Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż osłon tylnych słupków w sedanie


karas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam potrzebę zainstalowania oświetlenia z tyłu kabiny. Mam zakupione lampki tylko nie jestem w stanie zdemontować osłon tylnych słupków. Siłowe rozwiązania powodują ich pękanie, podważanie nic nie daje. W internecie niestety nie znalazłem rozwiązania. Szukałem na aukcjach allegro zdjęć spodu osłony, niestety też słabo. Będę wdzięczny za porady dotyczące skutecznego demontażu osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam potrzebę zainstalowania oświetlenia z tyłu kabiny. Mam zakupione lampki tylko nie jestem w stanie zdemontować osłon tylnych słupków. Siłowe rozwiązania powodują ich pękanie, podważanie nic nie daje. W internecie niestety nie znalazłem rozwiązania. Szukałem na aukcjach allegro zdjęć spodu osłony, niestety też słabo. Będę wdzięczny za porady dotyczące skutecznego demontażu osłon.

musisz wyrwać, zatrzaski mocno trzymaja, zaczynasz od góry, lekko odchylajac widzisz gdzie jest zatrzask, podkładasz długi płaski śrubokręt w miejse zatrzasku i podważasz, nie ma prawa pęknąć, mi poszło bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko od strony szyby głowy nie włożę, od strony uszczelki drzwiowej niby podważałem, ale za bardzo nie chciało puścić. Nie pamiętasz może w których miejscach są zatrzaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia. Ja przy demontażu połamałem prawy słupek ale dzięki temu wiedziałem jak ściągnąć lewy. Na szczęście miałem o tyle dobrze że miałem drugie osłony już z lampkami... Jeśli nie były ściągane jeszcze to lekko na pewno nie zejdą a przy minusowych temperaturach zapewne od razu pękną. Przy demontażu wyciągnąłem też tylną półkę, był lepszy dostęp a półkę wyciąga się w niecałą minutę. Z tym dziadostwem to trzeba ostrożniej niż z jajkiem. Słupki są na 6 zatrzaskach i na samym końcu w dolnym rogu przy szybie jest wsuwany czyli siódme mocowanie.

IMG_1172.jpg

os_ona2.jpg

---------- Post dopisany at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:12 ----------

IMG_1172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dopiero dzisiaj za ściąganie tych maskownic, bo zrobiło się cieplej. Efekt taki, że połamały się mimo ponad 20 stopni. Plastik jest już tak stwardniały od słońca, że łamią się jak wafelek. Ma może ktoś do sprzedania komplet jasnych szarych? :)

Inne pytanie. Czy maskownice na tylne słupki w sedanie przed liftem i po się różnią?

89siwy dzięki wielkie za zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia. Ja przy demontażu połamałem prawy słupek ale dzięki temu wiedziałem jak ściągnąć lewy. Na szczęście miałem o tyle dobrze że miałem drugie osłony już z lampkami... Jeśli nie były ściągane jeszcze to lekko na pewno nie zejdą a przy minusowych temperaturach zapewne od razu pękną. Przy demontażu wyciągnąłem też tylną półkę, był lepszy dostęp a półkę wyciąga się w niecałą minutę. Z tym dziadostwem to trzeba ostrożniej niż z jajkiem. Słupki są na 6 zatrzaskach i na samym końcu w dolnym rogu przy szybie jest wsuwany czyli siódme mocowanie.

IMG_1172.jpg

os_ona2.jpg

---------- Post dopisany at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:12 ----------

IMG_1172.jpg

Dzięki za objaśnienie tylnych. A wiesz może, jak zabrać się za przednie i środkowe od pasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...