jak pilot myśliwca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek się uczy całe życie - nie wiedziałem Kolego :hi:

a co do mundurowych to Kolega wyżej dobrze napisał "kto Wam bronił iść " :wink:

Taki był przepis do roku 2013 i ja z niego skorzystałem . Już ten artykuł w ustawie o SG został uchylony ale lata przesłużone zaliczają wstecz na jego podstawie. Obecnie nowo przyjęty funkcjonariusz Policji, SG, SP, Wojska żeby iść na emeryturę musi spełnić dwa warunki jednocześnie - 25 lat służby i wiek 55 lat. Czyli przyjmując się do służby w wieku 20 lat musi przesłużyć 35 lat.

Możemy wracać do tematu OFE czy ZUS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja r7 ale puste stwierdzenie "kto wam bronił iść" nie wnosi niczego do dyskusji o systemie emerytalnym i jego możliwych wariantach. przecież nikt tu nie mówi przez pryzmat zazdrości czy chęci dokopania komuś kto w mundurowce pracuje bądź pracował. Chodzi o czysta matematykę, jeśli socjal kaze liczyć rok pracy jako 1,5 to kto doplaca te różnice do ZUS? Skarb państwa czyli wszyscy. Czy to dobre? Nie podejmuje się jakiejkolwiek oceny ani dalszej dyskusji bo w Polsce ciężko się z ludźmi dogadać, zamiast myśleć to ludzie biorą wszystko personalnie i zaczyna się przepychanka. A ja odwyklem juz od tego polskiego piekielka.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest praktycznie w każdym normalnym państwie, że pewne instytucje jak Policja, Wojsko, SG nic nie wyprodukują, nie zarobią na siebie, a muszą przecież funkcjonować. To państwo czyli podatnicy muszą składać się nie tylko na ich wcześniejsze emerytury ale też na ich bieżące pensje, paliwo do radiowozów, mundury, ekspertyzy, uzbrojenie itp Nie da się Policji , Wojska sprywatyzować tak żeby się sama utrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do ZUS dlaczego ? Bo to państwówka, a jak wiadomo co państwowe to najpewniejsze. Może nie będzie tego dużo (dlatego odkładam już teraz co miesiąc mały grosz aby być dla siebie ZUS i OFE) ale zawsze coś będzie. A jak się słyszy są kraje gdzie ludzie wybrali OFE i teraz g..o mają. Państwo ładnie załatwiło ichniejsze OFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do ZUS dlaczego ? Bo to państwówka, a jak wiadomo co państwowe to najpewniejsze. Może nie będzie tego dużo (dlatego odkładam już teraz co miesiąc mały grosz aby być dla siebie ZUS i OFE) ale zawsze coś będzie. A jak się słyszy są kraje gdzie ludzie wybrali OFE i teraz g..o mają. Państwo ładnie załatwiło ichniejsze OFE.

A ktoś Ci to zagwarantuje? Bo z wyliczeń jakie podostawali ludzie o 10 lat starsi ode mnie wynika, że ludzie w moim wieku mogą dostać ze 100 lub 200zł :grin: Ty jesteś jeszcze młodszy to załapiesz się na 50zł :decayed:

I stwierdzenie, że co państwowe to pewniejsze to tak coraz mniej pasuje do Zakładu Utylizacji Składek. Niestety ale nasz kraj został rozsprzedany, a teraz nas okradają na potęgę i śmieją się nam prosto w twarz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna gdzies sprawdzic online ile bedzie wynosic emerytura z ZUS przy zakladanych zarobkach?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja płacę najniższe składki do ZUS a na własną emeryturę sam sobie odłoże i będę pewien, że mnie nikt nie wydyma - no chyba, że inflacja:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...