Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłącznik świateł wymiana na zamiennik


kazan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Postanowiłem wymienić wyłącznik świateł ponieważ mój już był całkiem obdarty. Na forach znalazłem informację, że niestety ale zamienniki mogą nie pasowaći np. po włożeniu nowego światła w pozycji "0" mogą świecić. Postanowiłem rozpisać połączenia wewnętrzne w moim wyłączniku, opisać wyjścia z wyłącznika oraz kolnory przewodów jakie podłączone są w moim samochodziku (Audi A4 B6 2001 silnik ALT). Oczywiście zakupiłem wyłącznik zamiennik i tak jak pisali pozostali nie pasuje. Rozebranie nowego wyłącznika + jedna część pobrana ze starego wyłącznika i wszystko działa bez zarzutów.

LEGENDA:

LEGENDA.jpg

Pozycja "0":

POZ_0.jpg

Pozycja "1":

POZ_1.jpg

Pozycja "2":

POZ_2.jpg

Pozycja "M1":

POZ_M1.jpg

Pozycja "M2":

POZ_M2.jpg

Następnie sprawdziłem jak wygląda sytuacja w nowym wyłączniku i niestety kilka połączeń nie było takich samych. Postanowiłem rozebrać wyłączniki i okazało się, że są one takie same: jedyna różnica to nakładka na trzpień (kolor biały), która ma specjalne krzywki podnoszące lub opuszczające styki. Wystarczyło jedynie przełożyć nakładkę ze starego wyłącznika do nowego i złożyć wyłącznik.

---------- Post dopisany at 18:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

Witam,

Przesyłam kilka zdjęć z rozkładania wyłącznika oraz samej nakładki na trzpień, którą trzeba przełożyć.

DSC_2364.jpg

DSC_2365.jpg

DSC_2366.jpg

DSC_2367.jpg

DSC_2369.jpg

DSC_2372.jpg

DSC_2373.jpg

DSC_2374.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje najważniejsze że się udało . Pamiętaj że to zamiennik a można było też przełożyć nowy przód do ori. Mimo wszystko gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% potwierdzam to co napisał kazan, ostatnio również miałem przygodę z zamiennikiem który cały czas świecił ale wymiana białego trzpienia pomogła

i przełącznik działa jak należy co do jakości to nie jest wcale taka kiepska a dodatkowo zyskałem podświetlenie ikonki od świateł pozycyjnych koloru zielonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta zielona ikonka świateł powinna się świecić cały czas ? Też wymieniłem ten biały trzpień z b6 do wyłącznika od b7 i tak właśnie świeci. a8usudu9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tylko świecić pokrętło na czerwono ( ta kropka i żarówka-po włożeniu kluczyka w stacyjkę albo i bez wkładania nie pamiętam teraz ) po przekręceniu na pozycję dopiero zapala się reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniając trzpień zmieniłem działanie styków na ten z b6 co był oryginał. Ale w tym nowym wyłączniku od b7 pozostał orginalny układ zasilania ledów i teraz po prostu widzi napięcie tam gdzie powinno być po zapłonie , tak ? Wniosek zmiana przewodu w kostce ? Czy powrót do oryginalnego trzpienia i zmiana przewodów w kostce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne kolega, który zakładał watek przekładał i nic nie pisał o podświetleniu, że nie halo czy coś, według mnie sprawdziłbym jeszcze raz ten włącznik a wiązkę ori zostawił w spokoju ona chyab nie ma nic za bardzo do podświetlania włącznika ( w sensie poszczególnych pozycji na nim -tak mi się wydaje) przyczaj ten temat http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

Ewentualnie tak jak mówisz powrót do chinola tak jak był b7 i zmiana przewodów w kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...